Sta je sa Jurom i grupom Film

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Sta je sa Jurom i grupom Film

Počalji od petar017 taj Sub Nov 30 2013, 19:55

Interesuje me sta se desava sa Jurom Stublicem i grupom Film,da li planiraju nesto da objave,posto je proslo dosta vremena od njihovog zadnjeg izdanja.

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1521
Godina : 46
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Sta je sa Jurom i grupom Film

Počalji od basstapex taj Ned Dec 01 2013, 09:26

po meni, on je sve rekao dosta davno, od kraja 80-ih naovamo to nije to...

vecs e godinama prica da se stari snimci Filma remasteruju, nadam se da dodje do objavljivanja nekog antologijskog box seta.

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 395
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od death row taj Ned Dec 01 2013, 10:03

Koliko sam uspeo da ispratim bend i dalje povremeno nastupa, ali što se tiče izdanja nisam čuo da se nešto planira. Za novi materijal prošlo je dosta godina tako da sumnjam da će tu biti novosti, a što se remastera tiče postoje kompilacije Croatia recordsa...

death row
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 381
Godina : 34
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od george taj Ned Dec 01 2013, 10:49

Petre koliko sam saznao trebala bi croatia records uskoro da objavi box set original album collection (daklem sličan onima od dugmeta i crvene jabuke što su već izašli) e sad dal će biti 5 ili šest cd-a neznam,ali bit će svi albumi izdati za jugoton 80-tih,sem valjda u kulišiću,pozdrav

george
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 554
Datum upisa : 21.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Ned Dec 01 2013, 11:01

pa, nije valjda da nece zivi iz Kulusica? to je im je daleko najbolje izdanje.
nadam se da bude prvi LP, malo zvucno doteran.

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od george taj Ned Dec 01 2013, 11:18

basstapex,e zaboravih neće biti ni prvi izdat je za helidon,a ono jes da je croatia records otkupila prava na prvi LP ali jura ko jura nije zadovoljan (produkcijski mislim) tim izdanjem tako da neće biti ni prvi

george
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 554
Datum upisa : 21.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Ned Dec 01 2013, 11:20

Koliko vidim,nista od nekog novog materijala,samo reizdanja.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Ned Dec 01 2013, 15:51

e, bas bezveze. ako su trake sacuvane sigurno da moze da se sredi da zvuci malo bolje nego na onom tankom Helidonovom vinilu... steta.

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lajso taj Ned Dec 01 2013, 16:14

nek' jura pošalje meni te trake...

lajso
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 2043
Datum upisa : 23.12.2007

http://www.lajsosound.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vedro taj Ned Dec 01 2013, 16:30

I mene bi obradovale nove pjesme od Jure , a trazeci po netu naletio sam na ovaj clanak iz 2013 "http://www.ekskluziva.ba/Jura-Stublic-Trazim-investitora-za-novi-album-/39133.html ". Koliko istine ima u ovim zadnjm rijecima ???

vedro

Status :

Broj poruka : 58
Datum upisa : 02.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Ned Dec 01 2013, 18:37

Steta,da tako dobre grupe nista ne objavljuju.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nick taj Ned Dec 01 2013, 21:24

Ne znam imaju li u planu nešto izdati, ali sam baš danas vidio najavu njihovog koncerta u Tvornici kulture u Zagrebu 14.12. pa ako nekoga zanima...

Nick
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 346
Godina : 27
Datum upisa : 14.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od istrijan taj Ned Dec 01 2013, 21:35

već 10-ak godina priča po medijima da traži "investitore", pošto nije zadovoljan ponudama ni uvjetima koje mu nude diskografske kuće... a reizdanja se pripremaju već 20-ak godina, a po Jurinim riječima problem je kod CroRec-a koji očekuju da on obavi sav posao, a oni samo do izdaju...

istrijan
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 88
Godina : 23
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Povijest taj Pon Dec 02 2013, 09:29

Jura je sve rekao s Filmom u prvoj postavi, nema on love. Tu i tamo nastupi i to je sve. Koliko znam dosta je religiozan proučava Bibliju, i tak. Traži investitore za album već 10 - tak godina, do sad ih nije našao, jer je kriza, a ne bavi se ničim drugim osim povremenim sviranjem, i na tim koncertima koliko znam stalno mijenja postavu grupe, sve su to neki sve mladi dečki. Dakle, novi CD Filma neće tako skoro.

Povijest
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1341
Godina : 45
Datum upisa : 05.05.2008

http://srebrnesvinje.blog.hr/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zlatcom taj Pon Dec 02 2013, 13:35

Jura kao i vecina glazbenika stare garde izgleda namaju vise sto suvislo za reci i napraviti kroz glazbu (na zalost). Pocevsi od mog najjaceg na ovim prostorima B. S. Johnnya koji se samo blamira tim glupostima sto objavljuje na You tube. Istrosili se vremenom skroz na skroz sto bi B. S. J. rekao. ( opet na zalost ).

zlatcom

Status :

Broj poruka : 68
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ari taj Uto Dec 03 2013, 09:06

@Povijest ::Jura je sve rekao s Filmom u prvoj postavi, nema on love. Tu i tamo nastupi i to je sve. Koliko znam dosta je religiozan proučava Bibliju, i tak. Traži investitore za album već 10 - tak godina, do sad ih nije našao, jer je kriza, a ne bavi se ničim drugim osim povremenim sviranjem, i na tim koncertima koliko znam stalno mijenja postavu grupe, sve su to neki sve mladi dečki. Dakle, novi CD Filma neće tako skoro.
Prolazeći ovih dana kroz Zagreb, vidim na stubovima plakate "Jura i grupa Film" najvjerovatnije da negdje sviraju
- kao što "Povijest" napisa, sviraju tu i tamo,
- jedostavno rečeno, žive od stare slave, ako se od stare slave može živjeti.
A to nije slučaj samo s Jurom Stublićem, malo je muzičara koji su prije dvadeset , trideset godina
palili i žarili rock scenom i da su još aktivni.

A to je tako, svaralaštvo se iscrpilo, novih ideja nema, a od nečega se mora živjeti.

ari
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 400
Datum upisa : 29.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od civavijus taj Uto Dec 03 2013, 11:02

Ja sam ga pre par godina slusao na beerFest-u u Beogradu i razocarao se.Jedan od najgorih koncerata...Jura nije uspeo ni jedan ton da pogodi,falsirao je,klinci su svirali traljavo,tako da je i bolje sto nista novo ne snima,ko zna na sta bi ispalo.Jedno sam siguran,nikad ne bih dao para za njihov koncert,bas se obrukao...

civavijus
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 479
Godina : 32
Datum upisa : 05.07.2009

http://lazystaff.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bob_Rock77 taj Uto Dec 03 2013, 19:26

Croatia records je otkupila od Helidona prvi album Filma, u nameri da sva Filmova izdanja objave na cd-u, ali je Stublic to stopirao jer mu se ne svidja produkcija tog prvog albuma. Koliko znam, zeleo je da ga ponovo snimi, haha Smile
Ne snima albume, jer mu je, kako kaze, lakse da s vremena na vreme objavi najvece hitove, i poturi po jednu-dve nove pesme. Ali vec godinama ima svoj studio.
Uzivo Jura i sadasnji Film zvuce ocajno. Ljudi koji sviraju sa njim nisu dorasli sviranju u ovom antologijskom bendu. Prave mnogo gresaka, izgleda da se svi kolektivno plase Jure, a Jura ne moze vise da peva, i zaboravlja tekstove...Onaj plavi gitarista je konstantan, i Jura se kune u njega, ali momak nije cak ni prosecan gitarista. Valjda dobri muzicari kostaju mnogo para, ne znam sta bih rekao... Gledajuci na youtube uzivo snimke iz 80-ih, cini mi se da Film uzivo nikada nije zvucao dobro.Ni u jednoj postavi. Zalosno je gledati sadasnje Jurine blamaze, jer su mi Jura i Film jedan od najboljih domacih bendova/izvodjaca. Ali i on od necega mora da zivi, tako da je ok. Juro, ako ovo procitas, dodji sebi dok jos imas kome!

Bob_Rock77

Status :

Broj poruka : 48
Datum upisa : 28.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od istrijan taj Sre Dec 04 2013, 00:09

@Bob_Rock77 ::Croatia records je otkupila od Helidona prvi album Filma, u nameri da sva Filmova izdanja objave na cd-u, ali je Stublic to stopirao jer mu se ne svidja produkcija tog prvog albuma. Koliko znam, zeleo je da ga ponovo snimi, haha Smile
Ne snima albume, jer mu je, kako kaze, lakse da s vremena na vreme objavi najvece hitove, i poturi po jednu-dve nove pesme. Ali vec godinama ima svoj studio.
Uzivo Jura i sadasnji Film zvuce ocajno. Ljudi koji sviraju sa njim nisu dorasli sviranju u ovom antologijskom bendu. Prave mnogo gresaka, izgleda da se svi kolektivno plase Jure, a Jura ne moze vise da peva, i zaboravlja tekstove...Onaj plavi gitarista je konstantan, i Jura se kune u njega, ali momak nije cak ni prosecan gitarista. Valjda dobri muzicari kostaju mnogo para, ne znam sta bih rekao... Gledajuci na youtube uzivo snimke iz 80-ih, cini mi se da Film uzivo nikada nije zvucao dobro.Ni u jednoj postavi. Zalosno je gledati sadasnje Jurine blamaze, jer su mi Jura i Film jedan od najboljih domacih bendova/izvodjaca. Ali i on od necega mora da zivi, tako da je ok. Juro, ako ovo procitas, dodji sebi dok jos imas kome!
znam da se 2009 hvalio kako će i njegovi albumi biti digitalizirani pomoću istog uređaja koji je korišten za reizdanja Beatlesa (upravo tada su njihova reizdanja bili muzička top tema)... navodno da je još 90-ih potpisao ugovor za reizdanje kulušića, ali još uvijek ne zna zašto do toga nije došlo... jednom se i hvalio da je upravo on sve to stopirao jer mu se ne sviđa kako je sve to urađeno... :confused: 
a što se koncerata tiče, dovoljno je poslušati bootlege iz tvornice i doma omladine, i sve je jasno... nemreš klavijaturama imitirat saksofon, to je... Rolling Eyes 

istrijan
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 88
Godina : 23
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sre Dec 04 2013, 09:24

Nije samo Jura u pitanju,mnoge stare grupe su najvaljivale povratak,pa nista od toga,ali ako nemaju sta da kazu onda bolje i da ne izdaju nista novo.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Čet Dec 05 2013, 09:13

@Bob_Rock77 ::Gledajuci na youtube uzivo snimke iz 80-ih, cini mi se da Film uzivo nikada nije zvucao dobro.Ni u jednoj postavi.
hmmm, ja nisam nikad gledao postave koja je snimila albume od Kulusica do Signala u noci, ali po svim ondasnjim izvestajima iz tih vremena oni su przili uzivo!

jedini put kad sam gledo Stublica i "Grupu Film" na beogradskoj promociji albuma "Sunce sja" u Domu Omladine i, iako muzicki to tada nije bilo to, sviracki je bilo odlicno, uvezbano do maksimuma.

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Čet Dec 05 2013, 09:14

a sto se ponovog okupljanja bendova tice, mislim da bi Film u postavi Jura, Max, Udo, Piko, Kuzma fino prosli sirom bivse zemlje.
naravno, trebalo bi im nekoliko meseci vezbanja da to bude neki pristojan nivo...

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Povijest taj Čet Dec 05 2013, 09:40

Da to je sigurno samo što Kuzma svira u Psimodo Popu, malo bi bilo teže to izvesti.

Povijest
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Čet Dec 05 2013, 11:15

teze je izvesti jer mislim da su svi u losim odnosima sa Jurom. opet, pare su pare

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Povijest taj Čet Dec 05 2013, 11:27

Ma da Jura je osobenjak, postao je težak. Stalno se nešto spori sa Croatia Recordsom, a kako ne bi s ljudima.

Povijest
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 17:40

Sponsored content