Amila Sulejmanovic-prateci vokal

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Amila Sulejmanovic-prateci vokal

Počalji od petar017 taj Pon 14 Okt 2013 - 18:51

Interesuje me da li je na prva tri albuma grupe Valentino prateci vokal otpevala Amila Sulejmanovic,po meni jedan od najboljih zenskih pratecih vokala.

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1521
Godina : 46
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Amila Sulejmanovic-prateci vokal

Počalji od Bucko58 taj Pon 14 Okt 2013 - 19:14

Petre, samo na prvoj LP ploci, spominje se njeno ime kao jedan od clanova hora (Ceca, Amila, Capa, Jevdja) koji su pevali pratece vokale....
Na drugoj i trecoj LP ploci ima pratecih vokala ali njeni ime nije medju njima....

Bucko58
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 195
Datum upisa : 30.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Pon 14 Okt 2013 - 19:31

Da,upravo sad gledam LP-je Valentino 2 i 3 i vidim da su tu prateci vokali Lela i Mia.Zna li neko ko su ova dva prateca vokala,ja sam bio ubedjen da je i tu ucestvovala Amila,ali nije,moja greska.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od george taj Pon 14 Okt 2013 - 19:42

Petre,na No3,4,5 prateci vokali su "Vrele Usne" tj Amila i Lejla:D 

george
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 554
Datum upisa : 21.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od george taj Pon 14 Okt 2013 - 19:43

Amila Sulejmanovic i Lejla Trto dujet "Vrele Usne"

george
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bucko58 taj Pon 14 Okt 2013 - 19:56

George, jedna dopuna...Duet 'Vrele usne' peva pratece vokale i na drugoj LP ploci....Na trecoj LP ploci pise da pratece vokale peva duet 'Vrele usne' (Lela i Mia)...E, sad ako su to ove dve pevacice koje navodis, onda je u redu...

Amila Sulejmanovic (1963) je 1985. god. snimila album "Kakav divan dan", a 1986. god kasetu "Igre slobode" sa devet pesama...I
ma odlican glas, pevala je i na nekom albumu od Bijelog dugmeta...
Onda je naglo prekinula karijeru i posvetila se veri...
Amila je muzicki obrazovana, muzikolog po struci...Bila je veoma lepa i poznata po tome sto je bila devojka Ipeta Ivandica....

Poslednji izmenio Bucko58 dana Pon 14 Okt 2013 - 20:27, izmenjeno ukupno 1 puta

Bucko58
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 195
Datum upisa : 30.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od george taj Pon 14 Okt 2013 - 20:01

i još jedna dopuna,na No2 je duet "Vrele usne" na trećoj su vrele usne (Lela ili Lejla i Mia) na četvrtoj nije ništa naznačeno ali valjda ima back vokala (uzgred nema ni bubnja već je ritam mašina) a na petoj ploči su back vokali opet "Vrele usne" a ovde su Amila i Lejla

george
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Pon 14 Okt 2013 - 21:08

Da li su Lejla i Mia jos negde pevale pratece vokale,posto fantasticno pevaju.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Sre 16 Okt 2013 - 14:27

@Bucko58 ::George, jedna dopuna...Duet 'Vrele usne' peva pratece vokale i na drugoj LP ploci....Na trecoj LP ploci pise da pratece vokale peva duet 'Vrele usne' (Lela i Mia)...E, sad ako su to ove dve pevacice koje navodis, onda je u redu...

Amila Sulejmanovic (1963) je 1985. god. snimila album "Kakav divan dan", a 1986. god kasetu "Igre slobode" sa devet pesama...I
ma odlican glas, pevala je i na nekom albumu od Bijelog dugmeta...
Onda je naglo prekinula karijeru i posvetila se veri...
Amila je muzicki obrazovana, muzikolog po struci...Bila je veoma lepa i poznata po tome sto je bila devojka Ipeta Ivandica....
Koliko je meni poznato, Amila je bila jedan od pratecih vokala Bijelog dugmeta na njihovim koncertima (ne znam da li i u studiju) tokom druge polovine 80ih, uporedo sa solo karijerom. Još krajem 80ih je otisla u Englesku i tamo nastavila muzicku karijeru.

seyo
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 706
Godina : 52
Datum upisa : 17.12.2007

http://www.progarchives.com/Collaborators.asp?id=343

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Čet 17 Okt 2013 - 5:38

Posto sam kuci i dalje bez neta iskoristila sam shto sam danas sama za ruchkom da malko zvirnem ovde i prochitah ovu temu.

Gore ste spominjali dve Amile kao jednu:

Amila Sulejmanović - koja je bila devojka Ipeta Ivandića koja je snimila dva LPa i mislim jedan singl, koja je bila zhenski vokal u pesmi "Volim te josh" od Valentina i koja je sad u Londonu

Amila Čengić - chlanica grupe "Vrele usne" koju ne bih nazvala duetom jer je grupa bila i trio kad je Tajchi pevala sa njima. Amila Čengić je vecinom pevala pratece vokale, mada je na Vashem Shlageru '88 otpevala sa Lejlom (Trto) pesmu "Bez tebe" koja je na albumu sa ostalim pesmama sa tog festivala.

Interesantno je da je na albumu Amile Sulejmanović (onom gde je moja omiljena pesma "Kakav divan dan") jedan od pratecih vokal bila i Amila Čengić.

Nedostajete mi, al valjda cu uskoro opet biti "online". Do tada - POZDRAV
drinking

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 850
Godina : 53
Datum upisa : 12.04.2008

http://www.kapveselja.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Čet 17 Okt 2013 - 10:17

Amila Sulejmanović

Amila Sulejmanović je rođena 1963. godine u Sarajevu. Za visoku, zgodnu i muzikalnu plavokosu tinejdžerku koja je odrastala u društvu umjetnika nije bilo logičnijeg životnog opredjeljenja nego da zapjeva.Krenula je sa grupom ''Kazablanka'' zajedno sa Mladenom Pavičićem Pavom i Admirom Ćeremidom koji će kasnije graditi karijeru kroz ''Plavi orkestar''.

U tom periodu dok je još bila studentica prava, Amila sa grupom muzičara iz Sarajeva putuje u tadašnji Sovjetski savez. Ugovor sa tamošnjom agencijom je nakon godinu dana istekao, pa se Amila vratila u Sarajevo.To je bilo fascinantno iskustvo za mladu Jugoslovenku, posebno ako se zna da su je tamošnje vlasti smatrale špijunkom.Nakon toga Amila sarađuje sa grupom ''Valentino'' na njihovom prvom albumu “No 1'' iz 1983. godine.

Amila se proslavila kroz pjesmu '' Volim te još'' sa čuvenim refrenom i spektakularnom poslednjom strofom, koja ne bi bila to sto jeste bez snažnog i upečatljivog ženskog vokala. Poslednji nastup sa Valentinom je imala u Mostaru prilikom ispraćanja štafete.

U to vrijeme, Amila počinje da se zabavlja sa osam godina starijijm bubnjarom "Bijelog dugmeta". U pitanju je legendarni Goran-Ipe Ivandić, koji je na Amilu itekako uticao.

Prvo pojavljivanje u spotu bilo je baš u onom za "Dugmetovu" pjesmu "Polubauk polukruzi poluevropom", sa albuma "Uspavanka za Radmilu M.", posljednjeg sa Bebekom. Amila će sarađivati sa grupom ''Bijelo Dugme'' sve do raspada grupe. Paralelno, Amila i Ipe dolaze na ideju da ona snimi svoj prvi album.

U vrijeme dok je Amila bila na turneji ''Dugmeta'' 1985.godine izlazi njena prva ploča pod nazivom "Kakav divan dan". Pored Amile u bendu su još klavijaturista Damir Misirlić i naravno Ipe na bubnjevima. Lista gostiju, koji su dali svoj doprinos, zaista je impresivna- Sead Lipovača, Tifa, Alen Islamović, Nikša Bratoš.

Amila je snimanje albuma opisala kao sasvim nepretenciozno druženje u dobroj atmosferi, u kojoj su prijatelji i kolege onako dolazili do studija u studio sa raziličitim idejama.Prva ploča Amile Sulejmanović je u tom trenutku predstavlja nešto sasvim novo.

Uigrana ekipa je podstaknuta uspjehom debitantskog albuma gotovo odmah počela da piše pjesme za drugo ostvarenje.Amila je ovoga puta bila i autor tekstova, pored Vladimira Đurića, a kao gosti se pojavljuju čuveni gitarista Zlatko Manojlović, Senad Galijašević( "Senad od Bosne")  i Laza Ristovski na klavijaturama. 1986. godine gostovala je kao prateci vokal na albumu ''Dugmeta'' "Pljuni i zapjevaj", a istovremeno izlazi i drugi album njenog benda "Igre slobode". Nažalost, album nije ponudio ono što se očekivalo od njega, pogotovo nakon sjajnog prvog.

Amila se, poslije solističke epizode, 1987. godine vraća pjevanju pratećih vokala u Bijelom dugmetu, zajedno sa Lidijom Mihajlović i Zumretom Zuzi Midžić (Mirzino jato). Sarađivala je i na albumima “Bombaj štampe” i Nede Ukraden.

Rame uz rame sa Zanom Nimani, Borom Đorđevićem, Dejanom Cukićem, Snežanom Jandrlić, Brankom Đurićem, Čavketom i Massimom Savićem, učestvuje u rock opereti Televizije Beograd “Kreatori i kreature”, koja je emitovana 1988. godine.Te 1988.godine njen život se počinje mijenjati. Nakon raskida sa Ivandićem pakuje kofere i odlazi u London.Okreće se misticizmu i ezoteriji, šalje svoje demo-snimke sa izvođenjem bosanskih sevdalinki čuvenom kompozitoru Jah Wobble-u, koji je očaran njenim pjevanjem bez pratnje instrumenata.

Otvara se novo poglavlje u Amilinoj karijeri i ona prelazi na world pravac. Školuje glas kod Richarda von Alde, u maniru italijanskog bel canta, a pored pjevanja u operi, Amila danas nastupa širom svijeta sa Wobble-ovim i brojnim jazz muzičarima bendom “Deep space”.

" ROKNOSTALGIJA FOREVER "

Sveto
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 12761
Godina : 50
Datum upisa : 19.08.2008

http://roknostalgija.8forum.net/forum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od abigail88 taj Sre 30 Okt 2013 - 22:53

http://alittlerunaway.blogspot.com/2011/09/zaboravljeni-talenti-amila-sulejmanovic.html

Zaista imponuje kada se neko pozove na vas tekst i preprica ga, ali, bilo bi lepo navesti izvor odakle je preuzet, tj. prepravljen clanak. Ipak je rec o autorskom tekstu u koji sam ulozila puno truda.
Ukoliko uporedite datume, videcete da je tekst sa portala sarajevo.co.ba nekoliko meseci "mladji" od mog teksta sa bloga.
Puno pozdrava. Very Happy 

abigail88

Status :

Broj poruka : 2
Godina : 28
Datum upisa : 15.07.2011

http://alittlerunaway.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Sre 30 Okt 2013 - 23:25

Evo ovako da ti i ja odgovorim na ovaj tekst od gore.

Prvo dobro došla na forum roknostalgija,posle dvije i pol godine (Učlanjena od 15.07.2011,a prvi post napisan 30.Oktobra 2013.)

Dakle dužnost i obaveza ti je bila da se još tad predstaviš,i napišeš svoj utisak o forumu,ali nisi se udostojila tad,već si sad učinila to,pošto si našla  tvz. svoj članak ovdje.

Članak koji sam prepisao je sa

http://www.studio88.ba/clanak/predstavljamo-amila-sulejmanovic

a našao sam ga i ovdje ...

http://sarajevo.co.ba/amila-sulejmanovic/

a da je odatle to se vidi i po tome što je pisan ijekavicom.
Malo sam sam samo promijenio neke detalje u tekstu,a sam tekst sam postavio samo iz razloga da bih dočarao priču o samoj Amili Sulejmanović i njenom putu pjevačice na ovim ex-yu prostorima.

Danas prvi put se srećem sa ovim tvojim tekstom sa bloga

http://alittlerunaway.blogspot.com/2011/09/zaboravljeni-talenti-amila-sulejmanovic.html

Sad dakle ja treba da tražim po netu kome od vas da se zahvalim za ovaj tekst ?

Na kraju krajeva da li ja lično tražim od vas zahvalu bilo kakve vrste o tome koliko ste poskidali mojih sopstvenih ripova sa foruma,ili odakle si lično skinula nazive oba albuma od Amile Sulejmanović,kao i listu pjesama sa istih albuma,koje si postavila kao članak na svom blogu ?

Ne ja to te tražim,a neću se zahvaljivati ni drugim blogovima zbog jednog teksta,koji je prenijet sa tri različite strane.

Toliko od mene.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od abigail88 taj Čet 31 Okt 2013 - 14:08

Pre svega, nema potrebe za takvim tonom i osornošću. Moj komentar nije bio upućen Vama, već je takođe samo skrenuo pažnju na tekst i njegov IZVOR. Sem toga, ja nikakvu zahvalnost (na kojoj se toliko insistira u Vašoj replici) ne tražim, samo skrećem pažnju na originalni tekst.

Sve navedeno u prva tri pasusa Vašeg odgovora stoji, ali, poprilično je nizak udarac i gotovo zloupotreba administratorskog preimućstva. Istina, nisam ni svraćala na forum od učlanjenja, iz ko zna kojih razloga, verovatno obaveza ili sam prosto zaboravila - u prilog tome govori da sam sinoć tek videla da sam već registrovana, te morala tražiti aktivaciju nove šifre. Embarassed 
To sada nije ni bitno.

Vaše ripove nisam preuzimala, jer i sama posedujem ove ploče da sa njih pročitam nazive pesama, kao što radim u slučaju bilo kog benda o kome sam pisala članke. Nisam plagijator.
Svesna sam da Internet jeste javno dobro i da je čim se nešto napiše, to već podložno slobodnom preuzimanju, prepravljanju, plagiranju...no, moja opaska je samo htela da skrene pažnju na tekst nastao upravo iz (kako u uvodu kažem) želje da se podseti na nepravedno zaboravljenu i danas nedovoljno poznatu, a vrsnu pevačicu.

Dakle, opet, ne zahvalnost, samo poštovanje izvora.
A kada se ukuca ime gospođe Sulejmanović, moja stranica izlazi prva na google-u. Very Happy 

Inače, to što su dotični tekstovi na ijekavici ne znači ništa, prevesti na drugo narečje nije teško, sklop rečenice je gotovo identičan, ali, da ne zalazim u stilske finese, niti dalje u offtopic.

Vama svaka čast na portalu i izvinjavam se ako sam Vas ičim uvredila, samo sam bila realna.

Da ne bude potpuno narušavanje teme:

http://www.youtube.com/v/TBMR9eBDfbM

abigail88

Status :

Broj poruka : 2
Godina : 28
Datum upisa : 15.07.2011

http://alittlerunaway.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Čet 31 Okt 2013 - 19:10

Hvala ti što si napisala i svoj drugi post na forumu,ali se nadam da će treći i četvrti post biti lp ripovi albuma Amile Sulejmanović Kakav divan dan i Igre slobode,sa kompletnim omotima,jer ih ovdje u tom obliku nema Very Happy 

Dobro pridošla na forum.drinking 

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sophia Gaia taj Sub 25 Apr 2015 - 17:53

Mnogi mijesaju Amilu Sulejmanovic i Amilu Glamocak

Amila Sulejmanovic  pjevala  80 godina pratece vokale grupi Valentino ,Bombaj Stampa ,Bijelo Dugme...izdala dva albuma Kakav Divan Dan za Yugoton  i Igre Slobode PGP...njen momak je bio Ipe Ivandic legendarni bubnjar Bijelog Dugmeta.
Amil Sulejmanovic je radila na Rok Operi u Beogradu Kreatori i Kreature sa Cavketom iz Elektricnog Orgazma , Masimo savic ,Dejan Cukic ,Zana ..
Amila Sulejmanovic je napustila 1988 Jugoslaviju i odselila u London...Zivjela je u Indiji jer se bavila Yogom i ezoterikom...U Londonu je radila sa cuvenim i legendarnim Jah Wobblom iz grupe PIL  i nastupala na njegovim albumima......Amila Sulejmanovic  u Londonu je pjevala Operu i pohadzala casove Klasicnog pjevanja 10 godina kod legendarnog profesora Richard fon Alda..
Amila Sulejmanovic jos zivi u Londonu

Amila Glamocak je  takodzer pjevala na albumima grupe Valentino..Jedino pjesmu Volim te jos je otpjevala Amila Sulejmanovic...Amila Glamocak je studirala klasicnu muziku i predaje kao profesor na Muzickoj \Akademiji....Predala se religiji itd

Sophia Gaia

Status :

Broj poruka : 1
Godina : 36
Datum upisa : 25.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sub 25 Apr 2015 - 22:39

Kad sam pocinjao temu mislio sam na Amilu Sulejmanovic i ona je po meni broj 1.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 3:24

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole