Piraterija ?!?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Piraterija ?!?

Počalji od Filip-S taj Pet 19 Jul 2013 - 22:22

!?!
http://www.ogledalo.rs/news/news_srbija/2868.html
?!?

Filip-S

Status :

Broj poruka : 22
Godina : 51
Datum upisa : 22.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Piraterija ?!?

Počalji od amadeuss taj Pet 19 Jul 2013 - 22:43

Ma daj ti ljudima normalna primanja i normalan zivot. Pa svako bi voleo da moze sebi da priusti da kupi original cd ili dvd i da uziva.

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 697
Godina : 49
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sub 20 Jul 2013 - 14:09

Nije mi jasno kako nece cvetati piraterija kad ja,konkretno u Vranju,niti imam gde da kupim normalan CD,jer sve prodavnice koje su prodavale CD-ve su zatvorene pre nekoliko godina,o prodavnicama ploca i da ne govorim(to je misaona imenica).Neka otvore lepo prodavnice sa muzickim izdanjima,pa neka tada govore o pirateriji.

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1523
Godina : 46
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alanford taj Čet 19 Sep 2013 - 7:19

Ma, veb piraterija je zakon!

alanford
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 230
Datum upisa : 24.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lepotan taj Sre 9 Okt 2013 - 14:38

Nek neko od danasnjih izdavaca odstampa sve oe ploce koje su nase kolege ripovali s najvecim uzivanjem i kvalitetom pa nek onda pricaju sto oce...nego nam podvaljuju mp3 snimke.
Za novitete ajd i ajd da razumijem, al stvarno ova stara izdanja koja se vise nikad ne mogu naci ili rijetko na nekim diskovima...
Zivio Vinyl Rip!

lepotan
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 634
Datum upisa : 30.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sre 9 Okt 2013 - 19:31

Upravo kao sto je rekao lepotan,potpuno se slazem,neka naprave reizdanja za sve sto je izdato u ex-yu i mi cemo to oberucke prihvatiti.

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1523
Godina : 46
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pparadiso™ taj Sre 9 Okt 2013 - 20:44

@lepotan ::Nek neko od danasnjih izdavaca odstampa sve oe ploce koje su nase kolege ripovali s najvecim uzivanjem i kvalitetom pa nek onda pricaju sto oce...
@petar017 ::neka naprave reizdanja za sve sto je izdato u ex-yu i mi cemo to oberucke prihvatiti.
Mislim da bi obojici, a i nama ostalima, takav stav jako pomogao, na nekom eventualnom sudjenju za pirateriju...face lolcina

pparadiso™
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 601
Godina : 58
Datum upisa : 29.11.2008

http://exyumuzika-pparadiso.blogspot.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Sre 9 Okt 2013 - 21:37

Ako jednog dana i zaglavim u ćuzi,nek me razvrstaju po žanrovima.
Ja sam za onaj žanr dobrih starih 70-tih i 80-tih godina prošlog vijeka.Very Happy 

" ROKNOSTALGIJA FOREVER "

Sveto
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 12788
Godina : 50
Datum upisa : 19.08.2008

http://roknostalgija.8forum.net/forum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vucko76 taj Sre 9 Okt 2013 - 22:04

podrzajem pirateriju od prvog dana

vucko76
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 282
Datum upisa : 18.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pparadiso™ taj Čet 10 Okt 2013 - 10:16

@Sveto ::Ako jednog dana i zaglavim u ćuzi,nek me razvrstaju po žanrovima. 
Znaju oni da razvrstaju, veruj mi na rec...Very Happy 

pparadiso™
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 601
Godina : 58
Datum upisa : 29.11.2008

http://exyumuzika-pparadiso.blogspot.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DzonatanStulison taj Čet 10 Okt 2013 - 20:00

@lepotan ::Nek neko od danasnjih izdavaca odstampa sve oe ploce koje su nase kolege ripovali s najvecim uzivanjem i kvalitetom pa nek onda pricaju sto oce...nego nam podvaljuju mp3 snimke.
Za novitete ajd i ajd da razumijem, al stvarno ova stara izdanja koja se vise nikad ne mogu naci ili rijetko na nekim diskovima...
Zivio Vinyl Rip!
CroatiaRecords tj bivsi Yugoton je koliko znam poceo da izdaje reizdanja na plocama. PGP koliko sam upoznat je pocetkom devedesetih prodao svoju fabriku tj masine za izradu ploca Cesima za nekih 10 000 maraka u to vreme... Bilo bi lepo kada bi svako od vecine nas mogao to i da priusti i da kupi..Ja sam kupovao ranije medjutim bas mi to sada i nije toliki prioritet... Nadamo se nekim boljim vremenima. Tako da za sada to jos uvek ostaje parola Snadji se Very Happy

DzonatanStulison
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 220
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od civavijus taj Čet 10 Okt 2013 - 22:01

I da zabrane piraterij una netu,ponovo nas niko ne moze spreciti da medju sobom delimo aktivne linkove u prijemno sanduce...Sizifovog su se posla latili da vam ja kazem Twisted Evil

civavijus
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 480
Godina : 32
Datum upisa : 05.07.2009

http://lazystaff.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od yo-wan taj Čet 10 Okt 2013 - 22:39

Mislim da se sa tobom slažem, civavijus . Uklonićemo linkove za download sa foruma, a deljenje informacija nije kažnjivo: mislim na spisak pesama i slike omota. Ionako na forumu ima izmedju 20 i 30 aktivnih članova, a izmedju njih neće biti problema deliti linkove za DL.

Tokom ovih akcija, forum se baš iskristalisao na aktivne i neaktivne - akcija je došla kao poručena. Svedoci smo toga da se isti ljudi javljaju i ostavljaju komentare po svim novonastalim temama. Zar je to toliko teško napisati koju reč? Takvi (neaktivni) i ne zaslužuju apsolutno nikakav tretman na forumu!

Eto, ja digresirao malo.

yo-wan
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 540
Godina : 55
Datum upisa : 19.02.2008

http://jug-je-juznije.nice-forum.net/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od civavijus taj Čet 10 Okt 2013 - 22:49

Nervira me ta pompa...Voleo bih da neko od nadredjenih svrati u moj dom da pogleda kolekciju Lp-a,MC-a,Cd-a i pregrst casopisa i imace u vidu da pravi ljubitelj muzike i pored mogucnosti piraterije uvek zeli da kupi original ne bi li obogatio svoju kolekciju !!!
To sto cu skinuti neki album na netu ce me navesti da sutra platim i kartu za koncert...e sad,koliko su i neki sami bendovi halapljivi je suvisno da se prica a ima im dosta!Bitno je da se pojedini bendovi ne libe u otvorenom propagiranju politickih stranaka i gostovanja po nakaradnim tv-show bljuvotinama (izvinjavam se na izrazu ali ne postoji druga rec koja bi opisala pomenuta kafenisanja i piskava narikanja uz idijotske teme o kojima laprdaju)...

civavijus
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 480
Godina : 32
Datum upisa : 05.07.2009

http://lazystaff.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od danmar taj Pet 11 Okt 2013 - 5:21

Evo i jednog najnovijeg primjera. Danas se pojavio novi album Zabranjenog pusenja - Radovi na putu. Preko Googla se otvoreno i javno poziva da se sa njihovog oficijelnog website moze besplatno downloadovati odnosno skinuti citav album sa komplet omotima. Ja ga naravno skinuo, a postavio sam i link da ga skinu i ostali. Nisam otkrio Ameriku, mogao je to svako uraditi, i pitam se sad da li je i to piraterija?!
I jos jedan primjer. U junu ove godine bio sam na koncertu The Rolling Stones "50 and Counting" u Torontu. Ubrzo nakon koncerta na netu se pojavio bootleg CD, pa zar bih bio toliko lud da si to ne skinem i ne narezem na disc. Ili nekih davnih sedamdesetih proslog vijeka kad se redovno islo u Trst po farmeke, neki su isli i po ploce i kasete. Tako sam jedne veceri u nekoj aleji gdje se moglo lijepo prosetati naletio na ulicne prodavace piratskih kaseta. Odusevljen izborom potrosio sam ostatak para na najnovija izdanja tri puta jeftinija od oficijelnih. Jest da su se neke kasete brzo sazvakale u mom kasetofonu, al' nema veze...band 

danmar
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 175
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DzonatanStulison taj Pet 11 Okt 2013 - 11:13

Upravo to.. Pre 2-3 godine se pojavio podatak na primer za Sloveniju( tice se nelegalnog softvera, cd i slicno) pre ulaska u EU zvanican podatak je bio 73% da je nelegalnog softvera tj piraterija.Prosle godine je taj podatak ovkao izgledao 93-94 %. U Americi su pokusali da proguraju taj zakon o pirateriji ( a zna se ko je to uradio kako bi imao monopol) i kako je proslo. Ima sigurno korisnika iz Amerike ko moze bolje o ovome i vise da kaze.Za sada znam da sto se tice Evrope najrigorozniji su u Svedskoj ( brat je zbog jednog DVD-a koji je skinuo sa neta , dobio poziv i u roku od 3 dana su mu se pojavili na vratima i platio je oko 600 eura kaznu )

DzonatanStulison
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 220
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od death row taj Pet 11 Okt 2013 - 19:54

@DzonatanStulison ::Upravo to.. Pre 2-3 godine se pojavio podatak na primer za Sloveniju( tice se nelegalnog softvera, cd i slicno) pre ulaska u EU zvanican podatak je bio 73% da je nelegalnog softvera tj piraterija.Prosle godine je taj podatak ovkao izgledao 93-94 %. U Americi su pokusali da proguraju taj zakon o pirateriji ( a zna se ko je to uradio kako bi imao monopol) i kako je proslo. Ima sigurno korisnika iz Amerike ko moze bolje o ovome i vise da kaze.Za sada znam da sto se tice Evrope najrigorozniji su u Svedskoj ( brat je zbog jednog DVD-a koji je skinuo sa neta , dobio poziv i u roku od 3 dana su mu se pojavili na vratima i platio je oko 600 eura kaznu )
Mislim da se to odnosi samo na skidanja sa torenta.

death row
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 381
Godina : 34
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 13:50

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole