Predmestje (Komentari)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Predmestje (Komentari)

Počalji od calex taj Ned 10 Jan 2016 - 19:46

http://roknostalgija.8forum.net/t16653-predmestje#129944

Nemoj da misliš da se bilo šta od ovoga odnosi na tebe (osim ako nisi direktno u priči sa izdavanjem CD-a) jer si ti samo prosledio nečiji ili svoj rip očajnog izdanja ali ... ko je napravio ovu glupost? Ovo izdanje se pojavilo pre godinu i kusur ali je teška greška u koracima. Postoje ripovi sa prilično oštećenih ploča i čini mi se da je neko iskoristio jedan od njih (na ovom laptopu imam očajan zvuk ali ću da proverim na kompu) pa kao izdao audio CD. Ili je samo pustio fake rip.

Kao prvo, snimak je usporen u odnosu na original za desetak posto. Drugo, ono što sam pomenuo, kada sam prvi put slušao, na istim mestima na kojima je na pomenutim vinil ripovima bilo krckanja i šuštanja je neko teškim filterima to "ispeglao" uz uništen zvuk. Vinil ripovi su u normalnoj brzini.

Odavno čekam ljudski rip ovog albuma (ostali su mi manje zanimljivi) i obradovao sam se kada sam svojevremeno video ali ovo nema veze.

calex

Status :

Broj poruka : 209
Datum upisa : 27.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Predmestje (Komentari)

Počalji od basstapex taj Pon 11 Jan 2016 - 0:21

jbg, pirat

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 395
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Predmestje

Počalji od Bojan® taj Pon 11 Jan 2016 - 10:54

Hm...

http://www.discogs.com/label/44715-Atlantide

I da, preuzeto sa neta...

Smile

An eye for an eye makes the whole world blind.

Bojan®
Moderator
Moderator

Status :

Broj poruka : 1777
Godina : 31
Datum upisa : 20.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Pon 11 Jan 2016 - 11:01

Non stop ista priča se ponavlja na forumu.

Pokrene se priča vezana za rip i kvalitet istog u samoj temi pop i rock muzika.

Nebi mi bilo čudno da to urade novi članovi foruma, koji uzgred nikad ne čitaju pravila, već stari prekaljeni i provjereni članovi.

Nekad se zapitam da pojedinci to namjerno rade, svjesno ili neko ispituje granicu i tuđi stepen tolerancije !!!

" ROKNOSTALGIJA FOREVER "

Sveto
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 12788
Godina : 50
Datum upisa : 19.08.2008

http://roknostalgija.8forum.net/forum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Pon 11 Jan 2016 - 11:07

Sveto, to je zato sto smo stari, izlapeli i dzangrizavi, nemoj da se ljutis Smile
hvala sto si premestio ovu temu!

jbg, ljudi, Atlantide je piratski izdavac. s jedne strane, nije to lepo. s druge, za male pare mozemo da imamo neka izdanja o cijim originalima mozemo da sanjamao. neka od njih su solidno uradjena. neka nisu. ja samo ne znam ko od fabrika ima mudante ovih dana da stancuje pirate...

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Pon 11 Jan 2016 - 11:22

Zna se da kuća Atlantida pokušava da dobro unovči svoj rad (što bi rekli preko tuđih leđa).

Nameračili su se na progresivnu domaću muziku, i to uglavnom izdanja PGP RTB-a.

Rade to ko zna kako , sa dozvolom ili bez nje, ali najbolnije od svega je što ništa nije sa master traka, već snimci sa ploča.

Da li su pirat ili ne to je sad nebitno, postoje kao diskografska kuća, vidi se da su registrovani u Austriji, međutim sam kvalitet snimaka je daleko ispod nivoa.

Poenta svega da se dobro unovči i zaradi para više.

Isto ovo rade i preprodavci ploča , baš istih ovakvih izdanja koji su ovdje reizdati od strane Atlantide.

Sve se svelo na samo novac i profit, a kvalitet je odavno u drugom planu.

Tužno ...

" ROKNOSTALGIJA FOREVER "

Sveto
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 12788
Godina : 50
Datum upisa : 19.08.2008

http://roknostalgija.8forum.net/forum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Pon 11 Jan 2016 - 11:42

sigurno je bez dozvole, dakle pirat

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od calex taj Pon 11 Jan 2016 - 20:54

@Sveto ::Pokrene se priča vezana za rip i kvalitet istog u samoj temi pop i rock muzika.

Nekad se zapitam da pojedinci to namjerno rade, svjesno ili neko ispituje granicu i tuđi stepen tolerancije !!!
Pošto sam ja u glavnoj ulozi, prvo da zahvalim za prebacivanje poruka u odvojenu temu. Toga sam se setio onog trenutka kada sam poslao poruku ali da ne bih nešto brljao, a ne znam ni koliko mogu to da radim na forumu, ostavio sam da to uradi neko ko bolje zna.

Pošto je ovo pričaonica za sve, ipak ću da komentarišem dalje. Jedna od osnovnih osobina većine foruma gde može da se nađe muzika je mogućnost da se iz diskusije sazna nešto o samom ripu. Tu se jave oni koji su proverili, odslušali, uporedili, tu se sazna da li je neki lossless prevrnut iz lošeg mp3 ripa i slični detalji. Da kojim slučajem nisam pretpostavio o čemu se radi, pa skinuo ovaj lossless, bio bih razočaran a možda bi mi smetalo što je rip u lossless sekciji i što nigde nema naznake da je u pitanju očajan divča pirat sa svim onim manama koje sam pomenuo. Verovatno bih i razmislio da li je ovo dobro mesto sa muzikom baš zbog ovoga. Jeste da većina verovatno nikada nije slušala album i ne bi ni ukapirali da je usporen samo tako, ali sam ja perfekcionista pa mi to smeta.

Znam da je ovde pravilo da se ne komentariše, meni je izletelo ali mi onda deluje da nema ni potrebe da se prave teme nego može, slično spiskovima sa izdanjima, da se samo sredi lista sa linkovima i toliko. Osobine foruma su da se komentariše i zato sam ja to uradio, sve iz navike a nikako iz loše namere.
@basstapex ::Sveto, to je zato sto smo stari, izlapeli i dzangrizavi, nemoj da se ljutis Smile
hvala sto si premestio ovu temu!

jbg, ljudi, Atlantide je piratski izdavac. s jedne strane, nije to lepo. s druge, za male pare mozemo da imamo neka izdanja o cijim originalima mozemo da sanjamao. neka od njih su solidno uradjena. neka nisu.
Od ovoga prihvatam samo da sam mator ali još nisam izlapeo a valjda ni džangrizav. Wink

Meni ne smetaju pirati ali bi mogli da to rade kako valja. Pa ja još nisam napravio rip, čak ni sa kasete što sam znao da radim, a da je ovako uništen. Ni bugarski diskovi od pre par decenija nisu bili ovako loše urađeni. Izgleda da je u pitanju samo masovnost a tome u prilog ide to što je danas kvalitet nebitan, samo se traži brzo i lako. I kuso.

Meni je svakako bolje da nađem dobar rip originala nego ovako nešto. Pa još ovo neko i plaća.
@Sveto :: Rade to ko zna kako , sa dozvolom ili bez nje, ali najbolnije od svega je što ništa nije sa master traka, već snimci sa ploča.

Poenta svega da se dobro unovči i zaradi para više.
Nije toliki problem što je nešto sa ploče jer znam dosta njih koje nikada nisu izašle u CD obliku a i mnogi se kunu u ploče. Problem je što se ovi nisu ni potrudili, iskoristili su neki očajan rip, uništili ga i izdali CD. Pa ja sam siguran da moja ploča* zvuči bolje.

Zato i pazim kada nešto kupujem, za domaće diskove često odvojim kintu za originale ali ovako nešto ne bih ni u snu kupio i dao im pare.

*Moj gramofon odavno nešto brlja, jedan motor je počeo da otkazuje pa ne može da se koristi ali imam još jedan gramofon koji mi je drugar odavno dao ali ga nisam nikada probao. Spremam se da uskoro odvojim vreme i osposobim ga (ima par lemljenja da se odrade) i baš ću da proverim i ovaj album ali i još par domaćih koje nisam video u digitalnom obliku.

calex

Status :

Broj poruka : 209
Datum upisa : 27.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 13:48

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu