Staza, kojom se redje ide ili, Kutak u koji slabo ko zalazi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Staza, kojom se redje ide ili, Kutak u koji slabo ko zalazi

Počalji od yo-wan taj Sre 16 Okt 2013 - 13:09

Pomno pratim dešavanja na forumu, na kraju to mi je i zadatak na koji sam sam pristao, dobrovoljno...

Dolazim do zaključka da u ovaj deo foruma zalaze VIP-ovci, Mod-ovi, Admini i pokoji (svaka čast tim izuzecima), nazovimo ih običnim članovima. Taj ostatak članstva, 'ajd što nisu pokretali nove teme nije toliko bitno, ali nisu se uključivali niti u jednu akciju koju bi marljivi članovi započeli.

Evo, pored svih novozačetih tema, prosto se nameće tema: "Najbolji ženski vokal" i zaista ne ide da je započne neko od Mod-ova, Admina.
Takodje, ne može se očekivati ni od ovih aktivnih VIP-ovaca i Super Članova jer će ispasti da su nametljivi itd.

E, kada treba zatražiti re-upload nekog isteklog linka, onda se tamnocrveni članovi javljaju gde im padne na pamet - odmah tu u temi gde je link istekao.
Mislim da uredništvo foruma neće još dugo imati strpljenja za ovakva"dešavanja".

yo-wan
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 539
Godina : 55
Datum upisa : 19.02.2008

http://jug-je-juznije.nice-forum.net/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Staza, kojom se redje ide ili, Kutak u koji slabo ko zalazi

Počalji od basstapex taj Čet 17 Okt 2013 - 10:02

mnogi javni forumi nailaze ponekad na slican problem, pa i ovaj: manjak aktivnosti, ljudi dodju samo da skinu nesto, ne ostavljaju nove linkove, i slicno.
onda se nadje neki novi forum, pa i to dosadi.
myspace je bio zakon pre nekoliko godina, onda se pojavio fb, sutra ko zna sta.

uglavnom, ne treba se preterano brinuti. po meni roknostalgija i dalje dobro funkcionise.
licno: ja postujem gde nadjem da imam sta da kazem. a u ovu sekciju dolazim najvise, odmah posle muzike gde svratim da vidim ima li nesto dobro sto nemam.

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 395
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vucko76 taj Čet 17 Okt 2013 - 18:00

pa istina je da vecina clanova koji nisu pretjerano aktivni i dolaze samo radi download-a novih ripova ,arhive i reriteta . al ako neko nema sta da kaze u pricaonici ne moras ga ni tjerati na to. ja mislim da ovdje trenutno sve dobro funkcionise u odnosu na druge forume . i nebi ni trebalo sad nesta pretjerano mjenjati pravila igre. pozdrav

vucko76
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 282
Datum upisa : 18.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Čet 17 Okt 2013 - 18:10

Slazem se sa Vuckom,ako neko nije voljan nesto da uradi ne mozemo ga prisiljavati na to.

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1521
Godina : 46
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Čet 17 Okt 2013 - 23:40

Nikakav problem onda,napravićemo sječu i biće Ok.

Šta drugo reći ???

Niko ovdje nikog ne prisiljava da radi nešto posebno na forumu,ali da uzme učešće u pričaonici,u tehničkoj podršci,da proćaska malo sa ostalim aktivnim forumašima o ovim silnim top listama koje se postavljaju,to svako može.

Pogotovo oni iz 2008,2009,2010 godine..

Oni će se sami pronaći ovdje,jer pored njihovog profila piše "0" postova i piše da su neaktivni članovi,a kao takvi su obojeni u žuto.

Jel treba dalje da pričamo ???

Neću dalje,bar ne ja.

Ne dosta ,nema više.

" ROKNOSTALGIJA FOREVER "

Sveto
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 12765
Godina : 50
Datum upisa : 19.08.2008

http://roknostalgija.8forum.net/forum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vucko76 taj Pet 18 Okt 2013 - 1:08

to sa zutom bojom je dobra ideja ,pa ko hoce da se prefarba nek se i potrudi.

vucko76
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 282
Datum upisa : 18.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od civavijus taj Pet 18 Okt 2013 - 1:23

Ne mozes ljude da nateras...Neaktivne clanove briga da li imaju zutu ili narandzastu boju Smile
Njima je bitno da dodju i skinu sta im treba,dok se clanovi koji aktivni tu da popunjavaju sadrzaj i radi druzenja i razmene informacija...Jedina stvar je kao sto sam napomenuo da se uradi ogranicen sadrzaj za neaktivne clanove tako da ne mogu pristupiti svemu sto je na forumu atraktivno...

civavijus
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 479
Godina : 32
Datum upisa : 05.07.2009

http://lazystaff.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od danmar taj Pet 18 Okt 2013 - 2:38

Evo pogledah svoj profil i nisam zut. Ja navracam svakodnevno, odavno vise ne skidam nista jer imam skoro sve sto me zanima, nisam vican uploadovanju ali zato povremeno uskocim sa ponekom informacijom, npr. tuzlanski Terusi (ponovo na okupu sa originalnim gitaristom iz sezdesetih Miodragom Batom Kosticem i legendarnim bubnjarem Veliborom Bokom Bogdanovicem)), Dado Topic u Torontu, Indexi i prijatelji u Torontu, pa ja na koncertu The Rolling Stones u Torontu, nekad neki in memoriam, ponekad se ukljucim u neku diskusiju ili prokomentarisem, i to bi bilo to, koliko mi vrijeme dozvoljava. A sto se tice glasanja, zao mi je sto medju naj gitaristima niko ne spomenu Batu Kostica. Pozdrav svim forumasima iz Toronta.band band

danmar
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 173
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od calex taj Pet 18 Okt 2013 - 10:14

Ne znam koliko će žutica da smeta onome ko i nije napisao poruku, gde bi to video? Ako i vidi, biće mu zanimljivo jer se ovde vide razne boje pa će to da poveže sa tim što nije aktivan i nastaviće. Pošto čita samo onde gde je to što ga zanima, do ove teme neće ni da dođe.

Mislim da je ovde malo drugačiji problem. Ja sam odavno nabavio sve što me zanima od domaće muzike, nešto kao original, nešto kao lossless od originala (usvojio sam neka pravila i pazim na njih) i ovde sam pokupio samo stara (uglavnom singl) izdanja koja mi nisu toliko važna, singlice iz detinjstva koje inače nikako ne bih tražio a ni našao na drugim mestima. Poneki album koji nikada nije ugledao CD svet nego je ostao na LP pa dok neko nekad ne odluči da ga reizda ... drugar ima radnju gde prodaje samo audio diskove ali i ploče, skoro je ponovo počeo da sarađuje sa exJugotonom pa se možda još nešto pojavi.
Hteo sam i pokušao da nešto podelim ali ... tada su fajl serveri krenuli u igranku bez prestanka, svakih nekoliko nedelja je poneki prestao, počeo da uslovljava, radio loše ... dok sam imao, plaćao sam premium rapid, sada je već teže da izdvajam novce za bilo koji a siguran sam da ako izaberem neki, taj garant puca ili seče brzine. Skoro sam negde našao par albuma koje nisam imao (nije domaće i nije ovde) pa nije teško da se zamisli koliko traje dovlačenje jednog šestostrukog lossless albuma ako server dozvoli 8KBps.

Što se aktivnosti na forumu tiče ... nekima je teško da pišu, možda imaju i tremu a i bolje je da ne pišu ništa nego da počnu da skupljaju poruke samo zbog toga. Mali problem je što ovde sve ide preko fajl servera i ne može bar tu da se uslovi poštenim doprinosom. Mislim da ne valja da se nešto menja, postoje neki koji dele i koji se druže, uvek ima i onih koji uzmu i beže ... ako se postavi neki uslov, brzo će da počne osipanje čak i onih redovnijih. Ja lično ne volim da vidim negde ... moraš da uradiš to i to, da budeš takav i takav pa ćemo da ti dozvolimo to i to ... i odmah idem odatle.

calex

Status :

Broj poruka : 208
Datum upisa : 27.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od arman taj Pet 18 Okt 2013 - 10:31

@danmar ::Evo pogledah svoj profil i nisam zut. Ja navracam svakodnevno, odavno vise ne skidam nista jer imam skoro sve sto me zanima, nisam vican uploadovanju ali zato povremeno uskocim sa ponekom informacijom, npr. tuzlanski Terusi (ponovo na okupu sa originalnim gitaristom iz sezdesetih Miodragom Batom Kosticem i legendarnim bubnjarem Veliborom Bokom Bogdanovicem)), Dado Topic u Torontu, Indexi i prijatelji u Torontu, pa ja na koncertu The Rolling Stones u Torontu, nekad neki in memoriam, ponekad se ukljucim u neku diskusiju ili prokomentarisem, i to bi bilo to, koliko mi vrijeme dozvoljava. A sto se tice glasanja, zao mi je sto medju naj gitaristima niko ne spomenu Batu Kostica. Pozdrav svim forumasima iz Toronta.band band
    Malo pazljivije pogledaj - ima Bate Kostica.cheers

arman
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 153
Datum upisa : 26.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od yo-wan taj Pet 18 Okt 2013 - 10:40

Nikako nije problem sa ljudima koji imaju izvesnu reputaciju i imaju izvestan broj poruka. Kako danmar i sam priznaje, nije puno aktivan ali je AKTIVAN! Mi ovde govorimo o ljudima s druge strane "foruma".

Pređimo na konkretne korake!

Ja predlažem: Ukloniti sve linkove za DownLoad! Uklanjanjem linkova poštujemo Zakon, jer bi u tom slučaju forum bio ono što on u stvari jeste: mesto gde se članovi okupljaju, raspravljaju, iznose mišljena, sugestije, predloge... (kao u Starom Rimu - za neupućene, videti šta izvorno znači reč FORUM).
Svako od uploadera bi imao folder u svom računaru sa kopijama linkova za DL. Na zahtev bi iste poslali kome misle da "zaslužuje". Kako će to urediti, ostavljam njima na raspolaganju, ali se vrlo lako mogu urediti po azbučnom redu.
Dakle, uklanjanjem linkova, otklonili bi breme kojim nas Zakon tereti da nelegalno delimo izvestan sadržaj (u ovom slučaju, to su ripovi nosača zvuka).
Vlasnici linkova bi, u tom slučaju, zatraženi materijal delili preko PP samo vrednim i "zapaženim" članovima (Super Članovi, VIP-ovci, aktivni tamnocrveni članovi...)
Jeste da je uklanjanje linkova ogroman posao, ali ja sam spreman da se maksimalno založim da se forum uredi po meri kakvu zaslužuje.

Uostalom, ovo je samo predlog rešenja o kome će se izjasniti i ostali relevantni subjekti foruma.

yo-wan
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 539
Godina : 55
Datum upisa : 19.02.2008

http://jug-je-juznije.nice-forum.net/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Pet 18 Okt 2013 - 12:05

mislim da linkovi preko PP nije resenje. mozda je bolje napraviti privatni forum, sa pozivnicama.

opet, ja bih ostavio kako jeste. ima aktivnih clanova (medju kojima ne ubrajam sebe, alu dodjem ovde dva puta na dan), ali je uvek vise neaktivnih.

ja imam blog, pa dok sam imao vise vremena trudio sam se da ripujem ploce, kasete i diskove, radim intervjue... sve je to kostalo para i vremena. nadao sam se da ce ljudi makar neki komentar da ostave, ali osim par osoba niko nije to radio. ja racunam vazna je dobra namera...

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 395
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od danmar taj Pet 18 Okt 2013 - 14:46

U pravu si, arman, sad sam prebrojao, ali po meni nedovoljno za takvog majstora koji je bio i na Kongresu rock majstora...znas na sta mislim. Pozdrav.

danmar
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 173
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od arman taj Sub 19 Okt 2013 - 12:06

Danmar,slazem se s tobom,jer Bata Kostic svakako spada u prvih deset u SFRJ,ali prolazi krilato vreme i nista nije brze od godina (izreka nije moja) i zaborav lagano brise tragove...Sic transit gloria mundi - kaze latinska poslovica.Sad

arman
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 153
Datum upisa : 26.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od japankina taj Sub 19 Okt 2013 - 18:56

Podrzavam komentare clanova, koji govore o tekucim problemima u radu sajta i kako ih resiti..
Ja sam vec nesto pisao o tome..
ipak treba svi sto vise da ucestvujemo u radu i napredovanju sajta .
pozdrav od mene!

japankina
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 75
Godina : 38
Datum upisa : 21.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:05

Sponsored content