Rokeri S Moravu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Rokeri S Moravu

Počalji od gothmog taj Pet 29 Jan 2016 - 17:54

imaade i cedejova ... al me mrzelo da gi vadim sve, jer boome ima ih, s police ... ( moderatori sory, znam da nije za ovde al velim malo da se zvirne, pa gi dilejtujte kasnije ) yes ... bye goth.

gothmog
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1089
Godina : 44
Datum upisa : 06.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Rokeri S Moravu

Počalji od elexterminador taj Sre 26 Okt 2016 - 8:34

Kao veliki fan Rokera s Moravu i Borisa Bizetića - moram da kažem neke stvari u vezi tvog post-a. Slažem se da BB Show nije nešto (ali nije zapravo ni toliko loš) uprkos tome što Boris može da se transformiše u toliko likova i da toliko zrači harizmom. Amaterizam ostalih učesnika i budžet koji takoreći ne postoji mu najviše škode. Slavujka je meni odličan lik na primer, ali ja obratim pažnju na BB Show/Smeh Terapiju uglavnom zbog muzike, to jest zbog pesama koje su u humorističkom stilu Rokera s Moravu, kao što je na primer ''Definitivno'' - koju peva ''Slavujka''. Ima tu još dosta zanimljivih pesama.

Slažem se takođe za te kompilacije ''Sabrana Nedela'' da nisu dobre prvenstveno zbog tih bespotrebnih upadica koje ne samo da su glupe nego i prilično iritantne. Ja ne znam ko je uopšte došao na takvu ideju - nešto mi govori da su Borisove netalentovane i smorne ćerke tu umešale šake, ali i Boris ima tu mali minus što je dopustio to, pa i sam učestvovao u tome.

E sad, glavni razlog zašto sam odlučio da odgovorim...
Kako može neko da tvrdi da su posle prva 5 albuma Rokeri počeli da gube na kvalitetu? Primetio sam dosta komentara za razne bendove tipa ''u početku je bilo zlatno doba a posle krenulo nizbrdo''
U dosta slučajeva, pa i u slučaju Rokera je čak štaviše i suprotno. Da se razumemo - mislim da su prvi albumi klasici, ali Borisu se kasnije još više probudila mašta i kreativnost. Kažeš da su tekstovi u novijim albumima samo bleda kopija prethodnih? Onda moram da te pitam da li si ti preslušao celu diskografiju Rokera? Sve pesme su inteligentno napisane, često enigmatične - da slušaocu podstakne maštu i sam zaključi o čemu se tu radi. Određena doza ritam mašina i sintisajzera mi ne smetaju ako je posao odrađen kako treba, ne vidim ni tu neki problem, Boris sve to aranžira fenomenalno.

Kažeš da su efektno parodirali u prvih pet albuma a posle se utopili u isti sloj koji su karikirali... hmm...
To zapravo nema veze s mozgom... hajde reci u čemu je razlika između ''Bol Boluje Žikina Kobila'' iz 1979. i ''Patak Dača'' iz 1987. ? Hoćeš da kažeš da je prva parodijska/komična u odnosu na drugu koja je možda po tebi 'ozbiljna' pesma koja spada u šund? Budi realan. Takođe pridaješ veliki značaj članu koji je poginuo, samo zato što je davao bas sa njegovim glasom. Jeste da je dovoljno zanimljiv detalj, ali daleko od toga da je to jedan od glavnih razloga zašto su Rokeri bili tako jedinstveni. Boris je ipak taj koji je mozak operacije, vidi se da je njegova ljubav prema muzici prevelika, čovek je imao toliko inspiracije i ja evo sad tvrdim da su Rokeri iz godine u godinu bili sve više i više zanimljivi, uprkos odlasku tih ljudi koje si spomenuo.

Zadnji album ''Projekat'' jeste da je prošao nezapaženo, ali opet si nerealan kad kažeš da je zasluženo. Meni se lično sviđa i drago mi je što su ga snimili. Nije mi jedan od najdražih, ali svakako ima jedno 7 vrlo dopadljivih numera.

Iskoristiću ovu priliku da istaknem da bi bilo vrlo lepo kad bi neko upload-ovao sve pesme, ali u lossless formatu i sa dobro očuvanih - po mogućstvu besprekorno očuvanih ploča. Ovo trenutno što je na sajtu je krš kvalitet i plus je kompresovano. MP3 nikada nije niti će biti prihvatljiv format i treba ga zabraniti kao i svaki lossy format.

elexterminador

Status :

Broj poruka : 6
Godina : 31
Datum upisa : 25.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Sre 26 Okt 2016 - 12:10

Iako je ovo forum roknostalgija, ovo ovdje nije mjesto za postove ovakvog tipa.

Zato postoji pričaonica, pa tamo nadugo i naširoko možeš da raspredaš o tome šta valja , a šta ne valja u radu Rokeri S Moravu.
Tvoje mišljenje je samo tvoje mišljenje, i ne možeš drugima to nametati.
Sto ljudi, sto ćudi.

Sve dalje vezano za diskografiju, aktivnosti, da li je lossless bolji od lossy i da li ga treba zabraniti ili ne , nije mjesto ovdje.
Potrudi se da kao novi član pridonosiš radu i poboljšanju foruma (npr. dovlačenjem "kvalitetnih" , kako ti kažeš lossless formata) i tako podstakneš i ostale da to isto rade.
Neko nema mogućnosti, neko vremena , a neko ni jedno ni drugo da pomogne svemu gore navedenom.
Budi ti primjer i demantuj nas bar po pitanju postavke "kvalitetnih formata" na forum.
Ako mene lično pitaš ja najviše volim originalni cd, lp i singl, i svi ovi gore formati su najobičnije "đubre", spram originala.
Ali zato forumi postoje da bi se na njima razmjenjivala muzika, pa nekom baš paše mp3, neko ima više ciljeve i voli lossless, a neko ko ja samo original.

Vraćamo se na staru priču "sto ljudi, sto ćudi".

Ubrzo ovaj tekst , kao i tvoj gore navedeni, ide na pravo mjesto, u tehničku podršku foruma - pričaonica.

Pozdrav.

" ROKNOSTALGIJA FOREVER "

Sveto
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 12761
Godina : 50
Datum upisa : 19.08.2008

http://roknostalgija.8forum.net/forum

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Rokeri S Moravu

Počalji od elexterminador taj Sre 26 Okt 2016 - 14:34

Ne vidim da si negde reagovao tipu kome sam ja odgovorio. On iznosi neke stvari u maniru kao da su činjenice i ja imam pravo da ga 'vratim na svoje mesto' jer nije realan. Njegov post sve u svemu više zvuči kao omalovažavanje benda.

Što se tiče lossless formata - tu nema diskusije, isključivo lossless bi trebao da bude dostupan. Ja ne vidim zašto bi nekom bio problem da upload-uje muziku bez ikakve kompresije. Njemu ili njoj ne znači ništa a audiofilima kao što sam ja znači mnogo. Ja nemam trenutno šta da ponudim jer uglavnom imam CD-ove stranih izvođača i to je vrlo slaba kolekcija i ne pripadam toj generaciji koja je živela u vreme ploča. Slažem se da je originalni CD najbolja stvar, ali i to dosta varira u kvalitetu, remasteri starijih pesama nisu nešto dobro odrađeni u dosta slučajeva, a sami CD-ovi malo su precenjeni i dosta toga nije ni dostupno. Uglavnom su neke osrednje kompilacije koje su radili ljudi koji verovatno i nemaju pravi entuzijazam prema svom poslu.

elexterminador

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Sre 26 Okt 2016 - 16:05

Izvoli pa ovdje nadugo i naširoko raspredaj o Rokerima do mile volje.

O kakvoj lossless formatu ti pišeš da o njemu nema diskusije ?

Pa ovaj forum postoji već 10 godina, tad nije ni postojao drugi format osim mp3 kad je forum počinjao (bar ne kod nas).

Brzine uploada koji su pojedinci posjedovali putem ptt-a su bile katastrofalne i skoro nikakve.
Pa i dan danas 90 % ljudi nemaju odgovarajuću brzinu, da može jedan fajl od recimo 600-700 mg ostavi cijeli dan da ga uploaduje.

Za čije dobro ?

Neko će reći hvala za sve ove entuzijaste koji godinam rade na forumu ?

Ja lično nikad neću niti jedan rip uploadovati u losslessu. Neću iz principa !!!

Ni brzina mi nije solidna, ali princip mi ne dozvoljava da pravim "medveđe usluge".

Kad vidim da se ovdje angažovalo 20-50-100 forumaša da pomogne u radu foruma, možda se nešto i promijeni, ali dok god bude bilo nas par radnih, a 100 vas koji ste tu da skidate, biće ovako kako jeste.

Neko se samo za temu Rokera s Moravu zalagao godinama da u njoj bude bar iole toga što već ima skinuto i postavljeno, a ti to nazivaš "krš" kvalitet.

Očekujem od vas "famoznih kreativaca" da donesete te silne lossless formate sa "besprekorno očuvanih ploča", Rokera s Moravu, pa da vam skinem kapu.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od elexterminador taj Sre 26 Okt 2016 - 17:36

@Sveto ::Izvoli pa ovdje nadugo i naširoko raspredaj o Rokerima do mile volje.

- Gde tačno?

O kakvoj lossless formatu ti pišeš da o njemu nema diskusije ?

- Recimo FLAC

Pa ovaj forum postoji već 10 godina, tad nije ni postojao drugi format osim mp3 kad je forum počinjao (bar ne kod nas).

- Nisam nešto upućen u to, ali nije mi logično da je postojala samo opcija da se kompresuje muzika da bi se postavila na netu. Takođe ne vidim kako je to bitno u ovom slučaju.

Brzine uploada koji su pojedinci posjedovali putem ptt-a su bile katastrofalne i skoro nikakve.
Pa i dan danas 90 % ljudi nemaju odgovarajuću brzinu, da može jedan fajl od recimo 600-700 mg ostavi cijeli dan da ga uploaduje.

- Ja mislim da se danas internet tehnologija dovoljno razvila da može bilo šta lossless da se kači a da ne oduzme puno vremena.

Za čije dobro ?

- ?...

Neko će reći hvala za sve ove entuzijaste koji godinam rade na forumu ?

- Ja zaista cenim to što postoje ljudi koji bi kačili, ali kad već to rade neka rade kako treba. Znaš li za sajt Yugoslavia lossless? Ako ne, ukucaj i videćeš da dosta toga ima tamo. Jeste da dosta toga i nema, ali ono što ima je ono što bi se moglo nazvati kvalitetom i plus ne traže nikakve registracije i da im se kaže 'hvala'.

Ja lično nikad neću niti jedan rip uploadovati u losslessu. Neću iz principa !!!

Ni brzina mi nije solidna, ali princip mi ne dozvoljava da pravim "medveđe usluge".

- Dobro ako tako osećaš, onda možda i ne bi trebalo da kačiš uopšte kad imaš takav stav...

Kad vidim da se ovdje angažovalo 20-50-100 forumaša da pomogne u radu foruma, možda se nešto i promijeni, ali dok god bude bilo nas par radnih, a 100 vas koji ste tu da skidate, biće ovako kako jeste.

- Ja bih stvarno da pomognem nekako, ali ne znam kako...

Neko se samo za temu Rokera s Moravu zalagao godinama da u njoj bude bar iole toga što već ima skinuto i postavljeno, a ti to nazivaš "krš" kvalitet.

- Izvini, ali jeste uglavnom krš kvalitet.

Očekujem od vas "famoznih kreativaca" da donesete te silne lossless formate sa "besprekorno očuvanih ploča", Rokera s Moravu, pa da vam skinem kapu.

...

elexterminador

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Sre 26 Okt 2016 - 18:14

@elexterminador ::

- Ja zaista cenim to što postoje ljudi koji bi kačili, ali kad već to rade neka rade kako treba. Znaš li za sajt Yugoslavia lossless? Ako ne, ukucaj i videćeš da dosta toga ima tamo. Jeste da dosta toga i nema, ali ono što ima je ono što bi se moglo nazvati kvalitetom i plus ne traže nikakve registracije i da im se kaže 'hvala'.

- Dobro ako tako osećaš, onda možda i ne bi trebalo da kačiš uopšte kad imaš takav stav...

- Izvini, ali jeste uglavnom krš kvalitet.

Zamolio bih te da svoje stavove izneseš na nekom drugom forumu, koji ima sve te lossless formate, a ne ovdje.

Tek si se učlanio na forum, i već si krenuo da popuješ.

Ti ćeš meni da pričaš o tome da li ja treba da kačim nešto ili ne ?

Danas si došao, tek si se učlanio i već ti je teško da klikneš na dugme hvala da bi imao vidljiv link.

Ma pravac širom ovog interenta, imaš masu stranica, učlani se i skidaj flac do mile volje, možeš da ih plaćaš, da postaviš 30 i više aktivnih linkova , da doniraš i da na kraju svakog posta koji želiš da skineš ponovo klikneš na ono "hvala".

Izvoli idi dalje, ali  ovdje ne provociraj !!!

Nisi za shodno našao da prvo pročitaš pravila foruma, pa da onda nešto napišeš, već si odmah krenuo u priču o Rokerima sa Moravu i o krš temi koja je otvorena o njima.

Sa moje strane doviđenja !!!

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od elexterminador taj Sre 26 Okt 2016 - 18:57

[/quote]

Zamolio bih te da svoje stavove izneseš na nekom drugom forumu, koji ima sve te lossless formate, a ne ovdje.

- Iznosiću svoje stavove gde hoću i gde mislim da treba.

Tek si se učlanio na forum, i već si krenuo da popuješ.

- Pa može da se gleda i sa ove strane: tek sam se učlanio a neko ko je krunisan 'administratorom' mi zvoca i ja bih možda trebao da mu se 'sklanjam od senke'? Prava istina je da nije bitno ko se kad ''učlanio'' - to ne treba da bude merilo kompetentnosti i inteligencije.

Ti ćeš meni da pričaš o tome da li ja treba da kačim nešto ili ne ?

- Što da ne? Nije slučaj da ti naređujem ili slično, nego nešto kao... predlog.

Danas si došao, tek si se učlanio i već ti je teško da klikneš na dugme hvala da bi imao vidljiv link.

- Kad sam ja rekao da mi je to teško? Nego ne vidim neku poentu...

Ma pravac širom ovog interenta, imaš masu stranica, učlani se i skidaj flac do mile volje, možeš da ih plaćaš, da postaviš 30 i više aktivnih linkova , da doniraš i da na kraju svakog posta koji želiš da skineš ponovo klikneš na ono "hvala".

Izvoli idi dalje, ali  ovdje ne provociraj !!!

- Ne provociram. Ti si se meni prvi obratio, sećaš se?

Nisi za shodno našao da prvo pročitaš pravila foruma, pa da onda nešto napišeš, već si odmah krenuo u priču o Rokerima sa Moravu i o krš temi koja je otvorena o njima.

- A zašto bih čitao pravila... znaš ono kako Bora Čorba kaže: pravila pravila da bi me udavila...

Sa moje strane doviđenja !!![/quote]

- Što se mene tiče, nisi ni morao uopšte da mi se obraćaš, očigledno si veoma sujetan lik i misliš da si nešto posebno ako si administrator.

elexterminador

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od calex taj Sre 26 Okt 2016 - 20:52

@Sveto ::Pa ovaj forum postoji već 10 godina, tad nije ni postojao drugi format osim mp3 kad je forum počinjao (bar ne kod nas).

Ne bih da se mešam u raspravu ali je ovo pomalo preterivanje. Sad sam pogledao, moj prvi DVD sa lossless muzikom (i od tada nisam napravio nijedan sa mp3) je iz proleća 2006. godine a i tu sam se dugo kolebao da li mi je to potrebno. Onda sam imao dobro iskustvo sa nekom lossless muzikom sa interneta i očajno sa mp3 (jednostavno, ono što sam nalazio kao lossless je bilo savršeno, ono kao mp3 očajno, seckano, lažirano ...) pa sam prelomio. Samo hoću da kažem da je lossless bio itekako poznat i popularan i kod nas. Možda je tada bilo vreme da se neko koleba o tome.

Što se brzine tiče, ne može da se upravlja prema nečemu što je nekada bilo. Pa kada sam ja počinjao da se bavim kompovima, muzika ni teoretski nije mogla da se nabaci na hard (osim eksperimentalno) a kada sam počeo sa komunikacijama, svaki saobraćaj preko 100KB je bio misaona imenica, da li da se ravnam po tome? Sada mnogi imaju odlične brzine i nema razloga da se pominje istorija.

Ja nažalost nemam toliko domaće muzike koju bih mogao da dodam a da već ne postoji, jedino, kao što sam napisao, mogu da nađem nešto što nedostaje i teže se nalazi a možda imam ili mogu da nađem. Imam dobru brzinu i dosta prostora po raznim oblacima pa ne bi bio problem. A sada imam i previše slobodnog vremena. Sad

calex

Status :

Broj poruka : 208
Datum upisa : 27.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Sre 26 Okt 2016 - 21:20

Svako ko misli da ima dobru brzinu, dovoljno lossless materijala, volje i želje, neka izvoli i nek postavi sve što fali na forumu.

Pogotovo ovo što nema od Rokeri s Moravu.

Prvi sam kome će biti drago, što imamo kvalitetnije i bolje snimke , od ovih postojećih.

Izvolite prijatelji, dragi naši forumaši potrudite se i donesite famozne ripove u boljoj kvaliteti.

Ja nažalost nemam tu mogućnost, a ni brzinu protoka da bih iste mogao da postavim u losslessu, flacu ili wav-u.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od calex taj Sre 26 Okt 2016 - 23:42

Ok, evo ja ću ovih dana da prelistam losles deo foruma pa proverim da li imam nešto čega nema. Rokere nemam ali će već nešto da se nađe. Nažalost, pre par meseci mi je stradao 2T hard sa dosta giga domaće muzike (stranu sam prethodno bacio na oblak pa je opstala) i sada polako ponovo prikupljam to što je bilo.

calex

Status :

Broj poruka : 208
Datum upisa : 27.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Čet 27 Okt 2016 - 11:22

Veoma mi je žao što je moj tekst o Rokerima s Moravu od pre sedam godina prouzrokovao ovu raspravu. Taj tekst oslikava isključivo moje lično mišljenje, uz želju da se iznese što više informacija.

Nije mi bila namera da tim tekstom 'otvorim' temu o Rokerima. Kad sam napisao tekst, on se nalazio negde na sredini prve stranice teme, ako ne i na drugoj stranici. Međutim, kako su vremenom uklanjani postovi sa isteklim/neaktivnim linkovima, tekst je dospeo na početak teme. Što se mene tiče, tekst možete ukloniti iz teme.

Pozdrav,
Milan

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 216
Godina : 35
Datum upisa : 15.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Čet 27 Okt 2016 - 18:10

Ma ništa bre Zicko, sve uredu.

Ovaj ovdje nije ni došao da bi komentarisao tvoj tekst, već da bi provocirao.

Dobro poznat admin timu foruma od ranije.

Ovim putem podsjećam njega , a i sve ostale koji na bilo koji način omalovažavaju rad ovog foruma, forumaše, uploadere, pa i mene lično, da će isto proći kao i on.

Mislim da je ovaj forum godinama unazad pokazao ko smo , šta smo i kako radimo.

Onaj ko hoće da iskaže svoj bunt na bilo koji način ili se ne slaže sa koncepcijom foruma, može da ode slobodno sa njega.

Sve je dobrovoljno, pa nek izvoli kome se ne sviđa.

Mnogo vremena, nerava i svega ostalog smo utrošili sve ove godine da bi ovaj forum opstao u životu (svi mi forumaši zajedno), da bi sad neki pojedinac, koji se tek učlanio krenuo da pljuje i da teme naziva kršem, smećem i da provocira pojedince.

Toliko od mene.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole