Nestajanje domaćih spotova sa YouTubea

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Nestajanje domaćih spotova sa YouTubea

Počalji od ostalocutanje taj Pet 12 Dec 2014 - 4:12

Nedavno sam rešio da napravim na YouTubeu plejlistu sa nekim domaćim spotovima, i utvrdio sam da je ogroman broj domaćih spotova, za koje znam da su postojali na YouTubeu, najednom nestao. Takođe, veliki broj spotova koje naši ljudi "vraćaju u život" tako što spajaju sa raznih strana iskopane stare snimke i zvuk sa ploče je bez zvuka - "This video previously contained a copyrighted audio track. Due to a claim by a copyright holder, the audio track has been muted". Isti je slučaj i sa pola epizoda "Rockovnika" na njihovom zvaničnom kanalu. Čini mi se da se ovoliko zainatio ili Croatia Records ili hrvatski ZAMP. Zna li neko od forumaša nešto više, ima li neko neku "insajdersku informaciju"? Smile

ostalocutanje

Status :

Broj poruka : 105
Godina : 28
Datum upisa : 15.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Nestajanje domaćih spotova sa YouTubea

Počalji od dzoker taj Pet 12 Dec 2014 - 11:06

Takodje sam primetio to isto.

dzoker

Status :

Broj poruka : 235
Godina : 58
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.kurnik.pl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od istrijan taj Pet 12 Dec 2014 - 23:40

muziku na internetu štite velike kompanije (npr. WMG - Warner Music Group), sa njima izdavači poput Croatia Records-a potpisuju ugovore i predaje im dio izdavačkih prava na internetu...
e, tu se javlja problem, pošto se ti ugovori potpisuju mimo želje autora i izvođača, te se i oni bune jer je tu cijela zbrka oko plaćanja (ne zna se koliko kome pripada)...
a sad, tko tu koči stvar, tko miče pjesme iz spotova ne znam (službeno su to ove velike kompanije, a neslužbeno...)

istrijan
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 96
Godina : 23
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od death row taj Sub 13 Dec 2014 - 10:34

Što se tiče srpskih izdavača probleme pravi KVZ Digital music mada postoji čitava lista diskografskih kuća koje pokrivaju. Suština je da brišu sve živo po sistemu automatskog prepoznavanja bez obzira što npr. sam video po svojim karakteristikama predstavlja autorsko delo ali zvuk ne što ipak po pravilniku youtube-a predstavlja delo koje kao celina uživa autorsku zaštitu međutim dešava se da sam ipak ostaje zaštićen ali je zvuk mutiran, kao što je na početku navedeno... i nikakva žalba ne pomaže niti ima svrhu osim kad je reč o konstatovanju ozbiljnijeg prekršaja koji ima za posledicu nemogućnost upload-a neko vreme...

Evo jednog na zanimljivog http://www.shareconference.net/sh/defense/uklanjanje-materijala-koji-krsi-autorska-prava na ovu temu

death row
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 381
Godina : 34
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 13:51

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole