Nasi dani-dokumentarac

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Nasi dani-dokumentarac

Počalji od petar017 taj Ned 17 Nov 2013 - 17:21

Pre neko vece sam uspeo da uhvatim samo petnaestak minuta dokumentarca na HRT 2 i pogledao sam,mislim da se zove Nasi dani,tako je pisalo u programu za tu satnicu,pa me interesuje da li je neko gledao ovo,da li zna da li je to tacan naziv i da li je mozda snimio.

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1523
Godina : 46
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Nasi dani-dokumentarac

Počalji od boocky taj Ned 17 Nov 2013 - 18:55

Naši dani - priče o hrvatskom rocku
Petkom na HRT-u 2 oko 20.05, glazbeno-dokumentarna serija

Na Hrvatskoj radioteleviziji 15. studenog počinje emitiranje novog dokumentarnog serijala Naši dani – priče o hrvatskom rocku snimljenog u koprodukciji HRT-a i Instituta hrvatske glazbe. Kroz deset epizoda u serijalu ćemo upoznati najvažnija razdoblja te najintrigantnije povijesne i kreativne trenutke hrvatske rock glazbe.

22. studenog
Hrvatski rock napokon dobiva prvu autorsku rock pjesmu -"Osmijeh" Grupe 220. Priča je to o nastanku Grupe 220 i o prvom autorskom rock albumu na prostoru bivše Jugoslavije "Naši dani" Grupe 220, po kojem je serija dobila ime.

O njihovoj popularnosti i razlazu prve postave grupe, pa o ponovnom okupljanju kada je Drago Mlinarec u sastav doveo neke od glazbenika koji će ostati u rocku do današnjih dana, poput Huseina Hasanefendića Husa i Ivana Pike Stančića.
Priča je to i o grupi "Mi", te o prvom pojavljivanju legendarne Josipe Lisac, njezinom susretu s Karlom Metikošem i njihovom antologijskom albumu "Dnevnik jedne ljubavi". U ovom nastavku pratimo i osnivanje tzv. supergrupe "Time", njihove uspjehe i neka razočaranja.

O tome u seriji govore: Drago Mlinarec, Husein Hasanefendić Hus, Ivan Piko Stančić, Josipa Lisac, Ivica Krajač, Dado Topić, Vedran Božić, Siniša Škarica, Zlatko Gall, Hrvoje Horvat i mnogi drugi.

* * *

Vidjet ćemo kako je nastajao te kako se razvijao hrvatski rock fokusirajući se pritom na ključne albume, autore, izvođače i događaje od 50-ih godina pa do kraja 20. stoljeća.

Tijekom dvogodišnjeg rada na serijalu snimljeni su intervjui sa čak 143 sugovornika. 110 glazbenika, 33 novinara, kritičara, fotografa i ostalih osoba iz javnog života ispričalo je svoje priče o slavnim danima našeg rocka, najavio je redatelj Andrija Vrdoljak.

Osim brojnih hrvatskih glazbenika, sugovornici su i neka dobro poznata imena s bivše jugoslavenske rock scene: Goran Bregović (Bijelo dugme), Vlada Divljan (Idoli), Zoran Predin (Lačni Franz), Pero Lovšin (Pankrti) i mnogi drugi.

Predloške scenarija za pojedine epizode izradili su glazbeni antologičari, novinari i kritičari Siniša Škarica, Arsen Oremović, Hrvoje Horvat, Milan Majerović-Stilinović te Andrija Vrdoljak. U serijalu Naši dani – priče o hrvatskom rocku prikazat ćemo i mnogo ekskluzivnih snimki te fotografija koje javnost dosad nije imala prilike vidjeti – zato budite 15. studenog na HRT2 u 21 sat.

Suradnici na scenariju: Siniša Škarica, Hrvoje Horvat, Arsen Oremović, Milan Majerović Stilinović
Narator: Goran Navojec
Montaža: Alfred Kolombo
Redatelj: Andrija Vrdoljak
Izvršni producent: Hrvoje Habeković

ovako kaže hrt o tome....
i zainteresiran sam i za video neki ..

pozdrav

boocky

Status :

Broj poruka : 20
Godina : 27
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od yo-wan taj Ned 17 Nov 2013 - 19:02

Svaka čast, boocky, za ovaj tekst, imaš plusić!

yo-wan
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 540
Godina : 55
Datum upisa : 19.02.2008

http://jug-je-juznije.nice-forum.net/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Ned 17 Nov 2013 - 19:54

U svakom slucaju hvala na odgovoru,mada sam malo odgledao odlicno je odradjeno.Gledacu petkom.

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1523
Godina : 46
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Povijest taj Sub 3 Maj 2014 - 11:33

Nisam uspio "skinuti" seriju, ima li je netko?

Povijest
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1346
Godina : 45
Datum upisa : 05.05.2008

http://srebrnesvinje.blog.hr/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DJSpirina taj Sub 3 Maj 2014 - 12:52

DJSpirina