Roknostalgija (Juce-Danas-Sutra)

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Re: Roknostalgija (Juce-Danas-Sutra)

Počalji od Zicko taj Pon 20 Sep 2010 - 15:28

@Son of Man ::Nažalost nemam uslove za ripovanje tih ploča jer moj gramofon kupljen '89 jednostavno nema taj izlaz da bi ga povezao sa kompom, zapravo nema nikakav izlaz kad malo bolje razmislim osim ovaj za headphones, ako se to uopšte računa ?!

Izlaz za slušalice je sasvim dovoljan ... Taj izlaz ide preko gramofonskog pojačala i možeš direktno sa tog izlaza da dovedeš kablom signal na line-in ulaz na zvučnoj karti ...

Ako nisi siguran, line-in ulaz je označen simbolom sa strelicom koja ulazi u krug, kao plavi simbol na ovoj slici:

Dakle, jedino ti treba stereo kabl ... Pretpostavljam da u izlaz za slušalice ulazi debeli džek, dok u line-in ulaz na kompjuteru ulazi tanak džek, tako da ti treba kabl sa tankim džekovima i adapter sa tankog na debeli džek (prva slika) ili kabl sa debelim džekovima i adapter sa debelog na tanki džek (druga slika) ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Broj poruka : 216
Datum upisa : 15.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Pon 20 Sep 2010 - 15:33

@Sveto ::U pravu si Zicko.Adults je izbrisan,ali greskom.Trebao je biti banovan.Sad je to gotova stvar i nema povratka.

Postoji povratak ako vi kao administratori imate mogućnost direktnog pristupa bazi (phpMyAdmin, na primer) ... Sa nekoliko SQL upita mogu se sve Adultsove poruke ponovo prespojiti na njegovo ime ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od irf1x taj Sre 22 Sep 2010 - 18:59

Kad smo vec kod price o nestalim clanovima, sta se desilo sa Brunom, bokiijem i Papillonom? (kontam da su oni samo "na odmoru", ali nisam pratio dovoljno)

irf1x

Status :

Broj poruka : 280
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Sre 22 Sep 2010 - 22:45

@Zicko:

Mozhesh li to detaljno da napishesh kako se radi? negde u forumu u Tehnichkoj podrshci. Mozhda sa slichicama, zanima me jer ja to ne umem na Kapljici da uradim, a zukky mi je daaavno, pre nego sam brisala Chilija sa Dzuboksa rekao da kad se jednom neko obrishe to vishe niko ne mozhe da vrati.

@irf1x:

A ja se bash pitala gde si ti nestao kad se nisi javljao u Tehnichkim pitanjima u mojoj temi o Neru...
Very Happy

Za bokiija ti i ja mogu odgovoriti jer je sam napisao ovde u temi koju je zapocheo u Prichaonici: kad mu je Ivek skinuo Administratorski status na Moderatorski odluchio je da postane obichan neaktivan chlan. Za Bruna sam chula da se iz privatnih razloga povukao sa neta, a onaj treci za kojeg pitash a chije ni ime ne zhelim da kuckam, svakodnevno dolazi, proveri u listi chlanova ako meni ne verujesh...
Very Happy

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 850
Godina : 53
Datum upisa : 12.04.2008

http://www.kapveselja.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miksarn taj Sre 22 Sep 2010 - 23:22

I ja sam hteo da pitam sta se desilo sa Brunom, posto vidim da nije aktivan vec duze vreme, zaista steta, ne samo da je dosta toga postavio i podelio sa svima nama, vec je bio zaista skroz korektan i odnosio se prema svima prijateljski.

miksarn

Status :

Broj poruka : 60
Datum upisa : 04.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Čet 23 Sep 2010 - 0:43

Mogu samo da dodam,da je Bruno otisao iz privatnih razloga sa neta.Javio mi se prije toga na mp i rekao da stvarno mora iz privatnih razloga da se povuce,i da forum sa tim nema ama bas nikakve veze,ali da on ne zeli da to iznosi javno.Sa sobom je povukao i skoro sav svoj rad,tako sto je vecinu linkova ugasio.To mi je isto tako prenio.

Sto se mene i njega tice jako dobro smo saradjivali i nismo imali nikakvih problema po pitanju foruma.

Postavio je masu dobrih cd ripova i podijelio ih sa svima nama.

Ovo prvi put javno iznosim,jer niko do sad konkretno nije ni pitao sta se desilo sa Brunom?

Toliko vam o tome mogu reci.

" ROKNOSTALGIJA FOREVER "

Sveto
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 12761
Godina : 50
Datum upisa : 19.08.2008

http://roknostalgija.8forum.net/forum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Son of Man taj Čet 23 Sep 2010 - 3:49

Fala Zicko na ovom pojasnjenju, tek sad kontam da bi mogo komotno da ripujem ploce, al tu postoji samo jedan problem, naime ja posedujem samo 3 ploce koje nisu ripovane na ovom forumu, sve ostalo su duplikati, dakle ko sto rekoh, imam prvi album Dza ili Bu, prve Direktore i Arhangel, i kontam da su to rariteti, e sad ako nekog to zanima nek se javi, a omote cu da ufotkam za par dana.

@Sveto - awesome tebra, evo ja sam vec pokreno topik na razmeni, mada taj album koji sam postavio je i zvanicno objavljen, ali posto je kompilacija glupo mi da ga guram tamo, tako da ga neka ovde. Dakle, prema tvom uputsvu, demo snimke da stavljam u taj novi topik, a zvanicna izdanja u regularan podforum ? OK. Wink

Son of Man

Status :

Broj poruka : 128
Godina : 39
Datum upisa : 24.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Čet 23 Sep 2010 - 17:11

@DLJ ::@Zicko:

Mozhesh li to detaljno da napishesh kako se radi? negde u forumu u Tehnichkoj podrshci. Mozhda sa slichicama, zanima me jer ja to ne umem na Kapljici da uradim, a zukky mi je daaavno, pre nego sam brisala Chilija sa Dzuboksa rekao da kad se jednom neko obrishe to vishe niko ne mozhe da vrati.

Nema problema, napisaću čim ugrabim malo više slobodnog vremena ...

Naravno, obrisan član ne može da se vrati, ali postojeće poruke mogu da se prespoje i prikače na novi nalog, jer iako na svim porukama piše da ih je pisao "gost", ipak ostaju u bazi u određenim poljima tabele sa porukama unikatni parametri po kojima mogu da se izoluju poruke od samo jednog nepostojećeg člana ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Čet 23 Sep 2010 - 22:36

Hvala unapred Zicko

Imacu tamo nekoliko pitanja, znam to vec unapred, ali kad budesh imao vremena i pochnesh da pishesh to uputstvo, bitno je da znash da ima vishe od jednog obrisanog chlana, odnosno vishe nego jedan Gost. Pa je pitanje kako te Goste razvrstati po njihovim starim imenima... Mozhda ni ovo nisam trebala spominjati ovde, prichacemo o svemu tome tamo u toj temi.
Pozdrav i hvala josh jednom
Very Happy

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Pon 11 Okt 2010 - 17:26

@DLJ

Izvinjavam se na zakasnelom odgovoru ...

Probacu u kratkim crtama da opišem kako se postojeće poruke nekog obrisanog člana mogu pridružiti nekom drugom članu...

Pošto više nisam admin nijednog foruma, nisam u prilici da ovaj opis ilustrujem slikama ... Takođe, ne sećam se tačnog izgleda navigacionog panela, ali u principu nije teško snaći se ... Nazivi polja koje sam navodio u nastavku nisu 100% precizni i variraju od foruma do foruma, ali je jasno o čemu se radi ...

Elem, forumskoj bazi administratori obično mogu pristupiti preko phpMyAdmin panela... Forumska baza se sastoji od niza međusobno povezanih tabela, koje će biti izlistane po ulazu u phpMyAdmin ... Na primer, u jednoj tabeli su smeštene sve poruke koje se nalaze na forumu, u drugoj tabeli svi članovi i tako dalje...

Za početak, da se posvetimo tabeli članova. Ime te tabele je najčešće ovakvo: imeforuma_members ... Svaki registrovani član foruma se čuva u zasebnom redu tabele 'members' ... Svaki član ima svoj jedinstveni identifikacioni broj (ID), koji predstavlja glavni ključ za pretragu te tabele 'members' ...

Na primer, memberID člana DLJ je 471, što se lako može videti i na samom forumu, u address bar-u browser-a kad se ode na profil tog člana ... Link za DLJ profil je: http://roknostalgija.8forum.net/profile.forum?mode=viewprofile&u=471
(to se može videti i dole u status bar-u browser-a, kad se strelica miša pozicionira na ime člana foruma)...

Elem, kad se uđe u tabelu članova (members) iz phpMyAdmin panela, može se videti struktura te tabele (odnosno, može se videti lista polja od kojih se sastoji svaki red te tabele) ... U prvom polju tabele 'members' se nalazi jedinstveni identifikacioni broj registrovanog člana, a u ostalim poljima se nalaze ostale informacije o tom članu, kao što su: username, password (u kodiranom obliku), e-mail adresa preko koje je registrovan nalog, datum i vreme registrovanja, datum i vreme poslednje posete, broj poruka, potpis, avatar, status člana (običan član, moderator...) i drugi podaci specifični za pojedinog člana ... A svi neregistrovani gosti se vode pod identifikacionim brojem 0 (memberID = 0) ...

Struktura tabele poruka (imeforuma_messages) je veoma slična strukturi tabele članova ... U svakom redu te tabele čuvaju se informacije o jednoj poruci... U prvom polju te tabele je jedinstveni identifikacioni broj te poruke (messageID), koji predstavlja glavni ključ za pretragu te tabele ... Slično kao i u slučaju ID člana, i ID poruke se može videti na samom forumu, kad se klikne na sam naslov te poruke ... Na primer, prethodna poruka od DLJ ima ID = 60878, što se vidi iz linka: http://roknostalgija.8forum.net/pricaonica-f1/roknostalgija-juce-danas-sutra-t6879-50.htm#60878

Elem, pored prvog polja u kojem se nalazi jedinstveni 'messageID', u ostalim poljima se nalaze preostale informacije specifične za tu poruku ... Na primer:
- 'ID_MEMBER' - Jedinstveni ID člana koji je autor te poruke ... Pomoću te informacije se mogu pokupiti svi podaci iz tabele članova vezani za autora poruke ...
- 'ID_TOPIC' - Jedinstveni ID teme u kojoj se nalazi ta poruka ... Pomoću te informacije se mogu izvući svi podaci o toj temi iz tabele u kojoj su smeštene teme
- Vreme postavljanja poruke
- Naslov poruke
- Sadržaj poruke
- poster_name - ime autora poruke
- poster_email - email adresa autora poruke
- poster_IP - IP adresa kompjutera sa kojeg je autor poruke ostavio poruku
- i još neka polja ...

U slučaju da je poruku ostavio gost, tada je ID_MEMBER = 0 ...
U prvi mah deluje da su polja 'poster_name' i 'poster_email' suvišna, jer se ti podaci mogu pronaći u tabeli članova pomoću sadržaja polja ID_MEMBER ... U principu, u slučaju registrovanih članova ta polja i jesu suvišna, ali postoje forumi koji omogućavaju i gostima da pišu poruke ... U tom slučaju, gostu se nudi da prilikom unosa poruke upiše i svoje ime i mail adresu, koji se potom smeštaju u ta dva polja, dok se u polje MEMBER_ID upisuje 0, jer je reč o gostu ... Kada registrovani član ostavlja poruku, u polje MEMBER_ID se upisuje njegov jedinstveni ID, dok se polja 'poster_name' i 'poster_email' automatski popunjavaju odgovarajućim podacima iz njegovog profila iz tabele članova ...
I baš ta dva polja 'poster_name' i 'poster_email' nude rešenje za "spašavanje" poruka obrisanih članova ... Kad se član obriše, u svim njegovim porukama se upisuje MEMBER_ID = 0, međutim u poljima 'poster_name' i 'poster_email' ostaju njegovi podaci, što je dovoljno da se sve poruke jednog obrisanog člana izdvoje od ostalih poruka koje su pisali gosti i drugi obrisani članovi ...

Intervencije nad sadržajem samih tabela se rade pomoću SQL upita ... Kada se uđe u neku od tabela, pored strukture i sadržaja te tabele, administratoru se nudi i okvir u koji može da unese SQL upit (query) koji će se izvršiti nad sadržajem te tabele ... SQL jezik je veoma jednostavan i veoma lako se čita ...

Da bi se neke postojeće poruke povezale na nekog postojećeg člana, potrebno je znati memberID tog člana ... Uzeću ovde primer sa ovog foruma - član 'adults_only' je obrisan što je dovelo do toga da za sve njegove poruke stoji da ih je pisao gost ... Potom se Adults ponovo registrovao pod imenom 'parazit' ... Rešenje: Sve stare poruke člana 'adults' povezati na novog člana 'parazit' ...

Korak 1:
Saznati 'memberID' novog člana 'parazit'.
Realizacija:
Ući u tabelu članova (members) i izvršiti sledeći SQL upit:

SELECT *
FROM 'imeforuma_members'
WHERE 'member_name' = 'parazit'

Ovaj upit kaže sledeće: Izlistaj (select) sve (*) iz (from) tabele 'imeforuma_members' gde je (where) ime člana (member_name) jednako 'parazit'
Dakle, kao rezultat se dobija sadržaj onog reda tabele članova u kojem se u polju 'member_name' nalazi ime 'parazit' ... Na ovaj način dobijaju se sve informacije o članu parazit, kao što je njegov 'memberID', email adresa i drugo ...
'member_ID' člana parazit se može očitati i iz samog njegovog profila: http://roknostalgija.8forum.net/profile.forum?mode=viewprofile&u=4104

Korak2:
Pronaći jednu poruku obrisanog člana 'adults_only' iz tabele poruka, i iz nje izvući podatke o email adresi člana 'adults_only' iz polja 'poster_email' ...
Na primer, znamo da je 'adults_only' pokrenuo temu skidanje suma u podforumu "pozdravi, predlozi, primedbe i zahvale" i znamo da je prva poruka u toj temi bila njegova... Odatle pokupimo ID te poruke: http://roknostalgija.8forum.net/pozdravi-predlozi-primedbe-i-zahvale-f10/skidanje-suma-t7098.htm#59395
i zatim tu poruku pronađemo u tabeli poruka pomoću sledećeg SQL upita:

SELECT *
FROM 'imeforuma_messages'
WHERE 'messageID' = '59395'

Na taj način dobijamo sve informacije vezane za tu poruku, a između ostalih i nama bitne 'poster_name' i 'poster_email' ...
I tako smo saznali e-mail obrisanog člana 'adults_only' ... Neka je, na primer, taj mail: adults_only@gmail.com

Korak3:
Ovaj korak nije neophodan, ali je koristan kao poslednja provera pre nepovratne izmene sadržaja baze ...

SELECT *
FROM 'imeforuma_messages'
WHERE 'member_ID' = 0 AND 'poster_email' = 'adults_only@gmail.com'
ORDER BY 'message_ID'

Ovaj upit vraća listu svih poruka iz tabele 'imeforuma_messages' koje je pisao gost ('member_ID' = 0) čija je mail adresa 'adults_only@gmail.com', pri čemu će ta vraćena lista poruka biti uređena (order by) po jedinstvenim ID-evima poruka ...

Laganim pregledom dobijenog rezultata pretrage se može, zlu ne trebalo, proveriti (na primer, na osnovu sadržaja poruke) da li su to zaista poruke od obrisanog člana 'adults_only' ... Ako jesu, prelazi se na intervenciju na bazi ...

Korak4:
Povezati sve postojeće poruke obrisanog člana 'adults_only' na novog člana 'parazit', čiji je ID = 4104 ...

UPDATE 'imeforuma_messages'
SET 'member_ID' = 4104
WHERE 'member_ID' = 0 AND 'poster_email' = 'adults_only@gmail.com'

Ova komanda će izvršiti ažuriranje (update) tabele poruka 'imeforuma_messages' tako što će u poljima 'member_ID' postaviti vrednost 4104 u onim redovima u kojima je u polju 'memberID' upisano '0', a u polju 'poster_name' upisano 'adults_only@gmail.com' ...

I to bi bilo to - sve poruke koje je nekada pisao obrisani član 'adults_only' su povezane na novog člana parazit ...

Korak5:
Kozmetičke promene ...

Ovakvim 'direktnim' izmenama na bazi dolazi do sitnih neusaglašenosti ...

Na primer:
1. Ispada da se član parazit registrovao mnoooogo kasnije nego što je ostavljao poruke na forumu - dakle, treba ažurirati polje 'dateRegistered' za člana Parazit u tabeli članova ...
Pretpostavićemo da se adults registrovao na forum istog dana kada je ostavio i prvu poruku ... Nad tabelom poruka ćemo izvršiti isti upit kao u Koraku3, pa ćemo iz polja 'message_time' prve poruke očitati vreme kada je ostavljena ta prva poruka od strane člana adults_only ... I onda ćemo to vreme uneti u polje 'dateRegistered' za novog člana 'parazit' ...

UPDATE 'imeforuma_members'
SET 'dateRegistered' = ocitano_vreme_prve_poruke
WHERE 'member_ID' = 4104 (ovo je jedinstveni broj člana 'parazit')

2. Sadržaj polja 'number_of_posts' člana 'parazit', u kojem se čuva ukupan broj poruka tog člana, treba uvećati za broj poruka koje je imao obrisani član adults_only, odnosno, treba uvećati za broj poruka koje su u Koraku4 povezane na člana 'parazit' ... Broj tih poruka se vidi u rezultatu upita izvršenog u Koraku 3 ...
Dakle, postojeći broj poruka člana 'parazit' treba uvećati za broj dobijen upitom iz Koraka 3 i tako dobijeni zbir uneti u polje 'number_of_posts' ...

UPDATE 'imeforuma_members'
SET 'number_of_posts' = dobijeni_zbir
WHERE 'member_ID' = 4104 (ovo je jedinstveni broj člana 'parazit')

Eto, to bi bilo to ...

I na kraju, bilo bi lepo promeniti ime člana 'parazit' u staro ime 'adults_only', a zatim poslati mail i javiti Adultsu da su sve njegove poruke ponovo vraćene na njegov nalog i da on opet može da se uloguje pod imenom 'adults_only' (ali koristeći password od naloga 'parazit')

Eto, toliko od mene, nadam se da nije bilo mnogo komplikovano, a može biti korisno ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Pon 11 Okt 2010 - 22:53

@Zicko :: i da on opet može da se uloguje pod imenom 'adults_only' (ali koristeći password od naloga 'parazit')

Za to da se on uloguje trebace mnogo, mnogo vishe od ovoga jer je sasvim zasluzhno banovan, ali nadam se ipak da ce neko od administratora naci vremena da ovde njegovim starim porukama vrati njegovo ime, mnogo je nas kojima je stalo da nashe konverzacije nismo vodili sa nekim Gostom vec sa adulticem.

I da obrazlozhim zashto sam napisala "zasluzhno banovan": videla sam prvi deo scene, onaj dok ga Ibiza nije greshkom izbrisao iz chlanstva i poshto "gledam drugim ochima" od odredjene grupe ljudi, momenat pre nego shto ga je Ibiza obrisao u nameri da ga banuje pomislila sam: adulticu, znash li da bih te za ove rechi na Kapljici ja banovala na nedelju dana pa nastavila za to vreme prichu s tobom emailima dok ne reshimo problem?

Ali nisam se javljala u temi zbog ostalih uchesnika u njoj, nisam zhelela da po starom obichaju sve bude izokrenuto na sukob "dva tabora".

Kada adultica prodje bes mozhda i bude sposoban da vidi stvari onako kako su se izdeshavale, a ne onako kako ih je opisivao da su se izdeshavale na njegovom blogu. Jer koliko god da ga volim kad sam prochitala prvi deo koji sam ja videla da je opisao onako kako ja to nisam videla da se izdeshavalo, dalje nisam ni chitala. Mnogo ce vode proci dok se ohladi a sigurno josh vishe dok bude shvatio da je on taj koji je pogreshio i mozhda se chak tada i izvine i ponovo postane ovde aktivan chlan u nekoj jako dalekoj buducnosti...

U svakom sluchaju, veliko hvala Zicko na uputstvima, ja sam za njih najvishe pitala zbog Kapljice

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 16:36

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu