Prljavo Kazalište

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Prljavo Kazalište

Počalji od dr.robert taj Sub 16 Jun 2012 - 21:16

Čitajući, ovde na stranicama Roknostalgije, neke negativne kritike novog albuma Prljavog Kazališta - ''Možda Dogodine'', nisam mogao a da i sam ne dam ocenu istog. Nekoliko puta sam preslušao album i po mom mišljenju album je sasvim dobar, šta više. Ovo govorim ne zato da bih nametnuo svoje mišljenje kao ispravno a tuđe kao pogrešno već želim da se vidi i čuje da poneki slušaoci ovo izdanje smatraju kvalitetnim.
Jedan drugi komentar me je mnogo više začudio a to je da Prljavo Kazalište od odlaska Davorina Bogovića iz grupe nije snimio ništa kvalitetno! Ako se ne varam on je poslednji put pevao na albumu ''Korak od sna'' iz 1983. godine. Znači ''Kazalište'' gotovo 30 godina nije snimilo ništa kvalitetno, ni album ni pesmu!? Moram onda da podsetim na neke njihove ''katastrofalne'' hitove koje su objavili nakon odlaska Bogovića:
- Ne zovi mama doktora (1985.)
- Ma kog me Boga za tebe pitaju (1985.)
- Zaustavite Zemlju (1988.)
- Marina (1988.)
- Uzalud vam trud svirači (1993.)
- S vremena na vrijeme (1996.)
- Korak po korak (1996.)
- Tamo imam prijatelje (2005.)
- Previše je previše (2005.)
- Tajno ime (2008.)
- El klinjo (2008.) i još mnoge druge kojima će se, verujem pridružiti i pesme sa novog albuma.

Ne bih želeo da ove moje ocene prerastu u nekakvu raspravu o tome ko je u pravu a ko nije, to je samo moje mišljenje koje sam želeo da iskažem kako bi se videlo da novi album neki slušaoci smatraju dobrim kao i da je ''Kazalište'' u poslednjih 30 godina imalo veliki broj hitova. Poštujem i druga mišljenja koja su u suprotnosti sa mojim ali se ne slažem sa njima .... Very Happy

Drugarski pozdrav.

dr.robert
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 479
Godina : 50
Datum upisa : 16.04.2008

http://drrobertmyway.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Prljavo Kazalište

Počalji od tarafleks taj Sub 16 Jun 2012 - 21:35

Vidi, ovaj novi album ima nekoliko dobrih pesama, čak neke vrlo lako mogu postati hitovi ali publika je malo surovija prema Kazalištu jer svaki njihov novi album produkcijski, tekstualno ili kako god liči na dva-tri prethodna tj. nema nikakvog osveženja u nihovim pesmama a publika je malo umorna od toga. Da ne budem shvaćen pogrešno, Kazalište obožavam da slušam ali mislim da je to glavni problem koji imaju i mnogi drugi naši bendovi jer ništa novo ne ponuđuju. Pozitivan primer mi je grupa 'Boa' koja me iz albuma u album uvek prijatno iznenadi svojom kreativnošću sa novim pesmama.

tarafleks
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 597
Godina : 32
Datum upisa : 04.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od istrijan taj Sub 16 Jun 2012 - 21:46

po meni su posljednja četiri albuma zaista katastrofa... "Moj dom je Hrvatska" se pušta samo kada igra reprezentacija kak bi se popunila lista, te kak nebi prevladavao thompson... Gotovo nijedna pjesma sa albuma "Tajno ime" nije postala veći hit, a ovaj najnoviji je po meni još jadniji... Mislim da su oni pali dolje nakon albuma "Dani ponosa i slave" i istoimenog hita, a posljednja pjesma koja je baš "rasturila" je bila Korak po korak.
Meni je "S vremena na vrijeme" do zla boga dosadna pjesma za jedan bend kakvim se kazalište proziva. "Lupi petama" je vrlo dobar album čak i meni kojem se kosa na glavi diže od ovih velikih hrvata, al "Uzalud vam trud svirači" nemrem čut u njihovoj izvedbi i gotovo.

Uglavnom, u posljednjih 15-16 godina imaju dvije (eventualno tri) pjesme koje su se vrtile više od tjedan dana, a to su "Korak po korak", "Dani ponosa i slave", te "Previše suza u mom pivu", a i više no očito je da na sceni opstaju zahvaljujući gotovo isključivo besplatim koncertima na dan gradova, otvaranja arena te predizbornim kampanjama, a sudeći da već 20 godina izvode gotovo isti repertoar, mislim da ni tamo uskoro neće imati bog zna kakvu posjećenost...

Usporedbe radi, Valjak je po meni napravio 10x bolji album i ponudio ipak neš novo...

al to je samo moje mišljenje Smile

istrijan
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 85
Godina : 23
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od civavijus taj Ned 17 Jun 2012 - 1:35

Ma PArni Valjak je za Kazaliste Led Zeppelin.Od Kazalista je zadnji album koji vredi bio Dani ponosa i slave,jako mi je drag.Posle toga,samo mi se svidela pesma Cobra tref,jednostavno,pali su u monotoniju,sve iznova i iznova...nesto kao novi radovi Ribljae Corbe...ne zna se cije albume bih bacio u kantu radije.Sto se tice njihovog medijskog napumpavanja,u potpunosti se slazem sa Istrijanom...ista prica je sa Ribljom Corbom..jednostavno,postali su institucija i gde god mogu sviraju besplatni ili za sitne pare,ne biraju emisije i novine u kojima ce se pojavljivati,postali su najjeftinija komercijala.

IPAK,radujem se koncertu Kazalista u Beogradu,stvarno jedva cekam da ih cujem.

civavijus
Super član
Super član

Status :

Datum upisa : 05.07.2009

http://lazystaff.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Pon 18 Jun 2012 - 10:23

meni licno od Kazalista jedino vredi prvih par singlova i prvi album. a ako se to zanemrai onda je "Korak od sna" poslednji album na kojem sam nasao par OK stvari. posle toga = katastrofa!
to sto dolaze u Beograd bi bilo smesno da nije zalosno. isto kao da sutra Riblja Corba ode u Zagreb i kao nista nije bilo...

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 395
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od istrijan taj Pon 18 Jun 2012 - 11:05

gle, vrijeme je da se konačno prijeđe preko tog šugavog sranja 90-ih... Riblja Čorba je vrlo slušana u Hrvatskoj, a vjerujem da je i Kazalište u Srbiji. pa zašto nebi nastupilo? mislim da je krajnje vrijeme da moja, a i ove mlađe generacije u Hrvatskoj vide da Srbi nisu govna koja mrze sve hrvatsko, a u Srbiji da nisu Hrvati govna koja mrze sve srpsko... u rocku je jedini ideal taj da smo svi jednaki, nema tu nacionalnosti, vjere ili bilo čega drugog. pa nek se dokažu kao pravi rokeri, a ovi braniteljčići koji bi htjeli da thompson svima pere mozak neka prosvjeduju, ko ih hebe...

istrijan
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 85
Godina : 23
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Pon 18 Jun 2012 - 11:36

Istrijane, svaka čast na ovom komentaru ... Potpuno se slažem ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 216
Godina : 35
Datum upisa : 15.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od civavijus taj Pon 18 Jun 2012 - 15:59

I ja se slazem,ali i ti muzicari su bili mnogo pametni 90-ih,jedni o drugima govorili svasta,a pre toga su svi ziveli ko normalan svet.Razocarali su publiku,kako da verujes ljudima koji krupne reci gaze kao da je neka sitna laz bila u pitanju.

Obavezno cu ici da odslusam kako zvuce jer volim njihovu muziku,ali kao ljude ih ne postujem.Mislim na sve bendove koji su tih godina sirili gluposti Smile

civavijus
Super član
Super član

Status :

Datum upisa : 05.07.2009

http://lazystaff.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Uto 19 Jun 2012 - 8:29

Istrijan, jeste tacno to sto kazes. moje je misljenje da su neki muzicari previse srali u proslosti, a sada su za lovu spremni da to pojedu. narod, tj. publika je, kao i uvek, spremna da oprosti i predje preko svega.

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Normalna http://www.e-novine.com/stav/67220-Prljavo-pozorite-Beogradu.html

Počalji od Andre taj Sub 30 Jun 2012 - 8:41

@basstapex ::Istrijan, jeste tacno to sto kazes. moje je misljenje da su neki muzicari previse srali u proslosti, a sada su za lovu spremni da to pojedu. narod, tj. publika je, kao i uvek, spremna da oprosti i predje preko svega.

29.06.2012 - 12:51
Tuđmanovi tamburaši
Prljavo pozorište u Beogradu
Piše: Boris Dežulović

Do nevjerojatnog otkrića da ljubav pobjeđuje sve, prvaci drame Prljavog narodnog kazališta došli su – kao uostalom svi sredovječni bivši punkeri – tek kad im je doktor zabranio pušenje, alkohol, drogu, stres zbog teške situacije hrvatske sirotinje i sekiranje zbog izdanih ideala iz sjetnih devedesetih

Dugačkoj listi pjevača i bendova koji su se kleli da njihova noga neće kročiti preko Drine, pa se odjednom našli na drugoj obali, duboko iza prvih linija, pridružilo se i Prljavo kazalište: 14. kolovoza dečki iz Dubrave lupit će petama i reći “Dobro veče, Beograde!“. Na velikom open-air koncertu u sklopu 12. Beer Festa na Ušću Prljavci će tako odsvirati svoj prvi beogradski koncert nakon punih dvadeset i šest godina.

Nakon dvadesetak godina ponosa i slave, domobranska bojna Prljavo kazalište umorila se i od ponosa i od slave.

Najprije su tako prije dvadesetak dana u Muzeju grada Zagreba predstavili novi album, “Možda dogodine“, zbirku ljubavnih pjesama bez ijedne domobranski hrabre i bonovoxovski angažirane, o pokvarenim političarima, sirotinji i golubovima, bez tamburaša i domoljubne tuberkuloze: samo hourovska marcipan ploča od malo Stonesa, malo Straitsa, malo U2, malo Springsteena, klasični Adult Oriented Rock za debele, ćelave rockere u upravnim odborima i njihove skupe Marten Design zvučnike.

Do nevjerojatnog otkrića da ljubav pobjeđuje sve, prvaci drame Prljavog narodnog kazališta došli su – kao uostalom svi sredovječni bivši punkeri – tek kad im je doktor zabranio pušenje, alkohol, drogu, stres zbog teške situacije hrvatske sirotinje i sekiranje zbog izdanih ideala iz sjetnih devedesetih.

Da domobrani iz Dubrave ipak nisu časno otpušteni, pokazalo se, međutim, jedva dva tjedna nakon promocije albuma “Možda dogodine“, kad je menadžment bojne – u sklopu valjda akcije širenja ljubavi među svim ljudima svijeta – najavilo koncert u Beogradu, prkosno objavivši da će i tamo, u Srcu Tame, u inat svemu i svima, odsvirati svoju slavnu “Ružu hrvatsku“. Da, gospodo jalnuški diletanti: ne idu oni Tamo Daleko zbog para od pivarskih sponzora i širenja tržišta za ljubav, već zato da u samom četničkom gnijezdu lupe petama i kažu “evo, sve za Hrvatsku!“. I u Beograd, ako treba. A ako treba, dogodine – kako čujemo – možda i samostalni koncert u beogradskoj Areni.

Ono “nikad više“ preformulirano je tako u “možda dogodine“.

Jedini je problem što to danas, dvadesetak godina ponosa i slave kasnije, više baš nikoga ne zanima. Nitko se ni u Zagrebu ni u Beogradu nije osobito uzbudio zbog lupanja hrvatskih peta na Ušću, nitko se ne sekira zbog odlaska Tuđmanovih tamburaša preko mrske Drine. Prljavci su tako bolno doživjeli ono proročanstvo Woodyja Guthrieja, koji je zamišljao da netko nekad objavi rat, a da se nitko ne odazove.

Jasenko Houra i Prljavo kazalište postali su tako tek eksponati u stalnoj postavi Muzeja grada Zagreba na posudbi u Beogradu. Punk is not dead, a kad će, ne zna se.

Andre
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 549
Godina : 73
Location : Zeleni Lug: https://www.youtube.com/watch?v=sJ-llatWISs
Datum upisa : 13.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ari taj Sub 30 Jun 2012 - 23:51

Heraklit bi rekao; panta rei - sve se kreće, mijenja.

ari
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 400
Datum upisa : 29.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amadeuss taj Ned 1 Jul 2012 - 23:31

Ja bi se ipak vratio na poslednji album, sto se tice pesama, da ne ulazimo u to sta je ko rekao pa posle pojeo. Mislim da je ovaj album mnogo mnogo bolji od prethodnog (tajno ime), bar za mene. Proslim sam bio totalno razocaran, a mozda mi je ovaj legao u boljem trenutku. Ali moj zakljucak je da ovaj album i nije tako los kao sto neki kazu. Ostavimo politiku po strani, kao sto uvek kazem, "Ljudi smo nismo politicari"

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 697
Godina : 49
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Povijest taj Pon 2 Jul 2012 - 7:59

@ari ::Heraklit bi rekao; panta rei - sve se kreće, mijenja.

Ili kako bi Drago Mlinarec rekao: "Važna lova,lova do krova". Nema Prljavo Kazalište više love, a dok Srbi dobro plaćaju sve je u redu. Ionak' su svi naši hrvatski izvođači bili tamo....... a što se novog albuma tiče on je loš kao i svi albumi s Bodalecom, grupa je zapravo prestala postojati otkad je Davorin Bogović - Rinči otišao. Nema tu više energije, a ni karizme koju je Bogović davao grupi.

Poslednji izmenio Povijest dana Uto 3 Jul 2012 - 6:25, izmenjeno ukupno 1 puta

Povijest
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1341
Godina : 45
Datum upisa : 05.05.2008

http://srebrnesvinje.blog.hr/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nex taj Pon 2 Jul 2012 - 19:59

@Povijest ::

Ili kako bi Drago Mlinarec rekao: "Važna lova,lova do krova". Nema Prljavo Kazalište više love, a dok Srbi dobro plaćaju sve je u redu. Ionak' su svi naši hrvatski izvođači bili tamo....... a što se novog albuma tiče on je loš kao i svi albumi s Bodalecom, grupa je zapravo prestala postojati otkad je Davor Bogović - Rinči otišao. Nema tu više energije, a ni karizme koju je Bogović davao grupi.

Tačno. Sve što od njih vrijedi snimljeno je za vrijeme Bogovića plus možda par pjesama od Bodaleca ("Dan za danom", "Devedeseta").

Nex

Status :

Broj poruka : 56
Godina : 33
Datum upisa : 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Uto 3 Jul 2012 - 1:16

@dr.robert ::Jedan drugi komentar me je mnogo više začudio a to je da Prljavo Kazalište od odlaska Davorina Bogovića iz grupe nije snimio ništa kvalitetno! Ako se ne varam on je poslednji put pevao na albumu ''Korak od sna'' iz 1983. godine.

Chitam od prvog posta temu, ali nikako da utvrdim koji vam je, svima u temi, kriterijum da odredite da li je neshto dobro ili loshe, kvalitetno ili ne.

Meni se nije svideo ni album "Korak od sna", suvishe mi je tada bio tugaljiv, pa sam josh tada prestala da aktivno slusham "Prljavce". Ali ne zato shto su loshi, vec zato shto se meni nije svidjalo to shto prave, nije odgovaralo mom ukusu. Pasivno, u prolazu, kao i nove albume, ne samo njihove vec i mnogih drugih, poslusham jednom ili tu i tamo, i to je to, ali opet, ne mislim da je to do svih njih i onog shto se danas pravi, mislim da je do mene, izgubljene negde u uspomenama...

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 850
Godina : 53
Datum upisa : 12.04.2008

http://www.kapveselja.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Uto 3 Jul 2012 - 1:30

da, ko ima dovoljno godina da je slusao/la Kazaliste od pocetka treba da se slozi da je njihov kvalitet isao silaznom putanjom iz albuma u album.

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Povijest taj Uto 3 Jul 2012 - 6:22

@basstapex ::da, ko ima dovoljno godina da je slusao/la Kazaliste od pocetka treba da se slozi da je njihov kvalitet isao silaznom putanjom iz albuma u album.

Da slažem se s tobom.

Povijest
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Povijest taj Uto 3 Jul 2012 - 6:26

@Nex ::
@Povijest ::

Ili kako bi Drago Mlinarec rekao: "Važna lova,lova do krova". Nema Prljavo Kazalište više love, a dok Srbi dobro plaćaju sve je u redu. Ionak' su svi naši hrvatski izvođači bili tamo....... a što se novog albuma tiče on je loš kao i svi albumi s Bodalecom, grupa je zapravo prestala postojati otkad je Davorin Bogović - Rinči otišao. Nema tu više energije, a ni karizme koju je Bogović davao grupi.

Tačno. Sve što od njih vrijedi snimljeno je za vrijeme Bogovića plus možda par pjesama od Bodaleca ("Dan za danom", "Devedeseta").

Povijest
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gothmog taj Ned 12 Jun 2016 - 13:19

aplauz
Beograd Stadion Tašmajdan 11.6.2016 ... FENOMENALAN KONCERT !!! ... dve čuke cepanja Prljavca sa kišom koja nije ni sekund ni publici ni bendu smetala ... vrh nastup ... sa puno iznenađenja hitova efekata ... značiii tip-top nastup !!
like

gothmog
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1090
Godina : 44
Datum upisa : 06.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amadeuss taj Ned 12 Jun 2016 - 22:59

I ja mislim da je sinocni koncert bio odlican. Bar sam se ja fenomenalno zabavljao.

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 697
Godina : 49
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 16:34

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole