Pesme i uspomene

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Pesme i uspomene

Počalji od DLJ taj Uto 28 Jan 2014 - 6:16

Videla sam petrovu temu o pesmama koje uspomene znache ali posle kraceg razmishljanja odluchih da ne mogu da pravim takvu listu.

Znate da ja volim da pricham, ali isto tako volim i da chitam i kad sam prochitala par minuta posle petrove teme yo-wanchetovu temu sa tekstovima odluchih da pochnem ovu temu o pesmama i uspomenama ali ne u listama vec u prichi.

Koga pricha ne zanima - ne mora chitati. Ja se nadam da ce biti drugih koji ce ovde pisati jer cu uzhivati to da chitam...

Prva pesma koja mi je pala na pamet koju bih vezala za svoje uspomene je pesma "Tata vrati se" Mikija Jevremovica.

Bila je to pesma na jednoj od prve dve ploche koje sam sama izabrala da mi budu kupljene 1966.te godine. Mama i tata su zhiveli u razlichitim mestima zbog posla, a ja sam odrastala kod babe i dede i naravno, najredje vidjala tatu. Mozhda chudan izbor za trogodishnje dete, ali vrtela sam je u beskonachnost na starom gramofonu sve do 1969.te kad smo se najzad skupili da zhivimo kao porodica. Tad je pala u zaborav i nisam je dugo, dugo slushala. Ali posle tatine smrti postala je opet moja pesma broj jedan za plakanje i mada znam da se tata vishe ne mozhe vratiti, nekako mi je i tugu lakshe podnositi uz ovu pesmu i uspomene iz detinjstva.

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 850
Godina : 53
Datum upisa : 12.04.2008

http://www.kapveselja.com

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Pesme i uspomene

Počalji od DLJ taj Sre 29 Jan 2014 - 6:33

Radmila Mikic-Miki - Huanita Banana

Ne mogu da se setim da li sam ovu pesmu prvi put chula na radiju ili u prodavnici kad sam ishla s mamom da izaberem sebi neke ploche. Ali bila je glavna pesma mog detinjstva i chini mi se da sam dugo verovala da sam Huanita Banana. Tada je na prvom programu Radio Beograda ishla, subotom ili nedeljom (ako se neko seca toga nek napishe tachan dan), emisija Raspevana Enigma (neshto poput ukrshtenih rechi) gde su kao nagrade delili knjige ili ispunjavali muzichke zhelje. Deda je to reshavao, pa na dopisnici slao reshenja i muzichku zhelju "Huanita Banana". Ajme moje srece kad bi nas nedeljom izvukli i na radiju prochitali moje ime i pushtali mi "Huanitu Bananu". Naravno, deda je morao uvek da peva samnom. Iz nekog razloga, mnogo, mnogo godina kasnije kad sam imala shesnaest, sedamnaest, osamnaest godina i reshavala sama Raspevanu Enigmu i dalje je moja muzichka zhelja bila "Huanita Banana". Danas mi se chini da sam tada pomalo bila i razocharana kad sam kao nagradu jednom dobila knjigu "Gradic Pejton" i jednom LP "Red Rose Speedway".

Kad sam stigla na net, nisam nigde mogla da je nadjem u izvodjenju Radmile Mikic. Jedan prijatelj je izripovao i poslao mi verziju Sedmorice Mladih, ali to nije bilo isto. A onda me je jednog dana libero obradovao pravom verzijom. Par meseci posle toga pronashla sam i svoju singlicu s tom pesmom.

Danas je chesto slusham, budi uspomene na detinjstvo, uspomenu na dedu, uspomene na Raspevanu Enigmu zahvaljujuci kojoj mi je enciklopedija decenijama bila najdrazha knjiga...

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Čet 6 Feb 2014 - 11:37

YU Grupa - Crni leptir

Ima li nekog sa teritorija bivshe Juge ko je uzeo u ruke gitaru a da nije naucio da odsvira akorde ove pesme?

Tamo gde se nashla gitara, bilo da je to bilo na malom odmoru u razredu, u autobusu na ekskurzijama, na zhurkama pored reke, tamo bi se chula i ova pesma, obavezna skoro kao himna.

Danas kad je slusham nosi me u to davno shkolsko vreme, prisetim se uz nju svih shkolskih drugova i drugarica, onih koji su daleko i retko ih vidjam i onih koji su josh dalje, kojih vishe nema i vishe ih necu videti...

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od yo-wan taj Čet 6 Feb 2014 - 22:06

Od strica, 1967 godine, sam na poklon dobio ploču Mileta Bogunovića iz 1964. "Hej, Džo" Moji roditelji su pak kupili tek izašlu, Živojina Pavlovića, "Kazandžija vatru založio". 
Možda će većini forumaša biti čudno, ali istinito je da smo te, 1967. dobili struju u selu gde sam odrastao. Dobro se sećam da sam prve večeri celo vreme gledao u sijalicu. Kada je prošla početna euforija, setili smo se da imamo i gramofon, koga je otac kupio pre dolaska struje! E, onda je nastalo nadmetanje šta ćemo slušati: naravno, ja sam forsirao svog aduta, a majka i otac "Kazandžiju...". Na moju radost, u kući smo imali i dedu (očevog oca), čija se poštovala, a on je u većini slučajeva presudjivao u moju korist.
Eto, ta pesma Mileta Bogunovića me podseća da sam slušajući pesme, gledao u gramofon, koji je bio u sastavu "Iskrinog" radija.

yo-wan
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 539
Godina : 55
Datum upisa : 19.02.2008

http://jug-je-juznije.nice-forum.net/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Pet 7 Feb 2014 - 3:10

Dala sam ti plusic yo-wanche, al poshto smo u prichaonici moram ti I reci da me je odushevilo shto si se javio u temii. Nadam se da imash josh muzichkih uspomena jer uvek uzhivam da chitam tvoje poruke
 Srce cd

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DzonatanStulison taj Pet 7 Feb 2014 - 20:23

Prva ploca dobijena za 4 rodjendan... Roditelji kupili, rekli ako budem slusao neke cajke ima me izbace iz kuce...A secam se i da su mi pricali da se napnem kao buvica i pocnem da pevam motoji motoji, jer nisam znao da izgovorim slovo R ( a logoped mi rekao da imam francusko R i da malo teze mogu da korigujem )...I danas danju imam ovu plocu i cuvam je kao malo vode na dlanu

DzonatanStulison
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 219
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Pon 3 Mar 2014 - 7:06

Blago tebi s takvim roditeljima.  Smile 

I naravno, hvala za javljanje u temi
 Srce cd 

Dok smo se vozili 4 sata na decji teniski turnir vrteo se CD Zdravka Colica po zelji mojih bratica. I kad je dole navedena pesma krenula treci put, ponesena uspomenama, reshih da ona mora biti sledeca u ovoj mojoj listi pesama-uspomena...

Zdravko Colic - Pjevam danju, pjevam nocu

Moj najbolji drug iz detinjstva i ja smo zhiveli u istoj zgradi, ishli zajedno u zabavishte i osnovnu shkolu i sedeli u shkolskoj klupi kad god bi nam to dozvolili. Dugo su svi verovali da je neminovno da jednog dana kada porastemo nas dvoje moramo zavrshiti kao par, ali poshto je bio mesec dana mladji od mene, osacanja koja sam ja gajila prema njemu su napriblizhnija onome shto bih osecala da sam imala brata blizanca.

Kao dete sam bila jako boleshljiva i chesto izostajala iz shkole. On bi mi donosio zadatke i zajedno bismo ih radili. I tada je nastajao problem shta cemo slushati. Jer, on je svirao harmoniku i slushao narodnu muziku, a ja, iako sam svirala klavir po maminoj zhelji, slushala sam Hendriksa i Dzenis Dzoplin. Kompromis smo nalazili u pesmama Zdravka Colica. Za njega to je bio "drekavac" kojeg je tolerisao, a za mene narodnjak kojeg sam mogla da podnesem.

Moj najbolji drug je iznanada umro dve nedelje posle moje udaje. Njegova poslednja fotografija je samnom, sa zhurke koju smo muzh i ja napravili povodom nasheg venchanja.

Danas chesto pustim Zdravkove pesme jer dok ih slusham mogu da vidim mog dragog druga kako shiri ruke i peva mi: Pjevam seeele shto god hocu...

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 5:36

Sponsored content