Izvorni Folk-Etno-Turbo???????????

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Izvorni Folk-Etno-Turbo???????????

Počalji od Bukowski taj Sre 13 Nov 2013 - 18:48

Dobili smo i Lepu Brenu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GDE JE GRANICA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kako sam primetio u zadnje vreme samo Folk-Etno ide na forumu.
Da ne bude da se bunim, Ipak je ovo ROKNOSTALGIJA!
drinking 

Bukowski
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 292
Godina : 46
Datum upisa : 08.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Izvorni Folk-Etno-Turbo???????????

Počalji od Sveto taj Sre 13 Nov 2013 - 20:12

Evo obrisali smo Lepu Brenu,tj prebacili je u smeće.

Nego hajte vi rokeri bivši i sadašnji probudite se i ponudite forumu nešto što ovdje već nema,ili je eventualno isteklo od linkova.

Najlakše od svega je biti kritičar i posmatrati sve sa strane.

Nemam ništa protiv da se svako od vas neaktivnih i poluaktivnih uključi i obnovi po bar jedan link,tamo od strane 50 i unazad u temi pop i rock muzika.

Ovo se ne odnosi na tebe Bukowski,ti jesi aktivan član,ali se samo malo uspavao u zadnje vrijeme.

Poslednji put izmenio Sveto dana Sre 13 Nov 2013 - 23:46, izmenio ukupno 2 puta

" ROKNOSTALGIJA FOREVER "

Sveto
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 12761
Godina : 50
Datum upisa : 19.08.2008

http://roknostalgija.8forum.net/forum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od WEPAR taj Sre 13 Nov 2013 - 20:33

A što reći, uzalud vam trud svirači...Zašto dalje stavljati nešto, što je rangirano kao smeće.lolcina 

Poslednji izmenio WEPAR dana Sre 13 Nov 2013 - 20:37, izmenjeno ukupno 1 puta

WEPAR

Status :

Broj poruka : 43
Godina : 44
Datum upisa : 07.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vucko76 taj Sre 13 Nov 2013 - 20:35

breni i nije mijesto ovdje

vucko76
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 282
Datum upisa : 18.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amadeuss taj Sre 13 Nov 2013 - 23:06

Ipak je ovo roknostalgija.

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 697
Godina : 49
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pparadiso™ taj Čet 14 Nov 2013 - 12:43

Ne samo Brena...ima za kantu mnogi slicnih izvodjaca...@Bukowski je u pravu. U zadnje vreme kanta-autori poceli su da prednjace na forumu.

pparadiso™
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 601
Godina : 58
Datum upisa : 29.11.2008

http://exyumuzika-pparadiso.blogspot.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pape taj Sub 14 Dec 2013 - 8:28

Muzika je danas postala skupa,nema se para,a ni vremena i svi nekud idu,zure.......ponekad mi se cini da sam i sam postao zarobljenik danasnjice,pozdrav.

pape

Status :

Broj poruka : 107
Datum upisa : 05.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pparadiso™ taj Sub 14 Dec 2013 - 10:40

Ako se forum zove Roknostalgija, onda ne vidim cemu sve cesce postavljanje folka. Ili da se forum preimenuje u Nostalgija pa udrite, neka se i ovo mesto koje je godinama odolevalo sundu pretvori u grand produkciju.

pparadiso™
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Sub 14 Dec 2013 - 11:42

Kad se probude svi oni stari uspavani članovi i aktiviraju na forumu,u smislu da ga samo ne posjećuju formalno i skidaju linkove (mislim na one tvz.rokere),već povade stare vinile i cd-e iz svojih kutaka i ponude ih ovdje, do tad će kutak etno muzika i dalje postojati i na njemu će se kačiti ovo što se kačilo do sad. Taj Cune ,Tozovac,Lepa Lukić i slični su tu u etno kutku još od 2008 godine,dakle od samog nastanka foruma.To što sad ima malo više onih koji kače takvu vrstu muzike,je nešto drugo.
Pogledajte i drugu stranu medalje i vidite koliko toga se postavlja i obnavlja u pop rock podforumu,pa onda možete komentaristi da li je sve više ovih dole u etno podforumu.
Forum će se i dalje zvati roknostalgija,a etno kutak će i dalje postojati na njemu !!!

Što bi rekli "Sto ljudi, sto ćudi, sto žena 200 sisa" (dame nek oproste,što sam bio malo vulgarniji).

Pozdrav. band

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Sub 14 Dec 2013 - 14:19

@Sveto ::Što bi rekli "Sto ljudi, sto ćudi, sto žena 200 sisa" (dame nek oproste,što sam bio malo vulgarniji).

Oman'o si rimu ...  Wink 

Sto ljudi, sto ćudi - sto žena, dvesta grudi ...  Wink 

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 216
Godina : 35
Datum upisa : 15.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pparadiso™ taj Sub 14 Dec 2013 - 14:30

Ma znao sam ja da ces ti braniti neodbranjivo, no ne znam da li u rock nostalgiju spadaju Ljuba Alicic, Zorica Brunclik, Serif Konjevic, Nada Topčagić i slicni, ili se ja dobro ne razumem... A protiv Etno kutka, Cuna, Tozovca ili Tome Zdravkovica i njima slicnim, pretpostavljam da niko nema nista. Ja se izvinjavam, sto imam drugaciji stav po pitanju Grand produkcije i rok muzike, no moje muzicko obrazovanje je na toj lestvici.

pparadiso™
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Sub 14 Dec 2013 - 15:23

Ne ulazeći u to koliko je čije muzičko obrazovanje (jer to uopšte nema veze sa narodnom ili zabavnom pop i rock muzikom),ili se ja možda varam ?
Muzičko obrazovanje je širok pojam ,nisam pobornik narodne muzike,ali sam isto tako mnogo veći pobornik pop i rock muzike (prevenstveno poznavalac i kolekcionar),iako živim u provinciji ,ako si aludirao na to koliko je čije obrazovanje.
Drugo ni Cune,Tozovac ,a ni Toma Zdravković nisu etno muzika (nadam se da se u ovom bar slažeš),ili ja nisam dobar poznavalac te vrste muzike ?
To što se postavlja i Ljuba,Zorica Brunclik i slični ,ne mora da znači da su ta izdanja izdata za Grand,a vidim da i nisu,jer malo toga ima ovdje što se tek pojavilo na tržištu ili prije par godina,već uglavnom starija njihova izdanja koja ne odudaraju mnogo od ovih predhodno navedenih.

Treće i najbitnije :
Ne mogu ja da zabranjujem jednom teacheru,aramisBL,svemircu i sličnim hiper aktivnim članovima da ne postavljaju izdanja od ovih pjevača,jer ne želim da ovakve ljude udaljim od foruma.Daleko od toga da ću im dozvoliti da postavljaju najnovija izdanja grand produkcije ili bilo koje druge folkersko orijentisane diskog.kuće,ali će i oni sami procijeniti šta se može okačiti ovdje,a šta ne.
Njih računam za vrlo aktivne članove,kao što računam i tebe pparadiso,pa sam ti dozvolio da postavljaš izdanja koja su već postavljena ovdje,ali eto nije zgoreg da se nađe i nečiji drugačije urađen rip ,a ne iz razloga da bi se ja nekom od vas dodvoravao.
Ne želim to i neću se nikom dodvoravati na takav način.

Jednostavno je lijepo vidjeti šarolik izbor ripova što više nas na forumu.

Ostaće ovako kako jeste kad je etno kutak u pitanju i u dogovoru sa ostalim članovima uređivačke ekipe foruma pratićemo i nadgledaćemo taj dio foruma.

Toliko od mene,kome se sviđa - sviđa kome ne...nek' zaobiđe taj podforum sa narodnom muzikom.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bukowski taj Sub 14 Dec 2013 - 16:30

Jos pamtim daleke 2008 godine da je bila velika rasprava o postavljanju Tome Zdravkovica na forumu, tad sam i ja bio ZA postavljane Tome Zdravkovica iako ga neslusam, nije mi smetao (nesmeta mi i sad), nesmeta mi ni Lepa Brena (neslusam to, ne skidam).Ima milijon sajtova, foruma, blogova koji se bave narodnjacima, nemoraju bas i ovde da se guraju.Rocknostalgija je mozda jedini forum koji se drzi do neke granice, zasto to ne bi ostalo.Ipak treba praviti razliku izmedju izvornog Folka, etna i novokonponovane narodne muzike i turbo folka.Teacher to najbolje zna i radi.

Bukowski
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maestro™ taj Ned 15 Dec 2013 - 13:24

pparadiso™ ::ovo mesto koje je godinama odolevalo sundu

@Bukowski ::Ima milijon sajtova, foruma, blogova koji se bave narodnjacima, nemoraju bas i ovde da se guraju.Rocknostalgija je mozda jedini forum koji se drzi do neke granice, zasto to ne bi ostalo.

Moje misljenje je da ako nesto u svom naslovu ima "rok" onda ne vidim zasto bi se mesao i folk.

Maestro™

Status :

Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Svemirac taj Pon 16 Dec 2013 - 7:57

@Sveto ::Treće i najbitnije :
Ne mogu ja da zabranjujem jednom teacheru,aramisBL,svemircu i sličnim hiper aktivnim članovima da ne postavljaju izdanja od ovih pjevača,jer ne želim da ovakve ljude udaljim od foruma.Daleko od toga da ću im dozvoliti da postavljaju najnovija izdanja grand produkcije ili bilo koje druge folkersko orijentisane diskog.kuće,ali će i oni sami procijeniti šta se može okačiti ovdje,a šta ne.

Скоро никада не пишем по оваквим темама, али пошто ме је Свето добронамерно именовао, реко' да се и ја јавим.

Овако, када сам се ја учланио пре две и по године, тема етно музике је (на моју велику радост) увелико постојала и ја сам тамо постављао издања за која сматрам да ту припадају. Под етно музиком подразумевам ПРАВИ етно и изворну музику која баштини звуке и дух старих времена.

Ја нити сам, нити ћу икада постављати турбо фолк и шунд новокомпоновану музику и нећете наћи ниједан мој пост који је у супротности са овим мојим речима. Рокносталгија ми превише значи да бих је "прљао" и умањивао јој углед браника (пре свега) рок музике са екс ЈУ простора!

Чак и она ретка издања која сам постављао од данас "прокажених" певача (Шаулић, Тозовац...) тичу се оних албума на којима они певају српске изворне песме те се тиме уклапају у саму тему.

Мислим да турбо фолку и шунд новокомпонованој музици дефинитивно НИЈЕ место на Рокносталгији...

Морам да нагласим да је постављање таквих извођача/издања почело у задњих пар месеци доласком нових чланова који су већином овде прешли са неколико угашених форума. Летимичним погледом на теме таквих извођача и оне који су их поставили, знаћете лако о коме причам.

Поздрављам Светину одлуку да подржи рад етно кутка, пошто он представља право мало благо за све оне који траже и поштују музику старих времена. Не знам ни један сајт/форум који има већу колекцију овакве музике, као што је уосталом случај и са рок музиком.

Поздрав!

Svemirac
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1257
Godina : 36
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od death row taj Pet 6 Feb 2015 - 19:38

Jedva pronađoh temu... jasno je da je ovo Roknostalgija, naziv sve govori, ali je jasno i šta je Sveto hteo da kaže u smislu odbrane aktivnih članova i njivog rada u etno podforumu ali, moraju li baš na ovom forumu teme da imaju Ceca, Seka Aleksić, Aco Pejović i masa sličnih, odnosno vredi li opet govoriti o kriterijumu ?

death row
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 381
Godina : 34
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od yo-wan taj Pet 6 Feb 2015 - 22:29

@death row ::... ali, moraju li baš na ovom forumu teme da imaju Ceca, Seka Aleksić, Aco Pejović i masa sličnih, odnosno vredi li opet govoriti o kriterijumu ?

Ne moraju! Naravno jedno je Etno a drugo Folk. Za etno će uvek biti mesta na forumu u cilju različitosti foruma a i iz razloga koje je Sveto naveo.
Novokomponovana muzika je nastala onda kada su bubnjevi i ritam sekcija uključeni u podlogu pesme. Moje lično misljenje da je tu kraj etno muzike, pa bi to mogla biti granica izmedju ove dve kulture.

Podržavam etno s tim što ćemo sa Svetom čistiti postove za koje smatramo da tu ne pripadaju, a dobro bi bilo da što veći broj članova učestvuje u "osudjivanju" postova na brisanje.

yo-wan
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 539
Godina : 55
Datum upisa : 19.02.2008

http://jug-je-juznije.nice-forum.net/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Pet 6 Feb 2015 - 23:01

Primjećujem i da se u zadnje vrijeme mnogo toga postavlja što nema uopšte veze više ni sa narodnom, a kamoli etno muzikom.

Dakle u saradnji sa Yo-wanom , kao i sa svima vama koji se izjasnite šta i kako, napravićemo čistku tkz. Etno kutka.

Moramo razgraničiti ono što je etno ili iole izvorna narodna muzika, a ostatak (nažalost onih koji su istu kačili), završite u smeću.

Uz svo poštovanje za rad i trud onih koji kače sve ove silne ripove dole u etno kutku, ali Seke , Cece i slične cice iz folk i ko zna kako se još zove ta vrsta muzike, završiće u smeću.

Poslednji put izmenio Sveto dana Sub 7 Feb 2015 - 10:26, izmenio ukupno 2 puta

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr.robert taj Pet 6 Feb 2015 - 23:37

Imate moju punu podršku mada će jako teško biti povući crtu između onoga što se zove izvorna narodna muzika i ostale novokomponovane muzike.

dr.robert
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 479
Datum upisa : 16.04.2008

http://drrobertmyway.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amadeuss taj Pet 6 Feb 2015 - 23:47

Moje misljenje je da Seka Aleksic i jos dosta toga ni pod kakvim uslovima ne zasluzuju da se nadju na ROKNOSTALGIJI. Opet podvlacim, to je moje licno misljenje, nisam ja tu da odlucujem o tome. Za mene je to muzika koja je dno dna. Rusi ugled celog ovog foruma i omalovazava trud svih ovih ljudi koji uploaduju prave stvari.

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 697
Godina : 49
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od skeleton taj Sub 7 Feb 2015 - 4:53

@amadeuss ::Moje misljenje je da Seka Aleksic i jos dosta toga ni pod kakvim uslovima ne zasluzuju da se nadju na ROKNOSTALGIJI...
Kao što već neki rekoše, ja obično ne pišem po ovakvim i sličnim temama, ali... U potpunosti se slažem!

skeleton
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 388
Godina : 37
Datum upisa : 27.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sub 7 Feb 2015 - 10:03

Slazem se i ja,ali kao sto je doktor rekao tesko je povuci crtu i reci sta postavljati,a sta ne.Mozda bi bilo najbolje da se to resi tako sto ce se staviti neka vremenska granica,na primer muzika do devedesetih i muzika pre toga.Na kraju zna se sta je stara izvorna narodna muzika,tipa Nada Mamula,Safet Isovic,Himzo Polovina,Silvana Armenulic,Toma Zdravkovic,a sta je novokomponovana muzika sa ritam masinama i sa nekim ogavnim tekstovima.
Mislim,da etno ne treba komentarisati,jer se tu zna sta spada.
Mada,trebalo je odmah skrenuti paznju clanovima koji postavljaju ova izdanja,jer je Bukovski sa prvim postom reagovao jos pre godinu i po dana,a tad je i trebala da se stavi granica onoga sta se moze postavljati,a sta ne.

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od death row taj Sub 7 Feb 2015 - 10:24

@Sveto :: ali Seke , Cece i slične cice iz folk i ko zna kako se još zove ta vrsta muzike

Urbani folk, mada je po svom karakteru "ruralni" mnogo bliži epitet Smile

@yo-wan ::
Novokomponovana muzika je nastala onda kada su bubnjevi i ritam sekcija uključeni u podlogu pesme. Moje lično misljenje da je tu kraj etno muzike, pa bi to mogla biti granica izmedju ove dve kulture.

Slažem se i dodajem da bi podforum Etno kutak trebalo da dobijem jednu Napomenu, koja će da stoji pored Pravila, gde će se ukratko objasniti šta se sme a šta ne sme jer mnogo ljudi koji dolaze na forum uopšte ne obraćaju pažnju na ovaj deo gde foruma nema linkova, tako da ne bude ova priča uzaludna i da se jednom za sva vremena reši ovo pitanje.  

Još nešto, meni uošte nije bitno što tamo neka pevaljka ili pevač imaju svoj u temu u Etno podforumu, taj deo foruma retko obilazim a ima i mnogih pop-rok izvođača koje baš i ne poštujem, dakle nije reč o ukusu već samo o potrebi da forum ipak ne funkcioniše kao bilo koji forum "gde sve ima" i gde je sve nabacano, ipak je ovo Roknostalgija band

death row
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vedro taj Sub 7 Feb 2015 - 10:53

Samo Pop i Rock dolaze u obzir , ako smijem da se izjasnim ..

lijep pozdrav svima

vedro

Status :

Broj poruka : 58
Datum upisa : 02.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mizantrop taj Sub 7 Feb 2015 - 12:35

Mizantrop
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 121
Datum upisa : 22.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od yo-wan taj Sub 7 Feb 2015 - 15:23

Eto, u samo dva dana izvestan broj članova je izneo svoja mišljenja, a takodje i Sveto (najkompetentniji lik na forumu) a uz nesebičnu podršku moje malenkosti, stigli smo do solidnih rezultata.

Temu je pokrenuo Bukowski, oglasili se WEPAR, vucko76, amadeus, pparadiso, pape, Zicko, Maestro, Svemirac, death row, dr.robert, skeleton, petar017, vedro, mizantrop...

Ovo je mala rekapitulacija radnje  koja je validna za uklanjanje nekih linkova. 
Molim sve uploadere brisanih linkova da ne izražavaju nezadovoljstvo. Svejedno, Admin tim (u ime svih članova foruma) zahvaljuje im se na trudu i očekuje njihovu dalju aktivnost.

yo-wan
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zemunac62 taj Sub 7 Feb 2015 - 17:12

@yo-wan ::Podržavam etno s tim što ćemo sa Svetom čistiti postove za koje smatramo da tu ne pripadaju, a dobro bi bilo da što veći broj članova učestvuje u "osudjivanju" postova na brisanje.

interesantno bi bilo videti kakav ćete kriterijum koristiti...
Toma valja a Šaban ne valja ?
mislim da nije moguće povući granicu i reći "ovo može na roknostalgiju
a ovo ne može".
primer:
Hanka Paldum je sasvim izuzetna pevačica i šta preduzeti?
mogu da se postave 15 njenih albuma a jedan ne može, jer je na
tom jednom albumu prati Ansambl Južni Vetar.
Ansambl Južni Vetar i njihov vođa Miodrag M. Ilić su kako je svima
poznato rodonačelnici arapizacije naše narodne muzike.
još očigledniji primer:
Ljubiša Stojanović Luis je bio sasvim izuzetan pevač i muzičar...
mogu da se postave tri njegova albuma a ostalih sedam
(lupam, ne znam koliko) ne mogu jer ga prati pomenuti Južni Vetar.
-------------------------------------------------------------
smatram da bi ipak trebalo povući jednu granicu a ona bi bila
vremenska - mislim da nije u redu da ovde postavljamo sveža
izdanja. inače su tiraži u zadnje vreme jako mali pa nije pošteno
da ih mi još više smanjujemo.
treba i ti ljudi od nečega da žive...
da li ćemo reći granica je 1990. ili 2000. možemo raspraviti...
--------------------------------------------------------------
ps.
verujem da će se ogromna većina članova složiti da na forumu
treba da ostane Toma Zdravković.
s druge strane trebalo bi reći i da je ova legenda u stvari bio
sasvim izuzetno loš pevač...
onda šta ćemo, dobre brisati a loše ostaviti ?

zemunac62
Super član
Super član

Status :

Godina : 54
Datum upisa : 31.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bukowski taj Sub 7 Feb 2015 - 17:22

Prvo da napomenem da ja neslusam "NARODNU MUZIKU", al ipak ima tu mnogo dobrih stvari koje svi volimo da nekad cujemo ili imamo.

Al DOBRO ZNAM sto nije FOLK MUZIKA (Lepa ova, Lepa ona, Ceca-meca-feca..........)
Bombarduju me na TV, radiju, u taxiju, po prodavnicama, na nekim slavama i rodjendanima (gde mora da se ide).

E sad kako Etno ili Wold Muzic nespada u narodnu muziku ima tu mnogo dobrih stvari koje bas volim.
Evo pocecu od mojih: Vlatko Stefanovski pola solo svoje karijere je u ETNU, Anastasia, Zlatko Oridjanski, Dragan Dautovski,
Synthesis, Balkan Horses Band, Garo Tavitijan, Zoran Dzorlev, Mitan Project, Ljubojna, Monistra, Baklava, Belegzija, Calgija Saund Sistem, Petar Rendzov.....

Etno iz regiona:
KAL Band, Vasilisa, Teofilovici, Sanja Ilic i Balkanika.....
Amira Medunjanin, Damir Imamovic, Mostar Sevdah Reunion, Urban Sevdah....
Afion, Tamara Obrovac, Ezerki & 7/8....

A i Emir Kusturica & No Smoking Orchestra i Kultur Shock koliko je meni poznato su rok bendovi.

A ovo je CISTA MAKEDONSKA IZVORNA FOLK MUZIKA:
Ohridski Trubaduri
Ansambl Car Samuil
Ansambl Biljana
Ansambl Tanec
Aleksandar Sarievski
Vaska Ilieva
Nikola Badev
Esma Redzepova
Pece Atanasovski
Jonce Hristovski
Duet Selimova & Zelceski
Duet Tomovska & Mancevski
i mnogo drugih grupa i izvodjaca.

Folk muziku sa EX YU prostora slabo poznajem (nesto malo sevdaha i tamburasa) i to ostavljam drugima.

Mala rekapitulacija:
Etno Kutak je podeljen na: Diskografije, Tamburaška muzika, Klape, Kompilacije, Zlatna Kolekcija.
E sad ja imam jedan predlog, kad vec ima Tamburaška muzika i Klape, da se tu doda ili pdeli na:

Izvorna "FOLK" Muzika i da se podeli na:
Makedonska
Srpska
Bosansko-hercegovacka
Crnogorska
Hrvatska
Slovenecka

A i etno moze da se podeli po istom principu.

Tu sam da sredim makedonsku folk i etno muziku u temi etno muzika ako admini to zele.

drinking

Bukowski
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sub 7 Feb 2015 - 21:48

I Zemunac ima pravo,a i Bukovski,a i vecina clanova,medjutim,ako podjemo od samog naziva foruma Roknostalgija,onda nemamo sta pricati ni o etno,ni o pop-dance,ni o ostalim stvarima koje su mimo toga.
Medjutim,ja mislim da trebamo imati podforume i etno i izvorna narodna muzika i sve ostalo,kao i do sada,samo da napravimo vremensku granicu i da izbacimo turbo folk i sve vezano za ovu vrstu muzike.Samo je to resenje,a mislim da se i vecina slaze.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zemunac62 taj Sub 7 Feb 2015 - 22:03

@petar017 ::...ako podjemo od samog naziva foruma Roknostalgija,onda nemamo sta pricati ni o etno,ni o pop-dance,ni o ostalim stvarima koje su mimo toga
slažem se, naravno...
međutim, upravo pričamo o tome šta može u etno kutak a šta ne.
i dalje mislim da bi bilo važnije brisati najnovija izdanja svih žanrova
nego npr. Nedeljka Bilkića.

zemunac62
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sub 7 Feb 2015 - 22:21

@petar017 ::i dalje mislim da bi bilo važnije brisati najnovija izdanja svih žanrova
nego npr. Nedeljka Bilkića.

Slazem se u potpunosti,a kao i sto sam rekao,brisati iskljucivo turbo folk.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od yo-wan taj Sub 7 Feb 2015 - 22:52

Hvala svima koji su se oglasili u temi. Na osnovu komentara vernih i aktivnih članova se nazire i rešenje, ali neka tema bude "otvorena" kako bismo  što verodostojnije izveli zaključke.

yo-wan
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lepotan taj Ned 8 Feb 2015 - 3:47

@petar017 ::I Zemunac ima pravo,a i Bukovski,a i vecina clanova,medjutim,ako podjemo od samog naziva foruma Roknostalgija,onda nemamo sta pricati ni o etno,ni o pop-dance,ni o ostalim stvarima koje su mimo toga.
Medjutim,ja mislim da trebamo imati podforume i etno i izvorna narodna muzika i sve ostalo,kao i do sada,samo da napravimo vremensku granicu i da izbacimo turbo folk i sve vezano za ovu vrstu muzike.Samo je to resenje,a mislim da se i vecina slaze.

Ja sam se do noćas vodio upravo ovom konstatacijom kao što Petar napisa, ali vidjeh da su i neke moje teme obrisane pa se pitam gdje je tu turbo-folk?
Da sam kačio ultra giga-mega ''narodnjake'' pa i da ćutim, a ovako ne mogu , smatram sebe za dovoljno pismenog (jer sam muz.obrazovan) da mogu da razlikujem kvalitet od nekvaliteta.
Imam veoma bogatu fonoteku, privatno dosta toga slušam (domaćeg uglavnom) ali ne i današnjih noviteta sigurno jer ne bih bio sa vama ovdje od septembra 2013-e sigurni budite. Pa ima mali milion foruma zaboga. Na kraju krajeva postoji i bicikl u slobodno vrijeme. Ili još najbolja solucija, uđeš-skineš-odeš jel.
Tema Etno je, kao što i sam Jovan reče dosta diskutabilan pojam, a moj prvi post u toj temi bio je M.Rokvić - Snegovi beli opet veju (lossless jer volim da postavljam velike fajlove a i vidjeh da tema postoji).
E sad, gdje je tu turbo? Jel turbo ''Ti meni lažeš sve'' koja je nastala '83. pisana za ''Ilidžu'' pa je završila na otpadu?
Slažem se, nije to etno...etno je Jutros mi je ruža procvetala, Moj dilbere i sl...al je barem u duhu narodnog melosa a ne turbo-džihada.
Postavljao sam muziku do 90 i neke, u prevodu dok se to nazivalo folk muzikom. Sve ostalo, slažem se sa većinom nije za ovaj forum kao što nije ni pop-dance sekcija a stoji.
A tu tek ima svega i svačega, a najmanje rock zvuka.
I sad se pitam, kad sam došao na ovaj forum zašto nisam postavljao lossless od Indire, Karleuše, Dragane nego baš tu Silvanu, Tomu, Tozovca, Merimu, Cuneta i njima slične.?
Htio sam da postavim noćas još jedan cd od grupe Film ali...

lepotan
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 634
Datum upisa : 30.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bukowski taj Ned 8 Feb 2015 - 6:53

ali...????????????????????????????????????????????????????

Bukowski
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Ned 8 Feb 2015 - 10:10

@lepotan ::Postavljao sam muziku do 90 i neke, u prevodu dok se to nazivalo folk muzikom.

Dakle odmah na startu čim smo krenuli sa čišćenjem , vidim da su se pojavili problemi.

Razumijem lepotan ono o čemu pišeš i gledaćemo da neke stvari sredimo.
Upravo iz tog razloga smo pakovali sve zajedno u jednu pod temu u smeću sve ovo što je prenijeto iz takozvanog etno kutka, tamo, jer se neke stvari mogu razdvojiti i vratiti nazad.
Budi ubjeđen da neće propasti ono što si kačio u etno kutku, i da ćemo selektivno uz dogovor neke stvari vratiti nazad, ali obraćajući pažnju na to, šta je u pitanju i o čemu se radi.

Shvatam ja u potpunosti tvoju brigu za sve ovo jer si proveo mnogo vremena oko ripovanja istih, ali isti tako moraš da shvatiš da jedna roknostalgija nije isto što i mp3.rs, jer bar po nazivu nije to, a i po samoj koncepciji.

To navodim tebi, jer znam da bar i kod njih kačiš ovakve stvari, a svakako se to odnosi i na aramisa, koji ovo isto  postavlja i na masu drugih foruma koji nemaju dodirnih tačaka sa roknostalgijom, bar ne u nazivu i imenu foruma, pa onda morate imati i to u vidu.

Kad se radi o temi pop i dance (ne nostalgija), kako ti kažeš koja je eto u istom košu ovdje na roknostalgiji, ona je razdvojena u poseban podforum, baš iz istog razloga što se sad ovdje dešava, jer su pojedinci počeli da kače i pop i dance i tehno, najnovije hitove u pop i rock muziku, pa smo ih onda razdvojili u poseban odjeljak, a tek onda su krenuli problemi i polemike, kao što se i ovdje vode, jer niko nije primjećivao te i takve izvođače u pop i rock temi, ali kad smo iz razdvojili, nastala je opšta prepucačina u pričaonici foruma.
Mislim da određene teme još uvijek postoje, i da nisu obrisane, jer se radi o periodu 2010 ili 11 godina.

Dakle ponavljam i podvlačim , javi se i konkretno mi reci šta hoćeš ili šta misliš da treba da vratim nazad u temu etno od onog što si ti postavljao i ja ću pokušati da ti izađem u susret, ali podvlačim da neki kriterijum mora da postoji, i da određena muzika koja je snimljena posle devedesetih ne može da se uklapa u taj tkz. etno kutak, a izdata je za Grand, Zam ili tamo neku od tih kuća, a vuče ka nekom turbo folku, ili urbano - ruralnom folik kako je neko od forumaša nazva, i ta i takva muzika neće biti ponovo vraćena nazad.

Napominjem da smo tek počeli čišćenje teme Etno muzika i da smo na samom početku.

Nemojmo samo da vam ovakvo dešavanje oko Etno kutka, bude kao inicijalna kapisla i razlog da dignemo ruke od svega i kažemo e to sam upravo čekao i tražio razlog da dignem ruke od svega.

Neki kriterijumi moraju da postoje na forumu, složićete se sa mnom, ali i meni a i drugima čašu je prelila jedna Seka Aleksić i njoj slične koje se kače u Etno kutak.
Mislim da ta i njoj slične "estradne zvijezde", ne mogu i neće imati pristup na forumu kao što je roknostalgija.
Ja to odgovorno tvrdim i stojim iza toga, pa makar se ovdje više ništa ne dešavalo na forumu, i po cijenu da ga moramo ugasiti.

Toliko od mene.

@lepotan

Ne zaboravi da su neki tvoji postovi prebačeni tamo jer su istekli linkovi.
Pogotovo se to radi o linkovima sa hot file servera.

Dakle te možeš obnoviti i normalno ih vratiti u temu Lepa Lukić, Marinko Rokvić i slični....

Poslednji izmenio Sveto dana Ned 8 Feb 2015 - 10:26, izmenjeno ukupno 1 puta

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zemunac62 taj Ned 8 Feb 2015 - 10:16

@lepotan ::E sad, gdje je tu turbo? Jel turbo ''Ti meni lažeš sve'' koja je nastala '83. pisana za ''Ilidžu'' pa je završila na otpadu?
Slažem se, nije to etno...etno je Jutros mi je ruža procvetala, Moj dilbere i sl...al je barem u duhu narodnog melosa a ne turbo-džihada.

upravo na to sam mislio kad sam rekao, bilo bi zanimljivo videti kakav će
kriterijum biti korišćen za brisanje...
pa ni Lepa Brena koja je ovde dočekana na nož takođe nije turbo folk.

zemunac62
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od george taj Ned 8 Feb 2015 - 10:18

Sveto,ma obriši celu temu etnho i mirna bačka,pozz Very Happy

george
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 554
Datum upisa : 21.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Ned 8 Feb 2015 - 10:32

Pa kad je Lepa Brena u pitanju biće korišćen kriterijum da ono što je izdala do 87-8 i vrijedi, a ostalo je posle čisti folk, to se odnosi i na nju i na ostale izvođače (osim ako se ne radi o hitovi istog pjevača) objavljenom na cd-u u ovom novijem periodu.

Dakle kriterijum je kraj osamdesetih ili preciznije do 92, gledajući da bude za neke izvođače napravljen ustupak kao što je recimo Haris Džinovć, Louis i slični izvođači.

Neko će svakako biti oštećen, ali svakako da ne mogu nikad  svi biti zadovoljeni.

ili možda treba da primjenimo georgeov prijedlog pa cut po kratkom postupku ?

Poslednji put izmenio Sveto dana Ned 8 Feb 2015 - 10:43, izmenio ukupno 3 puta

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od death row taj Ned 8 Feb 2015 - 10:39

@zemunac62 ::
smatram da bi ipak trebalo povući jednu granicu a ona bi bila
vremenska - mislim da nije u redu da ovde postavljamo sveža
izdanja. inače su tiraži u zadnje vreme jako mali pa nije pošteno
da ih mi još više smanjujemo.
treba i ti ljudi od nečega da žive...
da li ćemo reći granica je 1990. ili 2000. možemo raspraviti...

Da, to je suština, s obzirom da se pojava kao što je turbo-folk vezuje za početak 90-tih, onda 1990…1991 može da bude godina do koje se računa… svako debitantsko izdanje preko toga aut, a ako je u pitanju stari izvođač dopustiti i novija izdanja zbog kontinuiteta…i gotovo Smile

Slažem se za novija izdanja ali to je druga tema i teško će to ovde da prođe.

@petar017 ::I Zemunac ima pravo,a i Bukovski,a i vecina clanova,medjutim,ako podjemo od samog naziva foruma Roknostalgija,onda nemamo sta pricati ni o etno,ni o pop-dance,ni o ostalim stvarima koje su mimo toga.

To da, ali i rokeri stvaraju porodice, imaju ili će imati decu pa zato i priče i muzika za decu nekako i dolaze u obzir a da lumpuju i luduju u kafanama i birtijama ne moraju Very Happy tako da je ustupak drugim pravcima pored osnovnog pop-rok najveći kad su narodnjaci u pitanju.

@lepotan ::Ja sam se do noćas vodio upravo ovom konstatacijom kao što Petar napisa, ali vidjeh da su i neke moje teme obrisane pa se pitam gdje je tu turbo-folk?
Da sam kačio ultra giga-mega ''narodnjake'' pa i da ćutim, a ovako ne mogu , smatram sebe za dovoljno pismenog (jer sam muz.obrazovan) da mogu da razlikujem kvalitet od nekvaliteta.
Tema Etno je, kao što i sam Jovan reče dosta diskutabilan pojam, a moj prvi post u toj temi bio je M.Rokvić - Snegovi beli opet veju (lossless jer volim da postavljam velike fajlove a i vidjeh da tema postoji).
E sad, gdje je tu turbo? Jel turbo ''Ti meni lažeš sve'' koja je nastala '83. pisana za ''Ilidžu'' pa je završila na otpadu?

Čekaj, zar ne misliš da je bolje ne ulaziti u definisanje turbo-folka jer ga i Rambo tvorac te fraze nije definisao, ili ipak treba to prepustiti muzičko - obrazovanima?
A šta je kvalitet a šta ne, tek otvara prostor za priču koja se jedino svodi na ukus i ništa više tako da smatram da potreba razgraničenja “kvalitetnog od nekvalitetnog” uopšte ne treba da postoji. A obzirom na mešanja žanrova i spojivog i nespojivog jedino je moguće napraviti vremensku granicu da ne bi opet posle nekog vremena ova tema bila aktuelna a i da ne bi admini previše gubili vremena na ovom podforumu.

Suština je da je etno nemoguće razdvojiti od svega što predstavlja turbo-folk a koji snimaju i objektivno kvalitetni pevači tako da je moj predlog 1992.god.

p.s. Sve ovo ako je uopšte moranje da narodnjaci budu na forumu face

death row
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Ned 8 Feb 2015 - 11:05

Opet se ukljucujem u polemiku,a postoje samo dve mogucnosti,ili izbaciti kompletan folder etno ili staviti granicu do pocetka rata '91,da se ne bi mnogo raspravljali.
I misljenja sam da je trebalo mnogo ranije reagovati,a ne cekati da sada,da se ne bi ljudi mucili oko postavke ripova,jer to uopste nije lak posao.Ako podjemo do foruma Pop-dance imamo i mnogo grupica i pevaca iz devedesetih od kojih su neki slicni turbo folkerima,a postavljani su.
Sto se tice ove teme,nemam vise sta da dodam,izneo sam svoje misljenje,pa neka vecina odluci sta cemo i kako cemo.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zemunac62 taj Ned 8 Feb 2015 - 11:06

@death row ::p.s. Sve ovo ako je uopšte moranje da narodnjaci budu na forumu

možda bi bilo rešenje da kolega Yovan sve to prebaci na "Jug je južnije", pa
kome treba nešto od narodnjaka znaće gde može da nađe.

zemunac62
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Ned 8 Feb 2015 - 11:42

Ili da možda ugasimo forum.

Možda je to najbolje riješenje ???

Mnogi to možda i priželjkuju ???

Kriterijum će biti etno muzika sa Balkana do dana današnjeg, izvorna narodna muzika, narodna muzika koja vuče ka nekoj izvornoj narodnoj muzici do 1990-92 pod uslovom da to nije već onaj prepoznatljivi folk , koji se danas pretvorio u turbo i urbani folk.
Od pjevača do pjevača će se praviti kriterijumi.

Podvlačim da trenutno u folk otpadu ima dosta toga što ne pripada tamo, ali su linkovi u međuvremenu istekli, tako da ko ima volju u ovom slučaju Lepotan da obnovi te linkove određenih pjevača kao što su Lepa Lukić, Marinko Rokvić, Miroslav Ilić i slični, biće vraćeni na svoje mjesto, naravno i još dosta toga, pod uslovom da su iz perioda 70-tih i 80-tih godina, i da im je muzika u tom fahu koji se zahtjeva.

Jedan Keba, Džej i slični ne mogu zauzeti mjesto i nositi dio etno kutka , kao ni masa drugih urbanih folkera i turbo folkera.

Što reče Petar trebalo je to uraditi i ranije, jer su ljudi pravili uploade, svakako da jeste, ali isto tako dodajem da ne može grupa od par članova da postigne sve ovo na forumu, i uređuje sam forum, a ostali se uključe samo kao posmatrači, ili eventualno u ovakvim situacijama da daju kakvu kritiku ili pridiku.

Sam sam neke linkove uploadovao po tri i više puta, jer su redovno isticali i bili gašeni, takod a vrlo dobro znam šta znači taj "majmunski posao" oko samog uploada, pa onaj ko bude imao strpljenja i volje on će svoje linkove i dalje postavljati, a onaj ko ne, šta da se radi.

Sve je na dobrovoljno bazi i sve "besplatno", da ne bude zabune, pa i ja, a i ostali koji ovo rade nemaju ama baš nikavu nadoknadu ni materijalnu ni bilo koje druge prirode.

Čisto da se zna !!!

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Ned 8 Feb 2015 - 11:47

I meni se čini da je lakše pobrisati cijelu temu "Etno", nego sad ulaziti u beskrajne rasprave oko kriterija šta je etno, šta folk, šta narodna, šta izvorna, šta turbo folk itd. I šta od toga "valja" a šta "ne valja". Nikad tu nećemo stići do konsenzusa.

seyo
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 706
Godina : 52
Datum upisa : 17.12.2007

http://www.progarchives.com/Collaborators.asp?id=343

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zemunac62 taj Ned 8 Feb 2015 - 12:31

@Sveto ::Ili da možda ugasimo forum.

Možda je to najbolje riješenje ???

Mnogi to možda i priželjkuju ???

sasvim nepotrebna ljutnja, nisam mislio ništa loše...
takođe nije lepo baviti se diskvalifikacijma.
ako ne treba ništa da kažemo, molim lepo.
neka se onda kaže da je tako...

zemunac62
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Ned 8 Feb 2015 - 13:54

Nije ljutnja u pitanju već moje zezanje na vaše zezanje.

Tražili smo konkretan prijedlog i sugestiju od članova, pa da vidimo šta je najbolje uraditi.

Ako je konkretan odgovor brisanje podforuma Etno, prebacivanje kompletnog materija na Jug je južnije i slični prijedlozi sa kojima se može u jednom potezu nešto riješiti na dugme "obriši", onda sam ja dao i moj hirovski prijedlog na ovaj vaš.

Obrišemo forum, i završimo sa svim.

Tražimo konkretane prijedloge za Etno podforum, ne tražimo od vas da se izjašnjavate da obrišemo cijeli podforum ili ga prebacimo na drugi forum.

Obrisati nešto na forumu je najlakše od svega.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od george taj Ned 8 Feb 2015 - 13:57

Sastaviti komisiju od tri člana koja će odlučivati šta može A šta ne u podforum etno!

george
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 554
Datum upisa : 21.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mizantrop taj Ned 8 Feb 2015 - 15:54

Otprilike sam tako zamislio preuređeni podforum ETNO, mada sve je na adminima.  Kompjuter

Mizantrop
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 121
Datum upisa : 22.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od yo-wan taj Ned 8 Feb 2015 - 16:12

@zemunac62 ::možda bi bilo rešenje da kolega Yovan sve to prebaci na "Jug je južnije", pa
kome treba nešto od narodnjaka znaće gde može da nađe.

Ludak  Dobar si, zenunac62, baš sam se slatko nasmejao...

A možda i nije loša ideja...

Šalim se, naravno, 
no hoću reći da su svi posetioci tj. članovi foruma muzički potkovani, edukovani, ili bar sa osnovnim muzičkim obrazovanjem i da su kao takvi i te kako kompetentni da kažu šta je kvalitet a šta ne.
Uzeće se u obzir mišljenje svakog da bi krajnji rezutat bio što kristalniji.

Možda primećujete ali svakodnevno se teme na forumu čiste ili ažuriraju da bi forum imao bolju preglednost.

yo-wan
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zemunac62 taj Ned 8 Feb 2015 - 19:25

@yo-wan :: no hoću reći da su svi posetioci tj. članovi foruma muzički potkovani, edukovani, ili bar sa osnovnim muzičkim obrazovanjem i da su kao takvi i te kako kompetentni da kažu šta je kvalitet a šta ne.

super!
ajde za početak da čujemo od vas kolega Jovane, šta je kvalitet a šta nije...

zemunac62
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr.robert taj Ned 8 Feb 2015 - 19:34

U svom prvom komentaru rekoh da sam saglasan sa brisanjem turbo-folk izvođača sa foruma ali i da će biti veoma teško razdvojiti turbo-folk od ostalog. Sada kada sam pročitao vaše komentare vidim i da sam bio u pravu.
Lično nisam baš ljubitelj narodne muzike i istu slušam samo u nekim posebnim prilikama. Iz tog razloga ja bih forum najradije očistio od takve muzike. Verovatno je bila greška što se takva muzika počela stavljati na ovaj forum. Ipak, šta je tu je i sada treba napraviti nešto na opšte zadovoljstvo.
U tom smislu odlučujuća stvar je veliki trud i napor onih ljudi, naših članova, koji su na forum postavili ogroman broj linkova sa muzikom tog žanra. Nikako ne bi bilo u redu da sav njihov trud i rad bacimo u vodu.
Iz tog razloga predlažem da se ne obriše ni jedan jedini link već da se samo muzika žanrovski razdvoji i nazove pravim imenom (etno, turbo-folk, novokomponovana narodna i slično). Ovu podelu i definisanje muzike po podžanrovima bi trebali da naprave oni koji su u najvećoj meri i postavljali ovu vrstu muzike i oni bi trebali da prate i nadziru sve ono što će se postavljati u narednom periodu.
Nikako se ne slažem da se muzika, odnosno izvođači dele po bivšim republikama jer to ne činimo ni kod pop-rock muzike pa zašto bi to činili ovde. Ni podela muzike na onu pre '91. i posle '91. nije mi jasna jer sem nesrećnog rata koji smo imali ne vidim da je tada došlo do neke promene na muzičkoj sceni.
Moj predlog u svakom slučaju zahteva veće angažovanje svih članova foruma, jer administratori i moderatori verovatno imaju i ovako previše posla. Oni koji su u najvećoj meri postavljali narodnu muziku bi možda trebali da preuzmu na sebe organizovanje dela foruma koji će se baviti muzikom ovog žanra. Verovatno bi tada trebali da postanu moderatori ili administratori?!
Lično sam spreman da pomognem, ako je potrebno, da aktivnije učestvujem u svemu što je vezano za forum (naravno ne u vezi narodne muzike) ukoliko moderatori i administratori misle da je potrebno i ako veruju da pomoći mogu.
Eto, otprilike to je neki moj predlog. Pozdrav svima.

dr.robert
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 479
Datum upisa : 16.04.2008

http://drrobertmyway.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 16:38

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu