101 EX YU najbolja p(j)esma po izboru članova Roknostalgije

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Re: 101 EX YU najbolja p(j)esma po izboru članova Roknostalgije

Počalji od calex taj Čet 13 Jun 2013 - 23:44

Ja ovo nikako ne bih mogao da uradim. Iz prve ruke, uzmem Dnevnik jedne ljubavi i to je 10. Onda (od onog što bi svakako ušlo u izbor) dodam desetak Atomaca, desetak Azre, desetak Buldožera, desetak EKV, desetak Mlinareca, desetak Indexa, malo Korni grupe, Tajma, malo od Drugog načina, da ne zaboravim ISP, Yu grupu, Pop mašinu, Smak, September, S vremena na vreme, Leb i sol ... uglavnom starije grupe i uglavnom bih od svih naveo i više od desetak ... ovo je samo na prvo razmišljanje, spisak grupa bi mogao da bude bar duplo od ovoga. A siguran sam da bih od većine sa ovog spiska izabrao i više od desetak numera ... i ode spisak.
Svaka čast onome ko izdvoji 101 numeru. Ja ne mogu.

calex

Broj poruka : 208
Datum upisa : 27.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Pet 14 Jun 2013 - 2:35

Da li ste mozhda rodjeni u znaku vage? 

Pitam, jel mi jako lichite na mog muzha kojem je nemoguce doneti odluku, pa samo da utvrdim jel to stvarno horoskopski problem kao shto me on ubedjuje decenijama... Smile

@ Bojan: Nemoj odustati, molim te. Imash vremena, polako natenane, dodavaj i oduzimaj. Ali nemoj odustati jer mi je tvoja lista albuma bila vrlo zanimljiva pa bih stvarno volela da vidim i tvoju listu pesama.

@ arman: Na pravom si putu, samo napred.

@ calex: naveo si 17 izvodjacha i po 10tak pesama od svakog od njih je ukupno 170 pesama. Ako pooshtrish kriterijum i odluchish da bude samo po 5 najboljih pesama od svakog od njih, ostaje ti chak mesta i za josh par drugih izvodjacha. Nemoj molim te odustati pre nego si i pocheo Smile

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 850
Godina : 53
Datum upisa : 12.04.2008

http://www.kapveselja.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od calex taj Pet 14 Jun 2013 - 7:27

Ako je pitanje meni upućeno, ja sam lav. Wink  Naveo sam možda 17 ali sam i napisao da je to samo onako na prvu loptu, možda bih mogao da navedem i 101 grupu koja bi mogla da uđe u spisak. Skraćivanje spiska bi bio još teži posao, počeo sam od Dnevnika jedne ljubavi, kako da tu nešto izbacim? Ja obično albume gledam kao celine, zato sam i pominjao da retko slušam one gde je jedna dobra numera ... a i napisao sam desetak od nekih a možda bi mogao i dvadesetak. Da li da izbacim Plimu? Skoro celu Modru rijeku? Šta da izbacim sa prvog Tajma? Koliko Džoni Štulić ima dobrih numera? Šta da izaberem od EKV a da se ne zamerim sam sebi?
Pokušaću ali će da bude teško.

calex

Status :

Broj poruka : 208
Datum upisa : 27.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Pet 14 Jun 2013 - 9:24

Višak sa liste...

01. Aerodrom - Dobro se zabavljaj (2:58)
02. Agata - Sve pocinje i kraja nema (3:12)
03. Aleksander Mezek - Ljubav preko zice (3:23)
04. Amila - Kakav divan dan (3:12)
05. Bajaga & Instruktori - Tisina (4:55)
06. Boris Novkovic - Utjeha (3:34)
07. Bulevar - Los i mlad (3:39)
08. Divlje Jagode - Potrazi put (4:30)
09. Drugi Nacin - Bijeg Iz Treceg Cina (3:05)
10. Izazov - Skupa stvar (3:14)
11. Miladin Sobic - Umjesto gluposti (4:08)
12. Parni valjak - Sve jos mirise na nju (4:06)
13. Pauk - Momak iz provincije (2:48)
14. Galija - Digni ruku (3:29)
15. Korni Grupa - Jedna zena (5:33)
16. Leb i Sol - Kumova slama (5:21)
17. Osmi Putnik - Rijec za kraj (3:32)
18. Viktorija - Sarene ulice (3:59)
19. YU Grupa - Osveta (4:45)
20. Oliver Mandic - Dodje mi da vrisnem tvoje ime (5:49)
21. Prljavo Kazaliste - Marina (3:37)
22. Jakarta - Bomba u grudima (3:49)
23. Griva - Devojka biserne kose (5:04)
24. Generacija 5 - Spakuj se pozuri (4:39)
25. Film - Pjevajmo do zore (3:50)
26. Ekatarina Velika - Zemlja (4:02)
27. Dino Merlin - E otkad mi se nisi javila (3:26)
28. Time & Dado Topic - Cekajuci jutro (3:26)
29. Srdjan Marjanovic - Nije ti se htelo (3:19)
30. Miladin Sobic - Ne pokusavaj mijenjat' me (3:17)
31. Kerber - Bolje da sam druge ljubio (3:48)
32. Haustor - Ena (3:56)
33. Gordi - Naivna Venera (3:29)
34. Drugi Nacin - Carstvo Samoce (3:43)
35. Alisa - Kesteni (2:58)
36. The Animatori - Ostat ću mlad (3:03)
37. Tifa - Dani bez tebe (5:41)
38. Time - Pjesma no.3 (5:57)
39. Tunel - Volim sax (6:49)
40. Laza Ristovski - Beyond The Horizon (8:02)
41. Atomsko sklonište - Rahela (4:12)
42. Piloti - Ne veruj u idole (2:43)
43. Parni Valjak - Hvala ti (4:23)
44. Oktobar 1864 - Sam (3:45)
45. Josipa Lisac - O jednoj mladosti (3:59)
46. Bolero - Na kraju slavlja (4:18)
47. The Animatori - Male curice (2:46)

Ovo je ono što je samo dio onog što sam morao da odbacim sa liste.Mnogo toga je još otpalo.
Ideja od 101 pjesme na listi nije bila moja,i nebitno je ko od nas je inicijator ove ideje,jer ako hoćemo tražiti razlog našli bi ga i među 202 ili zašto baš 1001 pjesma.
Onaj ko hoće da sastavi listu sastaviće je i pooštiriti malo kriterijume što reče DLJ,i napraviće se neka sužena lista,ko nema volju za tim odustaće i čuvaće i dalje samo za sebe neku svoju imaginarnu listu.
Mislim da ako smo krenuli sa ovom idejom da je idemo i do kraja realizovati (ko ima volje za tim),nerealno je sad pojedincima davati mogućnost da prošire svoju listu,ako je nas ovoliko već sastavilo svoje liste.
Dakle šta je tu je,a kao i u svakoj situaciji u našem društvu,uvijek nekom nešto ne odgovovara,i nikad ništa nije idealno.Ali to je već relativno ,kad smo mi Balkanci u pitanju.

" ROKNOSTALGIJA FOREVER "

Sveto
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 12761
Godina : 50
Datum upisa : 19.08.2008

http://roknostalgija.8forum.net/forum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dzoker taj Pet 14 Jun 2013 - 18:18

ovo sto Nemanja je postavio 1/4 pesama je  postala po 1991 god.Ja sam danas uradio spisak pesama i trudio sam se da ne postavljam pesme po 1991 god., po raspadu Juge.Zasto onda stoji u prefixu ono-Ex yu?

dzoker

Status :

Broj poruka : 235
Godina : 58
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.kurnik.pl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od death row taj Pet 14 Jun 2013 - 19:58

@dzoker ::ovo sto Nemanja je postavio 1/4 pesama je  postala po 1991 god.Ja sam danas uradio spisak pesama i trudio sam se da ne postavljam pesme po 1991 god., po raspadu Juge.Zasto onda stoji u prefixu ono-Ex yu?

Zato što je kao i kod pravljenja liste za albume u načelu prihvaćen stav da time što se raspala Jugoslavija ne znači automatski da odmah od 1991. novonastale države treba posmatrati kao odvojena tržišta, naročito kad je muzika u pitanju. Zato su i u download delu sve grupe i dalje u istoj temi i nema potrebe odvajati one koje su nastale posle 1991. Možda bi zbog formalnosti bilo ispravnije listu ograničiti samo na bivšu državu ali ako je jedan stav prihvačen kada su albumi u pitanju onda treba pratiti kontinuitet kada se radi o pesmama. Takođe ako bi se lista ograničila na zaključno sa 1991. onda bi naslov trebalo da glasi "Yu...."

death row
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 381
Godina : 34
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Pet 14 Jun 2013 - 23:33

Upravo tako death row.Dao si potpupni odgovor.
Ništa na forumu nije odvajano u temi pop rock muzika prije i posle 1991 ,pa tako ni ovdje.
Objedinjeni naziv za sve što stiže sa Balkana (mada neke bivše zemlje izbjegavaju taj naziv Balkan) je sa ex YU prostora.
Jednog dana kad se budu pravile liste novijeg datuma ,razvrstaćemo ih po nazivima sadašnjim državama nastalim posle raspada Jugoslavije.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od arman taj Pet 23 Avg 2013 - 11:13

Podsecam Rokostalgicare da je duze vremena utihnula akcija  "101 ex yu najbolja p(j)esma po izboru clanova roknostalgije".
          Stize septembar,vrucine prosle,prolistajte secanja i listu na sunce...Very Happy

arman
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 153
Datum upisa : 26.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amadeuss taj Pon 23 Sep 2013 - 14:09

Evo ostalo je jos samo nekoliko dana za postavljanje liste, pa bi podsetio forumase da pozure sa postavljanjem iste (oni koji nisu postavili).

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 697
Godina : 49
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Pon 23 Sep 2013 - 17:47

Nije lose da pozure i da su malo aktivniji. bounce

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1521
Godina : 46
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Uto 24 Sep 2013 - 20:38

Kad bi se bar trecina clanova koja trazi non-stop obnovu linkova ukljucila bar u neku ovakvu akciju bilo bi dobro,ali ja mislim da ce se,kao i mnogo puta do sada lista svesti na iste clanove sto nikako nije dobro.Ovaj forum nije predvidjen za skidanje i gomilanje muzike u kompjuteru ili na CD-ovima,vec je osmisljen na drugi nacin i za neku vrstu druzenja i razmene misljenja sa drugim clanovima,jer nemoguce je da pojedine clanove koji nemaju obicaj da se ukljucuju u diskusiju bas nista nije podstaklo na saradnju.Jednom recju katastrofa.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amadeuss taj Čet 26 Sep 2013 - 10:10

Koliko ja vidim potpuno isti broj lista, kao i za listu albuma. Koliko sam ja brojao ima 17 lista, kao i za lstu albuma. Isti clanovi koji su postavljali liste za najbolje albume postavili su i liste sa najboljim pesmama. Ipak nas nekolicina posecuje forum radi druzenja i razmene misljenja, a ostali dodju da skinu sta im treba i za to im jedino sluzi ovaj forum. Jos jednom svaka cast Sveti i ostalim clanovima koji se maksimalno trude da u svakom trenutku mozemo imati neke retke stvari sa prostora nam bivse Juge. Ima tu i clanova koji nisu u mogucnosti da nesto postave ali se bar trude da svojim predlozima i diskusijama ulepsaju i dopune ovaj jedinstveni forum. Izvinjavam se ako se neko oseca prozvanim i uvredjenim ali to je moje licno misljenje. Neka moderatori obrisu moj post ako smatraju da sam nekoga prozvao ili uvredio ali to je kao sto sam vec naglasio moje licno misljene

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 697
Godina : 49
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Čet 26 Sep 2013 - 11:11

Nema tu šta da se briše amadeuss.

Sve što si napisao je tako.

Nije bitno koliko će ko nekog materijala da postavi ovdje,već koliko je ko aktivan na forumu.
Aktivnost se svodi i na samu diskusiju kao što je ova ovdje.
Isti broj članova je stalno aktivan u takvim temama,a to je nas 20-tak,svi ostali spavaju,ili se vode parolom

"dođem-uzmem-odem i baš me briga".

E upravo takvih je najviše i 90 % takvih se i učlanjuje na naš forum.

Pogledaj samo temu nudim - tražim - razmena ,pa ćeš da vidiš koliko je samo njih aktivnih kad se treba neki link da obnovi,i to po mogućnosti što hitnije.

Da se razumjemo,ovaj forum je po mnogo čemu specifičan.

Dakle može da se dođe,pokupi ono što ti treba i da nikad ništa ne napišeš.

Za sve to je kriva sama koncepcija foruma od njegovog nastanka,pa do dana današnjeg ,pa i sami ljudi koji uređuju forum,a među njima i ja sam.

Mnogo toga je trebalo u međuvremenu promijeniti,a nije urađeno,baš po pitanju ove same neaktivnosti.

Ako pogledamo malo okolo po drugim forumuma,primjetićemo da je mnogo toga drugačije.Moraš recimo da imaš 50 aktivnih postova ili da postaviš odgovarajući broj tema,da bi imao privilegiju da vidiš link za skidanje.
Drugi opet pribjegavaju sistemima plaćanja ili kako su oni to naveli donacijama,a u stvari to je čisto uzimanje para i naplaćivanje onog što posjeduješ.
Treća i najblaža varijanta je zahvaljivanje u posotovima da bi mogao mogao da vidiš aktivan link.

Kod nas od toga do sad nije bilo ništa ,pa i samo dugme za zahvaljivanje je uvedeno da se nebi moralo piskarati i šarati po temama.
Čak i to su ljudi zloupotrjebili,pa su lupali minuse osobama koje su baš te iste linkove postavljali,samo zato što im se ta osoba iz nekog njima razloga ne dopada.

Dakle neophodne su ili radikalne promjene ili da se sve ovo brzo prekine i zaustavi sa svim aktivnostima,jer jednostavno više nema smisla.

Svaki dan ovaj forum posjeti u prosjeku 180-200 ljudi.Neki jednom ,a neki više puta dnevno.
Lako je naslutiti samo kad se pogleda ova tema koliko njih je aktivno,a koliko dolazi da samo mažnjava i ode.

Roknostalgija je za takve mjesto gdje mogu da pokupe sve lijepo ,što ne mogu nigdje na drugim mjestima,a da zatim podviju rep i odu kao da ništa nije bilo.

Iz tog razloga,nešto ćemo da mijenjamo ili na bolje ili na gore.

Pozdrav.

Poslednji izmenio Sveto dana Čet 26 Sep 2013 - 21:58, izmenjeno ukupno 1 puta

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Čet 26 Sep 2013 - 21:52

Sveto je potpuno u pravu i podrazavam ga u svemu.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Pon 30 Sep 2013 - 12:42

Ostao je jos jedan dan za postavljanje liste,pa ko misli da postavi listu neka pozuri malo.  Kompjuter

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bucko58 taj Uto 1 Okt 2013 - 1:15

Zavrsena je i ova tema...Ukupno 19 clanova Roknostalgije je ucestvovalo i dalo svoj doprinos ... Izrazeno u procentima to je o,63% od ukupnog clanstva ili prosto receno, glasao je jedan od svaka 163 clana....Roknostalgija ima 3004 clana....Odziv clanova je veoma, veoma mali, tako da izbor 100 najboljih kompozicija nece biti relevantan podatak jer nije izbor vecine clanova...
Predlazem da produzimo rok za koji mesec i da apelujemo na clanove da u sto vecem broju ucestvuju u izboru....Drugo resenje ne vidim....
Jedino sto preostaje da se pojedini clanovi, koji su dugo ovde, a nemaju niti jedan post ili imaju par postova sa nekim pitanjima ili zahvalama, brisu sa foruma....
Forum je prepun muzike, slobodan i otvoren za svakog....Neograniceno moze da se skida muzika...Ali, da samo uzimas a nikad nista ne postavis da drugi uzme, stvarno nije fer...
I ja sam uzeo mnogo vise nego sto sam postavio, ali i sa tim postovima sam obradovao mnoge ljubitelje ove muzike...To sto imam a nema na forumu uvek cu nesebicno podeliti sa svima...Tako treba da rade svi clanovi foruma...Neko vise, neko manje...Ko koliko ima, moze i hoce da podeli sa svima...

Bucko58
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 195
Datum upisa : 30.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Uto 1 Okt 2013 - 8:44

Ja ne bih vise produzavao rok za liste,jer mislim da je rok bio sasvim dovoljan da svi koji su htali priloze listu.Medjutim,nekoga uopste nije zanimala ova akcija,a nekoga jednostavno mrzi da se bavi raznim temama,jer lepse je uci na forum i videti sta ima novo od muzike i to poskidati nego se baviti drugim temama.Ovde na forumu se ne trazi,niti da neko donira novac,niti da postavlja izdanja,ako ih ne poseduje,nego samo malo dobre volje da se neka tema pokrene i da se sto vise clanova ukljucuje u nju i samim tim i medjusobno druze.Mislim da smo mnogo reci potrosili do sada i da nije urodilo plodom,sto znaci da se pojedini clanovi moraju u narednom periodu sankcionisati.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od arman taj Uto 1 Okt 2013 - 10:29

Ljudi,ko je hteo (za 4 meseca) taj je napravio listu i postavio je i mislim - nema druge nego zatvoriti temu.Procenat učešća je poražavajući i govori o članovima a ne o forumu.Zahvalimo onima koji su dostavili liste a ostali: daleko im lepa kuća.

arman
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 153
Datum upisa : 26.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Uto 1 Okt 2013 - 12:14

Ipak su oni koji samo dolaze da skidaju linkove privilegovani, deo foruma u koji oni zalaze nama je zabranjen za caskanje, a o njima koji nikad ni ne chitaju a kamoli da bi pisali I postavljali liste ja stalno chitam po Prichaonici gde dolazim da bih s ljudima caskala o muzici a ne o njima...

A onda chak I piskaram o njima...

E pa necu vishe, doshla sam u temu da bih se od srca zahvalila svima koji ste postavili liste jer vi ste ti koji ste ulozhili malo slobodnog vremena I puno dobre volje i za mene ste svi vi vredni druzhenja. I drago mi je da vas sve poznajem I druzhim se sa vama.

HVALA OD SRCA

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 850
Godina : 53
Datum upisa : 12.04.2008

http://www.kapveselja.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Uto 1 Okt 2013 - 13:37

Druzenje ce i dalje ostati prioritet i glavna aktivnost,zbog toga smo svi ovde. drinking 

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od yo-wan taj Uto 1 Okt 2013 - 14:16

Uvek sam voleo da pročitam komentare naše prijateljice DLJ i slažem se sa petrom017 da nam je primarni cilj druženje na forumu. Zbog moderatorskih obaveza se nisam uključio u izradi svoje liste a i zbog toga što se ona ne bi znatnije razlikovala od priloženih listi.
Uredništvo foruma razmatra mogućnost, kako petar reče, "sankcionisanja" neaktivnih članova. I buckov komentar zavredjuje pažnju, ali mi smo ovom polemikom temu potisnuli u drugi plan. Dajte da se vratimo na pravi kolosek, ljudi!

yo-wan
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 539
Godina : 55
Datum upisa : 19.02.2008

http://jug-je-juznije.nice-forum.net/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od death row taj Uto 1 Okt 2013 - 21:25

Voleo bih kada bi bilo više diskusija i to bi trebalo da bude cilj svakog foruma. Ali članovi se na to nikako ne mogu naterati jer lakše je skinuti neki album nego nešto smišljati da se napiše a naročito lista albuma ili pesama za koju je ipak potrebno vreme a siguran sam da svako ko makar povremeno dolazi na forum ne bi želeo da izbaci svoju listu tek tako. Takođe nije bilo ni mnogo tema za pisanje, ispada da je diskusija o diskusiji privukla najviše pažnje. Tako da, ma koliko da je mali broj onih koji su učestovali u najsveoubuhvatnijim temama a to su svakako liste ipak se treba držati tog druženja i zadovoljstva jer će se postepeno povećati broj aktivnih članova, pa predlažem da se malo uspori sa idejom o kažnjavanju neaktvnih članova ali do neke naredne akcije.

death row
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 381
Godina : 34
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 3:23

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole