Dostampavanje Vinyla?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Dostampavanje Vinyla?

Počalji od pape taj Sub Feb 05 2011, 15:02

Dali bi ste kupovali starija izdanja Vinyla ako bi se ona pocela ponovo dostampavati i pojavljivati u prodavnicama....?

pape

Status :

Broj poruka : 107
Datum upisa : 05.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Dostampavanje Vinyla?

Počalji od Sveto taj Sub Feb 05 2011, 15:22

@pape ::Dali bi ste kupovali starija izdanja Vinyla ako bi se ona pocela ponovo dostampavati i pojavljivati u prodavnicama....?

Zasto da ne,naravno da sve ostane u istom obliku,i da ne odudara od onog omota kakav je bio na originalu.Svakako da bih ocekivao bolji kvalitet zvuka,ali nije prevashodno.Ja sam uvijek za vinile da li nove tek otisnute,kao i dobro ocuvane polovnjake.

" ROKNOSTALGIJA FOREVER "

Sveto
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 12768
Godina : 50
Datum upisa : 19.08.2008

http://roknostalgija.8forum.net/forum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Sub Feb 05 2011, 17:20

@pape ::Dali bi ste kupovali starija izdanja Vinyla ako bi se ona pocela ponovo dostampavati i pojavljivati u prodavnicama....?

Hm, kao prvo u mom gradu ne postoji niti jedna prava prodavnica muzičkih nosača zvukova, a da to nije cedeterija koja prodaje plastično smeće. Tako da ne znam gdje bih to mogao fizički otići i kupiti, a da ne naručujem dostavu odnekud.

A zatim, sve što mene interesuje uglavnom mogu naći u digitalnom formatu na webu, tako da mi vjerovatno te ploče ne bi puno značile (iako bih ih svakako volio provrtiti po rukama par puta). U ostalom ja i danas kupim poneku polovnu ploču na buvljaku ili naručim preko ebaya ako je baš raritet.

Ukratko, zamišljam nemoguće, da se u nekoj prodavnici pojave vinil reizdanja starih albuma Time, Grupe 220, Korni grupe, Indexa, YU grupe, Buldožera itd... vjerovatno bih otrčao da to pogledam i onjušim, ali ne vjerujem da bih puno toga kupio (većinu toga već imam kući u nekom obliku). Ali, bilo bi dobro za mlađe generacije da se upoznaju s pločama.

seyo
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 706
Godina : 52
Datum upisa : 17.12.2007

http://www.progarchives.com/Collaborators.asp?id=343

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dukakis taj Sub Feb 05 2011, 20:46

nisam kupio nosač zvuka 10 god. tehnika je učinila da sve imam u virtuelnom obliku jbg da sam neki kintaroš banuo bih na berzu i otvorio se za ploče i dobar gramofon ovako ostaje mi mp3 Wink

dukakis

Status :

Broj poruka : 166
Godina : 39
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Ned Feb 06 2011, 22:56

Naravno da bih ih kupovala ukoliko bi bilo doshtampano ono shto je na mojoj trazhi se listi, kad kupujem one shto su stare 40 godina i izgrebane, shto da ne bih kupila to isto na novima...

Jedino nisam sigurna da bi se doshtampavalo ono shto ja trazhim kao Balabaniceva plocha za koju me ubedjuju da nikad nije snimljena a ja je josh trazhim ili prvi singl Neoplanata ili njihov singl izdat u Italiji ili... Da ne redjam, doshtampavali bi oni Dugmice, a to imam, pa ne verujem da bih to kupovala... Tako da bi odgovor u sushtini mogao biti da ne znam da li bih kupovala, sve zavisi od toga shta bi bilo doshtampavano...
Very Happy

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 850
Godina : 53
Datum upisa : 12.04.2008

http://www.kapveselja.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ostalocutanje taj Pon Feb 07 2011, 14:50

@dukakis ::nisam kupio nosač zvuka 10 god. tehnika je učinila da sve imam u virtuelnom obliku jbg da sam neki kintaroš banuo bih na berzu i otvorio se za ploče i dobar gramofon ovako ostaje mi mp3 Wink

Isti slucaj. Dobro, kupim ponekad neku plocu, ali to nisu ploce domacih izvodjaca... CD nisam kupio ne pamtim otkad... Jednostavno, mp3 je cudo, a albumi kostaju.

ostalocutanje

Status :

Broj poruka : 105
Godina : 28
Datum upisa : 15.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pape taj Čet Mar 03 2011, 12:18

Postoji i mogucnost izrade vjerodostojne kopija orginalne singlice ili LP - a ako su dobro ocuvani sa malim doradama ili bez njih,kako napisa jedan broj skusanja je ogranicen na oko 50 puta.Ovo bi bila jeftinija varijanta,malo skuplja metoda ne pravi skoro nikakvu razliku i ne ogranicava broj slusanja s tim da je svaka dorada i pri ovom postupku dozvoljena.
Moracu probati premda mnogo toga sto sam nabavio u zadnje vrijeme pokazalo se kao propala investicija - izrada/izraditi - uciniti nekog nesretnim/.
Gdje li leze sve te silne matrice originala?Da nema neko slucajno kljuc?

pape

Status :

Broj poruka : 107
Datum upisa : 05.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 17:40

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu