Yu Rock Misija

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Yu Rock Misija

Počalji od DLJ taj Sub 7 Maj 2011 - 9:27

Razmishljala sam da pokrenem temu u yutube spotvi, ali nadam se da ce josh neki od vas da se sete ovog POKRETA, a ne samo pesme "Za milion godina" i da cu pronaci sagovornike za ove uspomene...

Te davne 1985.te YU-rok je bio drugi najbolji rok u Evropi, odmah iza Engleske i koncert koji je odrzhan na Marakani 15.06.1985. trajao je punih osam sati. Na zhalost, iako je TV Beograd prenosio ceo koncert i mnogi delovi koncerta su prenosheni preko BBCa u ostalim krajevima sveta jedino sam na youtubeu pronashla delice snimka tog koncerta:

Da li je neko od vas mozhda bio pored mene na Marakani tih prekratkih osam sati koncerta? Ili ste ga gledali na TVu?

Secate li se Bebekovog nastupa? Brega mu nije bio dozvolio da peva pesme Dugmeta na tom koncertu, a svojih "slavnih" pesama tad josh nije imao. S mikrofonom u ruci, bez muzichke pratnje pocheo je skoro samo da recituje: Ima neka tajna veza... I tu je vec prepuna Marakana preuzela pesmu: Tajna veza za sve naaas... Plakala sam tada... I taj snimak trazhim vec godinama. Ako ga nadjete - javite, ako se secate tih divnih dana tog proleca i tog pokreta - javite se...
Very Happy

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 850
Godina : 53
Datum upisa : 12.04.2008

http://www.kapveselja.com

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Yu Rock Misija

Počalji od basstapex taj Sub 7 Maj 2011 - 16:14

ja se secam, onako, kroz maglu, ali sam tada bio mladi buntovnik, pa su mi se jedino svideli Partibrejkers (originalna postava) i Katarina II, mada se vise ne mogu sigurno setiti da li su oni uopste svirali. i, naravno, Micin nastup, sto je srecom sacuvano.
ostatak, ukljucujuci i nasu pesmu, ne bih bas lepo prokomentarisao... Twisted Evil

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 395
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sub 7 Maj 2011 - 19:24

Secam se ovog dogadjaja i tog velikog koncerta,ali isto kao kroz maglu.To je ustvari bilo nesto kao Live aid na jugoslovenski nacin.

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1521
Godina : 46
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amadeuss taj Sub 7 Maj 2011 - 23:47

Eh samo kad se setim tih dana. Bio sam tamo (gledano od bine na desnoj strani zapadne tribine) i kroz maglu se secam nekih stvari. Denis & Denis tj. Marina Perazic je pevala na playback i to me je uzasno nerviralo. Piloti sa pesmom "kada sanjamo su me odusevili a taj album se pojavio tek 1987. Odlican nastup grupe Film u jos originalnoj postavci . Naravno Atomsko skloniste. Ostalog se secam samo kroz maglu, a voleo bi to negde da pogledam. Naravno to je Tv Beograd snimala, ali kao i gomila drugih stvari verovatno je izbrisano.

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 697
Godina : 49
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Ned 8 Maj 2011 - 4:45

@basstapex :: i, naravno, Micin nastup, sto je srecom sacuvano.

Ima li to na youtube? Ja nadjoh danas ovo, postavljeno pre neki dan, kazhe mlaaden da je to sa Marakane sa tog koncerta, mada se ja Sladjinog nastupa uopshte ne secam:

Alexandra Sladjana Milosevic - Neko je tu

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Ned 8 Maj 2011 - 4:54

ja sam vieo u onoj seriji Rockovnik, nisam siguran za youtube...

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Ned 8 Maj 2011 - 13:19

@basstapex ::ja se secam, onako, kroz maglu, ali sam tada bio mladi buntovnik, pa su mi se jedino svideli Partibrejkers (originalna postava) i Katarina II, mada se vise ne mogu sigurno setiti da li su oni uopste svirali. i, naravno, Micin nastup, sto je srecom sacuvano.
ostatak, ukljucujuci i nasu pesmu, ne bih bas lepo prokomentarisao... Twisted Evil

Ja se sjećam TV prenosa velikog humanitarnog koncerta na kome je i Vatreni poljubac izašao na scenu. Predvođeni potpuno pijanim ili na drugi način "odvaljenim" Mićom, nisu mogli odsvirati ni par tonova kako valja, potpuno raštimovani, nakon čega je Mića zaustavio svirku i u mikrofon, na znanje širokom auditoriju, promrmljao nešto u stilu: "... nek ide sve u PM, ovo ništa qrcu ne valja..." Ludak

Da li je to bio nastup na Yugo Live Aidu o kome pričate? Meni se čini da jeste.

seyo
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 706
Godina : 52
Datum upisa : 17.12.2007

http://www.progarchives.com/Collaborators.asp?id=343

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Ned 8 Maj 2011 - 13:23

jeste. pa, kazem ima to u Rockovniku, video sam kad sam bio prosle godine kod nas...
"Ne ide, da mu jebem mater, ne ide..."
jeste bio odvaljen, ali kazi ucesnici da je zvuk bio uzas, publika na tribinama, izmedju bine i tribina prazan teren, jer Zvezda nije dala da se gazi trava...

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Ned 8 Maj 2011 - 13:26

Hvala Basstapex! Biće da sam propustio tu epizodu Rockovnika...

seyo
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Ned 8 Maj 2011 - 13:58

to je ona negde o 1985, pretpostavljam.

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nex taj Ned 8 Maj 2011 - 14:44

Slušao sam jedan intervju na radiju prije 10-ak godina u kome je Mića objasnio i tu epizodu sa Live Aidom. On je organizatoru postavio uslov da će svirati samo ukoliko ga ubace u program do ponoći. Poslije ponoći neće svirati jer će biti pijan. Ali ga nisu poslušali i "istjerali" su ga na binu oko 02.00. Mića kaže: "Kad sam izašao na binu, dole nije bilo raje. Ja sam mislio da je to neka tonska proba Very Happy " Vjerovatno zbog toga što se nije smjelo po travnjaku hodati.

Nex

Status :

Broj poruka : 56
Godina : 33
Datum upisa : 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Pon 9 Maj 2011 - 18:50

Ha ha, to onda dosta toga objašnjava... Smile

seyo
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Čet 12 Maj 2011 - 10:38

Hmmm, moracu jednom da odgledam te Rokovnike, ja josh ni jedan nisam pogledala... Hvala na informaciji
Very Happy

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 3:21