Izvorni Folk-Etno-Turbo???????????

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Re: Izvorni Folk-Etno-Turbo???????????

Počalji od dr.robert taj Ned 8 Feb 2015 - 19:34

U svom prvom komentaru rekoh da sam saglasan sa brisanjem turbo-folk izvođača sa foruma ali i da će biti veoma teško razdvojiti turbo-folk od ostalog. Sada kada sam pročitao vaše komentare vidim i da sam bio u pravu.
Lično nisam baš ljubitelj narodne muzike i istu slušam samo u nekim posebnim prilikama. Iz tog razloga ja bih forum najradije očistio od takve muzike. Verovatno je bila greška što se takva muzika počela stavljati na ovaj forum. Ipak, šta je tu je i sada treba napraviti nešto na opšte zadovoljstvo.
U tom smislu odlučujuća stvar je veliki trud i napor onih ljudi, naših članova, koji su na forum postavili ogroman broj linkova sa muzikom tog žanra. Nikako ne bi bilo u redu da sav njihov trud i rad bacimo u vodu.
Iz tog razloga predlažem da se ne obriše ni jedan jedini link već da se samo muzika žanrovski razdvoji i nazove pravim imenom (etno, turbo-folk, novokomponovana narodna i slično). Ovu podelu i definisanje muzike po podžanrovima bi trebali da naprave oni koji su u najvećoj meri i postavljali ovu vrstu muzike i oni bi trebali da prate i nadziru sve ono što će se postavljati u narednom periodu.
Nikako se ne slažem da se muzika, odnosno izvođači dele po bivšim republikama jer to ne činimo ni kod pop-rock muzike pa zašto bi to činili ovde. Ni podela muzike na onu pre '91. i posle '91. nije mi jasna jer sem nesrećnog rata koji smo imali ne vidim da je tada došlo do neke promene na muzičkoj sceni.
Moj predlog u svakom slučaju zahteva veće angažovanje svih članova foruma, jer administratori i moderatori verovatno imaju i ovako previše posla. Oni koji su u najvećoj meri postavljali narodnu muziku bi možda trebali da preuzmu na sebe organizovanje dela foruma koji će se baviti muzikom ovog žanra. Verovatno bi tada trebali da postanu moderatori ili administratori?!
Lično sam spreman da pomognem, ako je potrebno, da aktivnije učestvujem u svemu što je vezano za forum (naravno ne u vezi narodne muzike) ukoliko moderatori i administratori misle da je potrebno i ako veruju da pomoći mogu.
Eto, otprilike to je neki moj predlog. Pozdrav svima.

dr.robert
Super član
Super član

Broj poruka : 479
Datum upisa : 16.04.2008

http://drrobertmyway.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bukowski taj Ned 8 Feb 2015 - 20:01

Sveto & petar017:
Zato sam i zapoceo pemu: Izvorni Folk-Etno-Turbo???????????
Pocalji od Bukowski taj Sre Nov 13, 2013 6:48 pm
Dobili smo i Lepu Brenu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A Lepu Brenu sam uzeo za reper zato sto je do Nov 13, 2013, bar po mom misljenju u etno kutku sve islo u nagornoj liniji,
i znao sam da ce kad-tad da se dodje i do cece-seke-lukasa..........
Da ne bi doslo do ovde gde smo sad.Al sta je tu je.
Samo mislim da je rasprava bas OK, konstruktivna i nema svadje, sto je najvaznije.
E sad, Lepotan se malo ljuti, i on ima pravo, trebalo je na vreme da razume da je u nekim stvarima preterao.
I ne samo on, i neki drugi su isto preterali, al nema ih u raspravi i necu da ih prozivam.
Sve super ide, dogovoricemo se nekako, imamo mnogo predloga, svaki dolazi u obzir.

Sveto:
Neki kriterijumi moraju da postoje na forumu, složićete se sa mnom, ali i meni a i drugima čašu je prelila jedna Seka Aleksić i njoj slične koje se kače u Etno kutak.
Mislim da ta i njoj slične "estradne zvijezde", ne mogu i neće imati pristup na forumu kao što je roknostalgija.
Ja to odgovorno tvrdim i stojim iza toga, pa makar se ovdje više ništa ne dešavalo na forumu, i po cijenu da ga moramo ugasiti.
PODRZAVAM TE SKROZ!!!!!, samo nemoramo ga gasimo forum zbog neke muzike koja se nas netice!!!!!
Nemora kriterium da bude kvantitet, bar ja tako mislim.

Moj predlog:

Trebamo imati podforume:
-Etno
-Izvorna narodna muzika
-Novokonponovana narodna muzika (ono sto vecina kaze do 1990-91)

I da se isto podeli na:
Makedonska
Srpska
Bosansko-hercegovacka
Crnogorska
Hrvatska
Slovenecka

Tako da mi koji i nemamo mnogo veze sa narodnom muzikom nesto i naucimo pa mozda i nesto i pocnemo da slusamo.
Nije tu nista strasno ili sramota.Samo mislim da ipak treba da postoji neka granica.

Bukowski
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 292
Godina : 46
Datum upisa : 08.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Ned 8 Feb 2015 - 20:35

Ok lijepo i konstruktivno od tebe Bukowski.

Sve Ok.

Jedino na šta imam zamjerku, i to neću prihvatiti niti po bilo kojoj cjieni je podjela podforuma po nacionalnoj tj. republičkoj kategoriji .

Ovo ne dolazi ni u jednom slučaju, bilo da je vezano za ovu tkz. etno, ili bilo šta drugo.

Nismo nikad dijelili ni pop i rock muziku, pa nećemo ni etno, ni bilo koji drugi podforum.

Ovo ovako  je skroz Ok..

@Bukowski ::Trebamo imati podforume:
-Etno
-Izvorna narodna muzika
-Novokonponovana narodna muzika (ono sto vecina kaze do 1990-91)

sačekaćemo još malo da čujemo i ostale, pa  napraviti neku podjelu.

Tjerajući mak na konac, nećemo nikad napraviti dobro za sve i nikad svi neće biti zadovoljni, međutim jedna Seka Aleksić, a sa njom i Dragana, Ceca i ostali, neće imati mjesto na ovom forumu (Tačka).

" ROKNOSTALGIJA FOREVER "

Sveto
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 12761
Godina : 50
Datum upisa : 19.08.2008

http://roknostalgija.8forum.net/forum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od yo-wan taj Ned 8 Feb 2015 - 21:15

@zemunac62 ::
@yo-wan :: no hoću reći da su svi posetioci tj. članovi foruma muzički potkovani, edukovani, ili bar sa osnovnim muzičkim obrazovanjem i da su kao takvi i te kako kompetentni da kažu šta je kvalitet a šta ne.

super!
ajde za početak da čujemo od vas kolega Jovane, šta je kvalitet a šta nije...
Nemam ja takav stepen edukacije da bih odlučivao o tome šta je kvalitet a šte ne. Ja mogu reći šta se meni svidja ili ne. Ja sam iskazao svoje mišljenje o tome da je turbo folk nastao onda kada je u pesmu ubačena ritam sekcija i toga se pridržavam kao pijanac plota. Iz toga se iznedrio svakakav šund, nemoral, muzička zatupljenost... Jednom rečju, elektronika je uzela danak. 
Eto, ja bih odbacio kao nekvalitet sve što je elektronske prirode. Etno je ponikao iz naroda a tu je harmonika, šargije, violina, saksofon, klarinet, neka manja perkusivna sredstva (daire!) , gajde, mandolina... pregršt muzičkih instrumenata.
Elektronika to nije ETNO a da li je kvalitet... verovatno jeste, ali na nekom drugom talasu.

yo-wan
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 539
Godina : 55
Datum upisa : 19.02.2008

http://jug-je-juznije.nice-forum.net/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amadeuss taj Pon 9 Feb 2015 - 1:47

Evo mog predloga. Da slucajno ne dodje do ozbiljnijih rasprava( svadja), predlazem da Sveto obrise sta on misli da treba da se obrise i mislim da mozemo svi da imamo poverenja u njega da ce to uraditi ispravno. Jos jednom da ponovim Sveto sigurno nece ostaviti ono sto ne treba na forumu. Jer uvek ce biti da neko kaze, na primer, Dragana Mirkovic je na onom albumu bila turbo folk to treba da se brise, a na onom je bila etno i to treba ostaviti.

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 697
Godina : 49
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maestro™ taj Pon 9 Feb 2015 - 12:18

Ako se u nazivu foruma nalazi ROK, onda ne vidim cemu polemike i nedoumice.
Dakle folku ovde nije mesto, ni u kakvom obliku.

Maestro™

Status :

Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mirkan taj Pon 9 Feb 2015 - 17:27

Posto sam postavljao dosta materijala u Etno kutku red je da se oglasim i ja

Ako ostane tema koja se ne odnosi na temu - Muzika (Rock, Pop I Zabavna)
onda ja podrzavam podelu na nacin kako je predlozio

Bukowski ::
Trebamo imati podforume:
-Etno
-Izvorna narodna muzika
-Novokomponovana narodna muzika

mirkan
Moderator
Moderator

Status :

Broj poruka : 1203
Godina : 42
Datum upisa : 28.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od skeleton taj Pon 9 Feb 2015 - 19:00

Da li na sajtovima sa - isključivo - narodnom muzikom ima rok izvođača??

skeleton
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 388
Godina : 37
Datum upisa : 27.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pparadiso™ taj Pon 9 Feb 2015 - 20:08

Maestro™ ::Ako se u nazivu foruma nalazi ROK, onda ne vidim cemu polemike i nedoumice.

Posto vidim da su ti ovi folkeri lupili minus, evo tebi prijatelju jedam plus od mene jer se slazem sa tobom u potpunosti, pa neka lupe minus i meni, bice mi drago! cheers

pparadiso™
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 601
Godina : 58
Datum upisa : 29.11.2008

http://exyumuzika-pparadiso.blogspot.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zemunac62 taj Pon 9 Feb 2015 - 21:10

pošto nema volje da se "etno kutak" potpuno dislocira, onda da
kažem par reči.
etno muzika i narodna muzika su dve različite stvari i ne može
narodna u etno kutak.
pre bi moglo obrnuto jer ono što danas zovemo etnom datira
od odprilike 1991 godine.
etno talas pokrenuo je Mihael Kretu:
http://www.discogs.com/artist/63082-Michael-Cretu
sa svojim projektom Enigma i albumom MCMXCaD iz 1990 godine.
kako je jedan elektro album pokrenuo etno talas?
Mihael je poreklom rumun i na već pomenutom legendarnom
albumu koristio je sakralne pravoslavne vokale koji su upravo
i pokrenuli etno talas.
uostalom, većina domaćih etno muzičara ne potiče iz narodne
muzike - kao što i sami znate...
znači, u najmanju ruku treba razdvojiti etno i narodnu muziku.
sad, šta raditi sa narodnom prepuštam adminima koji su koliko
vidim ionako već odlučili šta će i kako će...

zemunac62
Super član
Super član

Status :

Godina : 54
Datum upisa : 31.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zemunac62 taj Pon 9 Feb 2015 - 21:12

ps.
imam Jugotonovo izdanje MCMXCaD pa ako postoji interesovanje,
mogu da postavim...

zemunac62
Super član
Super član

Status :

Godina : 54
Datum upisa : 31.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Uto 10 Feb 2015 - 11:33

Drugari, u slučaju da ova rasprava strmoglavo krene neželjenim tokom, zapitajte se kako će vam zvučati činjenica da se najbolji forum specijalizovan za exYu rok muziku raspao zbog svađa oko narodne muzike i njenih derivata, kako god se oni zvali ...

Smatram da, kakva god odluka da se donese po pitanju podforuma izvorne/etno/narodne/folk muzike, ta odluka nije od tolikog značaja za ovaj forum da bi se oko nje vodile ovako žustre rasprave ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 216
Godina : 35
Datum upisa : 15.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amadeuss taj Sre 11 Feb 2015 - 10:05

Maestro™ ::Ako se u nazivu foruma nalazi ROK, onda ne vidim cemu polemike i nedoumice.

Najbolji komentar do sad u ovoj temi.
Podrzavam u potpunosti!

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 697
Godina : 49
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Sre 11 Feb 2015 - 10:51

@Zicko ::Smatram da, kakva god odluka da se donese po pitanju podforuma izvorne/etno/narodne/folk muzike, ta odluka nije od tolikog značaja za ovaj forum da bi se oko nje vodile ovako žustre rasprave ...

Upravo tako Zicko, ako tzv. podforum Etno muzika treba da utiče na sam forum Roknostalgija, onda stvarno ne znam šta reći.

Uglavnom tema je donekle pročešljana od strane admina i modova.

Nisi zadovoljene sve strane to svakako stoji. Uvijek će se naći neko da kaže što je ovo ovdje ostali ili što se ovo izbacilo.

Gledaćemo ubuduće da se što manje kače i postavljaju izvođači i naslovi od devedesetih pa naovamo,izuzev provjerenih pjevača koji drže do tradicije u narodnoj muzici.
Sve ostalo nije poželjno, a ponajmanje folk ili urbani folk (Grand, BN Music, Gold i slično).

Kad kažem provjerenih pjevača narodne muzike, onda ću reći da se ovdje od starta pravila greška uopšte sa započinjanjem etno kutka (ali to je sad već prošlost i moramo nastaviti dalje), gledajući da što manje oštetimo one koji su iste naslove postavljali.
Jer je kačen recimo Cune, Tozovac, Lepa Lukić, Miroslav Ilić i slični koji nemaju dodira sa etno muzikom ali su bili tu postavljani.

Dakle iz tog razloga se ne može povlačiti granica između etna i narodne muzike, samo iz razloga što je nije bilo od starta na samom podforumu.

Žao mi je što su se pojedini uploaderi naljutili zbog prenošenja i brisanja određenih tema i naslova, ali čišćenje je bilo neophodno i obavezno.

Hvala svima koji su dali svoj komentar u ovoj dijelu pričaonice, i ujedno pomogli da neke stvari zajednički riješimo i odlučimo.

Za one ekstremne koji ne vole ni etno ni narodnu, moja je preporuka da ne zalaze u taj dio podforuma i biće sve Ok.

Urednici foruma će gledati i pratiti šta se sve postavlja i kači tamo, a nepotrebno izbacivati napolje.

Za kraj bih zamolio sve da zaključimo ovu temu i završimo sa prepiskama, jer nije etno kutak mjesto od koga treba da zavisi cijeli forum roknostalgija,već teme kao što su Pop i Rock muzika  i slične u koje je mnogo više uloženo truda i elana svih nas, nego u etno kutku, i zbog kojeg ovaj forum na kraju krajeva i nosi ime.

Pozdrav.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maestro™ taj Sre 11 Feb 2015 - 16:42

Da - Hajde dajte misljenje, a ja cu uraditi po svome. Eee moja roknostalgijo, eee moji autori. Zalosno!!!

Maestro™

Status :

Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Sre 11 Feb 2015 - 17:32

a ti bi sve lijepo da srušiš, pa da bude nekako na tvoj način.

Koliko toga si ti lično doprinjeo u podforumu Pop i Rock muzika.

Koliko je tvoje učešće u svemu tome ?

Ajd poslušamo tebe i tvoje mišljenje, ugasimo podforum etno muzika, koji je uzgred postojao u ovakvom obiliku i prije nego si se učlanio i ti i ja.

Ne pada mi na pamet !!!

To neću raditi, iz razloga što je postojao tu i prije, a i zbog onih koji postavljaju muziku u isti kutak.
Par ljudi je odustalo od uploda uopšte, iako su radili i postavljali i u etno kutku , a i pop rok podforumu.

Izvini, ali to ne može tako kako si ti naumio, i neće moći tako.

Rekli smo lijepo dajte svoja mišljenja, a nije rečeno da treba da poslušamo tvoj savjet i da isti kutak ugasimo.

Toliko o tome. Kraj.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sre 11 Feb 2015 - 20:14

E,stvarno je dosta ove polemike,mislio sam da ne dajem vise komentara u vezi ove teme,ali moram.Sveto je potpuno u pravu,niti je on uveo podforum etno(a moze se videti tacan podatak,kad je ovaj podforum prvi put napravljen),niti je pravicno napadati da gasi nesto sto je,takoreci od samog pocetka,to je trebalo mnogo ranije da se odradi,a ne da se ceka do sada.Koliko citam iz replika,upravo je problemSeka,Ceca,Brena i ostale gluposti.Nikad nisam bio pristalica turbo folka i ostale novokomponovane niskoprimitivne muzike i jednostavno ubuduce nece biti toga,koliko sam ja shvatio.
Sve u svemu mislim da je dosta ovog prepucavanja.

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1521
Godina : 46
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od yo-wan taj Sre 11 Feb 2015 - 21:05

Sveto i petar017 su u zadnjim postovima izrekli svoja mišljenja, a smatram da je temi dat zaključak, koji potpisujem!

yo-wan
Admin
Admin

Status :

Godina : 55
Datum upisa : 19.02.2008

http://jug-je-juznije.nice-forum.net/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pparadiso™ taj Sre 11 Feb 2015 - 21:53

pparadiso™
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 601
Godina : 58
Datum upisa : 29.11.2008

http://exyumuzika-pparadiso.blogspot.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Čet 12 Feb 2015 - 10:57

Ovu petokraku (komunjarsku) slobodno možeš da zalepiš ovdje pparadiso..

http://exyumuzika-pparadiso.blogspot.com

Kod tebe je pravilo da nijedan komentar ne može biti vidljiv dok ga ti ne odobriš, jel tako ?

Na ovom forumu bi svi da se pros......e na svoj način i da pljujete kako vam se prohte.

Pa neće da može tako kako ste vi zamislili.

Ovaj foum nije samo mjesto gdje ćete vi da dolazite preuzimate linkove, a zatim kad vam se svidi i kad zamislite u svojoj glavi, upalite detonatorsku kapislu na eksplozivu.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 16:38

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu