Song iz filma Tajvanska kanasta

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Song iz filma Tajvanska kanasta

Počalji od mturajl1 taj Pon Sep 26 2011, 12:32

Dakle, zanima me zna li neko više o ovom songu i ovom čovjeku (je li ikad ta stvar snimljena ili neka druga, tj. je li taj autor ikad nešto snimio)?
Evo jedne prepiske s nekog foruma iz 2010.:
"- Draguca svira "Dno" u toj sceni na deponiji. To je onaj lik pored Petra Bozovica. Sad, valjda, radi kao tonac na radio Obrenovcu.
A film je fenomenalan, ja sam ga gledao jedno deset puta. A hit onda nije postao zato sto je malo vise depresivan i sto su ondasnje komedije malo "veselije" obradjivale slicne teme. A sad moze da se gleda kao dokumentarac.
- A cija je to pesma? I ko je bio Draguca tada?
- Pa Draguca ti je '90ih za nas klince bio nesto kao urbana legenda, lokalni alkos koji je tamo negde u nekom selu imao neku zenu i opasan talenat za akustaru. Kolale su price u to vreme da je YU Grupa krala stvari od njega. Lik koji je sad neki bitan politicar ovde kod nas, a u ono vreme cool faca mi je svirao njegove stvari i govorio da je covek imao originalne hvatove, jer je samouk. A ta stvar je njegova. Jedan stih iz te pesme mislim da ide: Dno ima damar u svakom bedru. Ma ludilo. A tu je i Foster sa Umke i njegova stvar Liftboj koja je mene bukvalno razbila. I opet ti cudni hvatovi i harmonije. Al sto bi rekao Ende, o tome u nekoj drugoj prici. Ako od nekog nadjem i ako si zainteresovan, bacicu ti na PM reci obe pesme. Niko ih vise ne svira."

mturajl1
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 531
Godina : 47
Datum upisa : 15.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Song iz filma Tajvanska kanasta

Počalji od DLJ taj Uto Sep 27 2011, 10:28

@mturajl1 ::Dakle, zanima me zna li neko više o ovom songu i ovom čovjeku (je li ikad ta stvar snimljena ili neka druga, tj. je li taj autor ikad nešto snimio)?

Na pochetku filma pishe:

"U filmu su koriscene kompozicije:
"Tatto" Katarina II/
"Dno" Dragan Babic / Ljubomir Ninkovic
"Volela je da se Mazi" Danilo Vasic / Mali Aca"

Pa poshto su "Tatto" EKV i "Volela je da se mazi" u izvodjenju Malog Ace bile izdate, verujem da je i "Dno" negde nekako objavljeno, al' ko bi ga sad znao, davno beshe...
scratch

Mozhda se javi neko s boljom memorijom
drinking

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 850
Godina : 53
Datum upisa : 12.04.2008

http://www.kapveselja.com

Nazad na vrh Ići dole