Zićkove zafrkancije u domaćoj kuhinji

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Zićkove zafrkancije u domaćoj kuhinji

Počalji od Zicko taj Sub 11 Dec 2010 - 18:41

Pozdrav, drugari ... coolbounce

Napokon, posle više od dvadeset godina tavorenja na tavanu, uspeo sam da vratim u život stari porodični gramofon ...

Do sada sam na ovom forumu bio relativno pasivan ... Doduše, plasirao sam nekoliko CD ripova i ripova sa kaseta ... Trudio sam se da uvek ponudim korisne i interesantne informacije, kao i da konstruktivno učestvujem u diskusijama ... U nekoliko navrata sam se bavio naknadnom obradom, čišćenjem i restoracijom postojećih vinyl ripova, kao što su, na primer, bili snimci grupe Petar i Zli Vuci ... Naravno, čišćenje od pucketanja, krckanja i šumova pesama koje su već u MP3 formatu nije nimalo jednostavno, jer kompresija u MP3 format unosi izobličenja u spektru signala, tako da je mnogo teže locirati i očistiti neželjene zvukove ...

Opravdanje za ovakvo zabušavanje sa moje strane je potpuni nedostatak slobodnog vremena ... Studiranje ETF-a se oteglo na 10 godina, ali ipak sam u poslednje tri godine, otkako sam se zaposlio, paralelno uspeo da počistim preostale ispite i odradim diplomski rad ... Eto, ide zima, tako da u predstojećem periodu neću biti zaokupiran drugim hobijima koji iziskuju lepo vreme (videti avatar i potpis), već ću se posvetiti ripovanju ploča iz moje i porodične kolekcije ...

Odlučio sam da otvorim ovu temu u okviru "Pričaonice" da bih na jednom mestu prezentovao način na koji prebacujem snimke sa ploča u digitalni format i potom vršim restoraciju, obradu i čišćenje tih snimaka ...

Takođe, u ovoj temi ću prezentovati svaki rip koji budem odradio, dok ću linkove ka snimcima postavljati u odgovarajućim temama u okviru podforuma "Muzika" ... Na taj način se podforum "Muzika" neće zatrpavati komentarima, dok će diskusija moći da se vodi u ovoj 'centralizovanoj' temi ...

Naravno, svaki komentar, kritika, sugestija i predlog je dobrodošao, a ja se nadam da ću uspeti da iz svake ploče izvučem njen maksimum i da će snimci koje budem postavio na ovom forumu zaista biti kvalitetni ...

Potrudiću se da uz svaku ploču pružim i neku interesantnu informaciju, kao i da postavim kompletan omot ... Međutim, skener mi ne funkcioniše baš najbolje, tako da može da se desi da ti omoti ne budu vrhunskog kvaliteta ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 216
Godina : 35
Datum upisa : 15.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Zićkove zafrkancije u domaćoj kuhinji

Počalji od Zicko taj Sub 11 Dec 2010 - 18:47

Za početak, red je da predstavim gramofon ... bounce

Zahvaljujući informaciji koju mi je pružio član foruma Pape, naručio sam odgovarajuću gramofonsku iglu iz Nemačke i ona je posle šest dana stigla na moju adresu ... Iskoristio bih ovu priliku da se još jednom zahvalim Papeu ...

Evo te zvučnice ...

Zvučnica je odmah montirana na glavu ...

A evo i našeg heroja ... Dual 1211 iz 1970. godine ...

Pošto nisam bio siguran da ću uspeti da pronađem odgovarajuću iglu za gramofon, u međuvremenu sam za 40€ pazario ovaj moderniji gramofon - Pioneer PL3000 ...

Naravno, i njega sam odmah počastio sa novom Goldring zvučnicom ... Takve standardne gramofonske igle mogu da se kupe u Beogradu ...

Oba gramofona su preko phono ulaza povezana na isto pojačalo - Technics SU-V620, a odatle na line-in ulaz zvučne kartice Creative SoundBlaster Live mog kompjutera ...

Paralelnim poređenjem zvuka oba gramofona, primetio sam da stari Dual ima mnogo topliji i puniji zvuk, ali je isto tako i osetljiviji na lošije ploče ... Stoga će ploče koje su u lošijem stanju biti ripovane sa Pioneer gramofona ...

Poslednji izmenio Zicko dana Ned 12 Dec 2010 - 2:21, izmenjeno ukupno 1 puta

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Sub 11 Dec 2010 - 18:54

Svaku ploču, neposredno pre ripovanja, lagano operem pod mlazom mlake vode ... Na taj način se ukloni veliki broj sitnih čestica prašine, a samim tim se redukuje pucketanje i krckanje ...

Potom pustim ploču i preko pojačala i line-in kontrole podešavam intenzitet snimka ... Snimak treba da bude dovoljno glasan, ali da ne dolazi do 'probijanja', odnosno odsecanja gornjih delova sinusoide ...

Po podešavanju jačine, celu ploču snimam bez promene parametara ... Za snimanje koristim SoundForge ...

Zatim vršim restoraciju dobijenog snimka, odnosno čišćenje snimka od pucketanja i krckanja ... Redukciju šuma treba izbegavati, odnosno primenjivati samo u neophodnoj meri, jer ona izobličuje snimak, što je naročito primetno kod visokih tonova ... Za restoraciju snimaka koristim program Steinberg Clean ...

Potom sledi preslušavanje dobijenih snimaka pod punom koncentracijom i 'ručno' skidanje preostalih klikova i pucketanja ... Ovo opet radim u programu SoundForge ...

Kada, posle preslušavanja, više ne čujem pucketanje i krckanje, proces je završen ...

Prilikom konvertovanja snimaka u MP3 format, ne treba koristiti nikakvu normalizaciju ...

Jasno je da je potrebno dosta vremena i truda da se na ovakav način snimak sa ploče prebaci u digitalni format, ali ja uvek stavljam kvalitet ispred kvantiteta, naročito kada je reč o muzici koju volim ...

Takođe, kad god sam u mogućnosti, potrudiću se da na Roknostalgiju postavim snimke i u MP3 formatu i u čistom WAV formatu ...

Poslednji put izmenio Zicko dana Sub 11 Dec 2010 - 19:18, izmenio ukupno 2 puta

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Sub 11 Dec 2010 - 19:09

A sada, da pređemo na ploče ... coolbounce

Predstavljam vam jednu premijeru na internetu ... U pitanju je poklon singl Riblje Čorbe iz 1987. godine, koji se delio uz prvih 1000 primeraka albuma "Ujed za dušu" ...
Na singlu se nalaze Borine pesme "Nesrećnice, nije te sramota" i "Zašto kuče arlauče" koje su ispale iz konkurencije za album "Ujed za dušu" ...

Ja sam do ove singlice došao posredno zahvaljujući ovom forumu ... Naime, forumaš Baumann je na ovom forumu otvorio temu u kojoj je razglasio rasprodaju svoje kolekcije ploča Riblje Čorbe ... Naveo je spisak ploča uz odgovarajuće cene ... To je naišlo na neodobravanje drugih članova foruma i tema je ubrzo obrisana ... Ipak, ja sam kontaktirao Baumanna i na taj način sam došao do ovog raritetnog izdanja po sasvim korektnoj ceni ...

Singlica je solidno očuvana, iako je bilo primetno da je pesma "Nesrećnice, nije te sramota" mnogo češće bila slušana, tako da je za njeno sređivanje bilo potrebno malo više truda ...

U svakom slučaju, do sada su se na internetu razvlačili zaista očajni, gotovo neslušljivi, snimci ove dve pesme, a sada, premijerno na Roknostalgiji, evo stižu mnogo kvalitetniji snimci uz kompletne omote ovog raritetnog singla Riblje Čorbe ...

Linkovi za download se nalaze OVDE (MP3) i OVDE (WAV) ...

Prijatno slušanje !!! coolbounce

Poslednji put izmenio Zicko dana Čet 16 Dec 2010 - 23:17, izmenio ukupno 2 puta

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od danmar taj Ned 12 Dec 2010 - 2:21

Pozdravljam veliki "come back" naseg clana. Ovo sto si nam pokazao i ispricao djeluje impresivno i mnogo obecava. Hvala na prvom postu i u ocekivanju novih iznenadjenja pozdrav iz Toronta. drinking

danmar
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 173
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Ned 12 Dec 2010 - 21:49

Kao prvo i najvazhnije chestitam uspeshno zavrshen fakultet.

Kao drugo, divno se osecam svaki put kad vidim da je neko mladji zainteresovan za ploche i ripovanje istih.

Kao trece - HVALA za chorbin singl, skinucu ga ovih dana i preslushati tvoj rad pa te tek onda kritikovati
Wink

Shalim se, naravno. Samo jedan komentar jer vidim da si plochu prao pod mlazom, meni su savetovali da ploche potopim i ostavim da odstoje u mlakoj vodi sa deterdzentom. Mada, moje su ploche vecinom strashno stare, skoro kao i ja a neke i starije.

U svakom sluchaju: samo napred...
drinking

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 850
Godina : 53
Datum upisa : 12.04.2008

http://www.kapveselja.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Pon 13 Dec 2010 - 17:58

@DLJ ::Kao prvo i najvazhnije chestitam uspeshno zavrshen fakultet.

Hvala!!! Very Happy

@DLJ ::
HVALA za chorbin singl, skinucu ga ovih dana i preslushati tvoj rad pa te tek onda kritikovati
Wink

Nema na čemu ... Dugo, dugo sam tražio po internetu kvalitetne snimke te dve pesme ... Na kraju je ispalo lakše naći samu singlicu nego kvalitetan rip ... Very Happy

Inače, zaista bih voleo da čujem utiske nakon preslušavanja ...

Samo jedan komentar jer vidim da si plochu prao pod mlazom, meni su savetovali da ploche potopim i ostavim da odstoje u mlakoj vodi sa deterdzentom. Mada, moje su ploche vecinom strashno stare, skoro kao i ja a neke i starije.

Da, Adults Only je pisao na forumu o tome kako treba tretirati ploču pre samog ripovanja ... Sigurno ima efekta držati ploču malo duže u vodi sa deterdžentom, ali nisam siguran koliko je to primetno u odnosu na stavljanje ploče pod mlaz vode ...

Kakav god da je postupak, u svakom slučaju ploču treba isprati vodom jer pored toga što voda spira sitne čestice prašine, voda odnosi i statički elektricitet, koji takođe doprinosi povećanju pucketanja i krckanja, a koji se eventualno nakupio na ploči (ako je neko nekada brisao ploču neadekvatnom tkaninom i slično) ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dukakis taj Pon 13 Dec 2010 - 20:02

svaka čact matori...samo napred... zdusno čekamo uploade 'zike...pozz

dukakis

Status :

Broj poruka : 166
Godina : 39
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Pon 13 Dec 2010 - 21:03

Dobro ti nama dosao,i samo naprijed sa ripovanjem.Sto nas ima vise koji smo voljni dati akcenat na ripovanje ploca,isto tako i sam kvalitet ripa dolaziti u prvi plan.

Samo da te podsjetim da ono sto je za podforum Pop rock muzika i bude tu,a ono sto je wawe ili lossless format,bude u svom posebnom forumu.

Tako je bolje,jer smo tek lijepo razdvojili jedno od drugog i postavili u posebne podforume.

Srecno ripovanje i samo naprijed.

" ROKNOSTALGIJA FOREVER "

Sveto
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 12761
Godina : 50
Datum upisa : 19.08.2008

http://roknostalgija.8forum.net/forum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Pon 13 Dec 2010 - 21:47

@Zicko ::Da, Adults Only je pisao na forumu o tome kako treba tretirati ploču pre samog ripovanja ... Sigurno ima efekta držati ploču malo duže u vodi sa deterdžentom, ali nisam siguran koliko je to primetno u odnosu na stavljanje ploče pod mlaz vode ...

Kakav god da je postupak, u svakom slučaju ploču treba isprati vodom jer pored toga što voda spira sitne čestice prašine, voda odnosi i statički elektricitet, koji takođe doprinosi povećanju pucketanja i krckanja, a koji se eventualno nakupio na ploči (ako je neko nekada brisao ploču neadekvatnom tkaninom i slično) ...

Nije samo adultic, pisao je i nidza, samo ne znam da li ovde ili na onom drugom forumu gde smo o ripovanju caskali. Nidza nas je takodje savetovao da plochu vlazhnu stavimo da se snima. A maca mi je proshle godine rekla da neke ploche namazhe pre snimanja lanenim uljem (oni koji su imali prilike nove ploche da drzhe u rukama sigurno se secaju kako su "masne"), ali ja ovde josh nisam pronashla da ga kupim tako da to nisam josh probala. I ovo ne pishem zbog tebe Zicko vec zato shto si ovde jako lepo pisao i slikovito prikazao ripovanje pa verujem da ce mnogima pomoci da se odvazhe da i sami probaju.
Smile

Na kraju, kad spomenu neadekvatno brisanje plocha setih se onih "taburetica sa filcom" koje smo kupovali u prodavnicama plocha, za brisanje. Pitam se ima li toga josh da se negde kupi? Ovde ja koristim one krpice za brisanje naochara u nedostatku adekvatnijeg materijala...
Smile

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Uto 14 Dec 2010 - 0:40

Hvala svima na podršci ...

@DLJ ::I ovo ne pishem zbog tebe Zicko vec zato shto si ovde jako lepo pisao i slikovito prikazao ripovanje pa verujem da ce mnogima pomoci da se odvazhe da i sami probaju.
Smile

Želeo sam da detaljno prikažem svoj postupak da bih motivisao i druge da skinu prašinu sa svojih gramofona i da probaju da ripuju svoje ploče ... Spreman sam da pružim bilo kakav savet i pomoć u procesu podešavanja opreme, ripovanja i naknadnog čišćenja snimaka, a isto tako ću veoma rado saslušati svaku sugestiju i savet od iskusnijih ...

Poslednji izmenio Zicko dana Uto 14 Dec 2010 - 12:20, izmenjeno ukupno 1 puta

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Uto 14 Dec 2010 - 0:58

Stiže i sledeći rip ... coolbounce

Ova ploča nije toliki raritet, niti je u pitanju premijera na Roknostalgiji, ali ipak ima svoj značaj, jer je, do sada, svaki snimak pesme sa B strane bio problematičan ...

U pitanju je singlica Riblje Čorbe iz 1979. godine, sa pesmama "Rock'n'roll za kućni savet" i "Valentino iz restorana" ...

Do sada sam pronašao tri različita ripa pesme "Valentino iz restorana" i svaki je imao neku falinku ... Jedan snimak je bio prepun šuma i krckanja da nijednom tehnikom nisam uspeo da ga očistim ... Drugi snimak je bio mnogo čistiji, ali je zavijao, što je opet nepopravljivo ... Treći snimak je bio najbolji, ali je na par mesta došlo do prekida u kablu ili je bilo oštećenja na samoj ploči ...

To me je motivisalo da pronađem ovu singlicu i da te pesme prebacim u digitalni format ...

Inače, ovaj singl je izašao u prodaju kao najava za prvi album Riblje Čorbe "Kost u grlu" ... Autor muzike za pesmu "Rock'n'roll za kućni savet" je Bora, a autor muzike za pesmu "Valentino iz restorana" je pokojni Rajko Kojić ...

Pesma "Valentino iz restorana" je specifična po tome što je to bio prvi i jedini put da jedan od autora teksta nije član Riblje Čorbe ... U pitanju je Marina Tucaković, koja je zajedno sa Borom napisala tekst ove pesme ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Uto 14 Dec 2010 - 20:14

Čestitam Zićko na osposobljavanju gramofona i na entuzijazmu spram kvalitetnog ripanja ploča. Smile

Svaki uspjeh na tom polju ti želim!

seyo
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 706
Godina : 52
Datum upisa : 17.12.2007

http://www.progarchives.com/Collaborators.asp?id=343

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Pet 17 Dec 2010 - 0:11

A sada stiže jedno veliko iznenađenje ... Još jedna premijera na internetu ... coolbounce

U pitanju je poklon singl grupe Galija iz 1992. godine, pod nazivom "Jednom u sto godina", kojim je obeležena stogodišnjica postojanja Srpske Književne Zadruge (1892 - 1992) ... Shodno tome, singlica je upakovana u adekvatan omot, sa prepoznatljivim inicijalom SKZ, čiji je autor Jovan Jovanović Zmaj ...

Na singlici se nalaze dve obrade - "Mi nismo sami" grupe Film i "Sanjam" grupe Indexi ...

Povodom stogodišnjice Srpske Književne Zadruge, krajem 1992. godine, Galija je održala koncert u Sava Centru, a kao poklon, posetiocima koncerta je deljena ova singl ploča ... Ideja za obradu pesme "Mi nismo sami" je potekla od Radomana Kanjevca, dok je ideja za obradu pesme "Sanjam" potekla od Pece Popovića ...

Pesme su snimljene u oktobru 1992. godine ... U pesmi "Sanjam" iskorišćen je snimak glasa Ive Andrića (1892 - 1975) ... Tim recitalom Ive Andrića ujedno je obeleženo i sto godina od rođenja ovog velikog književnika i nobelovca ...

Ja sam primerak ove raritetne singl ploče kupio pre nepunih mesec dana, po relativno simboličnoj ceni i sa velikom radošću sam prionuo na prebacivanje ovih snimaka u digitalni format ...

Do sada su se na internetu razvlačili zaista očajni, gotovo neslušljivi, snimci ove dve pesme, a sada, premijerno na Roknostalgiji, iz moje kuhinje stižu mnogo kvalitetniji snimci uz kompletne omote ovog raritetnog singla Galije ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Pon 20 Dec 2010 - 21:30

Stiže i naredni vinyl rip ... coolbounce

U pitanju je singl ploča grupe Pro Arte iz 1975. godine, na kojoj se nalaze pesme "Krokodilska ljubav" i "Život je tombola" ...

Nije u pitanju premijera, ali su snimci koji se mogu naći na internetu prilično traljavi, što me je navelo da i ja prebacim ovu singlicu iz porodične kolekcije u digitalni format ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Sre 22 Dec 2010 - 22:51

Za promenu, sada stiže rip jedne long-play ploče ... coolbounce

U pitanju je prvi album benda "Grupa I" iz Beograda, pod nazivom "Na Svom Talasu" ...

Na albumu se nalazi čak četrnaest pesama i to ovim redosledom:

A1 - G.S.B. - S.O.S.
A2 - Još uvek
A3 - U mom filmu
A4 - Zbog tebe
A5 - Tinejdž bluz
A6 - Kozmetika
A7 - Subota popodne

B1 - TV lica
B2 - Mirela
B3 - Jugo rok
B4 - Hi-Fi buntovnik
B5 - Vikend panker
B6 - Vrele usne
B7 - Sve je uzalud

Evo par reči o samoj grupi. Grupu I su osnovali početkom 1979. godine Dejan Kostić (gitara), Predrag Mijović (gitara), Branko Kuštrin Mango (bubnjevi), Branko Kojić (bas) i Branko Bogićević (vokal). Po izlasku prvog singla "Sestra Vera" iz grupe odlazi pevač Branko Bogićević, pa ulogu glavnog vokala preuzima basista Branko Kojić. Pridruženi članovi grupe su Branko Tomanović, organizator i Dragoslav Stanojević, zadužen za ozvučenje.
U toj postavi, tokom leta 1980. godine, snimaju debi album "Na Svom Talasu". Produkciju ploče je radio Slobodan Marković, koji je ujedno svirao i klavijature u pojedinim pesmama.
Posle uspešnog prvog albuma, naredne godine usledio je singl "Sa tobom, bez tebe / Bekstvo" i drugi album "I zvuci za I ljude", a početkom 1982. godine prestaju sa radom, neposredno po objavljivanju mini LP-a sa četiri pesme.
Po raspadu grupe gitarista Dejan Kostić nastavlja sa grupom "Du Du A", dok je bubnjar Branko Kuštrin Mango često priskakao u pomoć drugim beogradskim grupama. Često je na koncertima nastupao sa Električnim Orgazmom i Katarinom II. Mango je tragično nastradao 1983. godine.

Pošto omot za LP ploču ne može da stane u moj skener, omote sam preuzeo sa interneta, dok sam samu ploču ja skenirao ... Album sam dobio na pozajmicu od prijatelja iz Novog Sada na čiju sam molbu i odradio rip ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Ned 26 Dec 2010 - 0:01

Stiže još jedna premijera na Roknostalgiji, pravo iz moje kuhinje ... coolbounce

U pitanju je raritetni singl grupe Indexi iz 1974. godine, sa pesmama "Didn-da-da" i "Dal' smo ljudi".

Singlica je iz porodične kolekcije, izvanredno sačuvana, a ja sam sa puno volje i pažnje prionuo na prebacivanje u digitalni format i naknadno čišćenje snimaka od pucketanja i krckanja ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Ned 26 Dec 2010 - 0:37

Hvala za ovaj singl, Zicko.

I poshto vidim da u porodichnoj kolekciji plocha ima retkih singlova od Indexa moram da pitam: da nemash "Zhivjela Jugoslavija" od njih? Za sad imam to samo kao losh snimak sa kasete, trazhim bolji snimak vec jako dugo i uzaludno...
Smile

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Ned 26 Dec 2010 - 21:48

@DLJ ::Hvala za ovaj singl, Zicko.

Nema na čemu ...

I poshto vidim da u porodichnoj kolekciji plocha ima retkih singlova od Indexa moram da pitam: da nemash "Zhivjela Jugoslavija" od njih? Za sad imam to samo kao losh snimak sa kasete, trazhim bolji snimak vec jako dugo i uzaludno...
Smile

Nažalost, tu pesmu nemam ... Neutral

Od Indexa u porodičnoj kolekciji imam sledeće singlice:

Plima / Povratak Jacka Trbosjeka i ostalog zla / Ugasila je plamen
Samo su ruže znale / Samoćo, ljubavi moja
Jedina moja / I tvoje će proći

Svi ti singlovi su već postavljeni na forumu ... Doduše, ja nisam download-ovao te postojeće ripove, tako da ne znam kakvog su kvaliteta ... Ako je potrebno da se neki od ovih singlova izripuje, nije problem da to odradim ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Sub 1 Jan 2011 - 22:46

Kao novogodišnji poklon, stiže još jedan vinyl rip iz moje kuhinje ... coolbounce

U pitanju je singl ploča grupe Tunel iz 1981. godine, sa pesmama "Srećna Nova Godina" i "A ti me samo gledaš" ...

Tokom celog perioda postojanja grupe Tunel, Vlada Janković Jet i Ljuba Ninković su relativno ravnopravno delili autorstvo, kao i pevačke uloge ... Tako je i na ovom singlu kompletan autor pesme "Srećna Nova Godina" Ljuba Ninković, koji je ujedno i otpevao tu pesmu, dok je kompletan autor pesme "A ti me samo gledaš" Vlada Janković Jet, pri čemu je on i otpevao tu pesmu ... Pored Vlade i Ljube, tokom celog perioda postojanja grupe Tunel bubnjeve je svirao Steva Stevanović, koji je prethodno bio bubnjar grupe S.O.S. ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Čet 6 Jan 2011 - 22:03

Nastavljamo dalje u istom ritmu ... coolbounce

Naredni vinyl rip je singl ploča Vlade i Bajke, iz 1975. godine, na kojoj se nalaze pesme "Oblak" i "Za koju noć" ...

Vladimir Marković i Dragutin Balaban su, kao što je i uobičajeno kad je reč o akustičarskoj sceni, napravili pesme na stihove poznatih pesnika i književnika ... Tako je pesma "Oblak" urađena na tekst pesnika Dobriše Cesarića, a pesma "Za koju noć" na tekst savremenog pisca Ratka Adamovića ...

Ova singlica je takođe iz porodične kolekcije ... Iako je odlično očuvana, izgleda da je doživela oštećenja pri samoj izradi, tako da je na obe strane problematičan samo desni kanal ... Ja sam pokušao da učinim sve da se ta oštećenja minimizuju i postanu neprimetna ... Pošto, kao i obično, postavljam linkove i ka WAV formatu, možda će neko ko ima bolju tehniku, bolje alate za obradu ili više iskustva, uspeti da još više poboljša snimak ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Sre 12 Jan 2011 - 0:39

Sa velikim zadovoljstvom vam predstavljam svoj naredni vinyl rip coolbounce

U pitanju je prvi album Biljane Petrović, pod nazivom "Rock'n'Roll Dama", iz 1978. godine ...

Ovaj album sam otkrio zahvaljujući Roknostalgiji ... Album sam skinuo sa linka kojeg je postavio forumaš Nex i zaista sam se prijatno iznenadio kvalitetom ovog albuma ... Već sam napisao na forumu da smatram da je reč o jednom nepravedno zapostavljenom remek delu ... Sve pesme su ujednačenog kvaliteta sa jakom muzičkom podlogom, za koju je zaslužna ekipa splitskih muzičara, među kojima su i braća Brodarić - Željko i Zlatko, kao i producent Mirko Krstičević ... Veoma mi je teško da istaknem pojedinačne pesme, ali ipak, moji favoriti su "Ko je kriv za ljubav", "Osećam", "Mi se volimo tajno", "Sve ću ti reći na kraju", a posebno je upečatljiva pesma "I led je krenuo", čiji je kompletni autor muzike i teksta sama Biljana Petrović ... Nažalost, naredni albumi ove pevačice, osim donekle albuma "Pesme sa autoputa", nisu ni blizu kvaliteta albuma "Rock'n'roll dama" ...

Album "Rock'n'roll dama" je bio postavljen na forumu u MP3 formatu, kvaliteta 192kbps ... Album je bio solidno ripovan, ali bez dodatnog čišćenja od pucketanja i krckanja ... Nažalost, zbog MP3 kompresije u 192kbps nisam mogao da te snimke naknadno očistim od pucketanja ...

Pošto mi se album mnogo svideo, imao sam veliku želju da imam snimke pravog kvaliteta ... I tako sam, neposredno pred Novu Godinu, potražio i kupio tu ploču za 1000 dinara (oko 9.5€) ... Tokom novogodišnjih i božićnih praznika sam prionuo na pedantno ripovanje ovog albuma i zaista sam više nego zadovoljan sa postignutim rezultatom ... Zvuk je kristalno čist, bez krckanja, pucketanja i šumova ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Pet 28 Jan 2011 - 23:53

Stiže još jedan vinyl rip akustičarskog tandema Vlada i Bajka ... coolbounce

U pitanju je singl ploča iz 1973. godine, na kojoj se, pored naslovne numere "Dok te gledam" sa Opatijskoj festivala, nalaze i pesme "Peta strana sveta", "Zaborav" i "Tvoj san" ...

Ova singlica je takođe iz porodične kolekcije ... Odlično je očuvana, tako da je ripovanje odrađeno bez ikakvih problema ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Pon 28 Feb 2011 - 20:05

Posle malo duže pauze stiže naredni vinyl rip iz moje kuhinje ... coolbounce

U pitanju je prvi album grupe Boa, iz 1981. godine ...

A1 - Milion
A2 - Stol
A3 - Davni trag
A4 - Noćne sjene
A5 - Melodrama

B1 - Živjeti od mraka
B2 - Na nišanu
B3 - Sela gore
B4 - Pored zida

Album je sniman u Švedskoj, tokom novembra i decembra 1981. godine, u studiju Tinija Varge, koji je ujedno bio i producent ovog albuma ...

Grupa Boa je ovaj album snimila u sledećem sastavu:

Mladen Puljiz - vokali, klavijature
Slavko Remenarić - gitare, vokali
Damir Košpić - bas, prateći vokali
Igor Šoštarić - bubnjevi, udaraljke

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 3:22

Sponsored content