101 EX YU najbolja p(j)esma po izboru članova Roknostalgije

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna 101 EX YU najbolja p(j)esma po izboru članova Roknostalgije

Počalji od Sveto taj Čet 6 Jun 2013 - 10:38

Tema za diskusiju je otvorena.

Izvolite ovdje dodavati svoja mišljenja ,prijedloge i ostalo...u vezi sastavljanja liste 100 najboljih pjesama svih vremena sa ex YU prostora.
Sam naziv teme je tu,a opet ako vam se ne sviđa možemo da ga promjenimo ili kako već ko od vas ima prijedlog?

Ovdje možete pisati samo komentare i prijedloge,a za listu ćemo napraviti novu lepljivu temu u vrhu pričaonice.
Kad se konkretno međusobno dogovorimo šta ide na listu koje pjesme i rok do kad da traje ova akcija,do kog datuma,tad ćemo i otvoriti novu lepljuvu temu za liste.

Očekujem masovniji odziv forumaša za ovu ideju. Very Happy

Pozdrav.

Poslednji izmenio Sveto dana Pon 10 Jun 2013 - 18:32, izmenjeno ukupno 1 puta

" ROKNOSTALGIJA FOREVER "

Sveto
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 12765
Godina : 50
Datum upisa : 19.08.2008

http://roknostalgija.8forum.net/forum

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: 101 EX YU najbolja p(j)esma po izboru članova Roknostalgije

Počalji od dr.robert taj Čet 6 Jun 2013 - 12:10

Lepa tema.
Što se tiče načina kako bi je trebalo sastaviti, smatram da to treba biti u skladu sa onim što smo imali kod liste najboljih albuma. Jedino na čemu bih ja insistirao je da ako se dogovorimo da lista sadrži 100 pesama onda tako i bude i da se taj broj nikako ne prelazi kao što je to bio slučaj kod albuma. Samo na taj način možemo dobiti objektivne rezultate.
Kao i kod liste albuma i ovde bi trebali imati neku zaključnu godinu do koje bi išli sa predlozima. Kod albuma smo se bili dogovorili da to bude 2000. godina ali i tu sam primetio da su mnogi stali kod 1991. Moj je predlog i ovog puta da to bude 2000. godina pa ćemo ovu listu moći da predstavimo kao najbolje pesme 20. veka.
Kada je žanr pesama u pitanju, tu je stvar malo osetljiva. Dali da idemo čak tako daleko da u nju uvrstimo i pesme koje se na ovom našem forumu nalaze u temi Etno kutak!? To je možda stvar za diskusiju. Moje je mišljenje da bi i te pesme trebale ući na listu, a evo i objašnjenja. Neko će reći da se na listi trebaju naći samo rok stvari i onda će na listu uvrstiti pesmu Bijelog Dugmeta - Lipe Cvatu, koji nije ništa drugo nego narodnjak. Da bi izbegli nepotrebnu raspravu, omogućimo da se na listi nađu pesme svih žanrova a na kraju ćemo videti jesmo li mi rokeri ili narodnjaci ili nešto treće.
Što se tiče roka, smatram da je dovoljan 1 mesec, jer ko bude želeo da učestvuje u ovoj akciji za mesec dana može sastaviti listu.

Poslednja stvar.

Pozivam sve članove da uzmu učešća u ovoj akciji (hajde da se igramo, pa u tome je draž!), da bude masovnija nego ona prethodna. Nemojte biti lenji!

Drugarski pozdrav.

dr.robert
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 479
Datum upisa : 16.04.2008

http://drrobertmyway.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od arman taj Čet 6 Jun 2013 - 14:01

Predlazem da ucesnici prave posebne liste rock,pop,stari slageri i etno a da na kraju ili periodicno (3-4 dana) sve sabiramo u opstu listu.
Ne bi bilo obavezno praviti sve cetiri liste...kako ko hoce i zeli...Zaljubljenik u slagere 50-ih,60-ih,70-ih...mozda nema naklonost za rock ili etno pa neka napravi listu slagera...Kako ko hoce ali da to uradimo u sto vecem broju.

arman
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 153
Datum upisa : 26.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Čet 6 Jun 2013 - 16:29

Nije losa ideja da pravimo liste po zanrovima,ali nece li to biti preobimno.Slazem se da neko ko ne voli neku vrstu muzike,ne mora takve stvari ni da stavlja na listu.Ja,ipak mislim da lista treba biti jedinstvena i da tu udju pop,rock i slageri.Kod pojma etno treba jasno da se definise sta potpada,jer meni tu spadaju Balkanika,Bilja Krstic,Slobodan Trkulja i slicno,a nikako narodnjaci.
Kod pesama kao sto su Lipe cvatu,Djurdjevdan i tome slicno,ja mislim da je stvar jasna,moze se svrstati pod etno i po meni moze uci u listu.Sve je stvar ukusa,ali najbolje da se izjasni vecina i ako se dogovorimo da ne stavljamo etno stil,necemo stavljati.
I ja se slazem da lista bude sastavljena iskljucivo od 100 pesama,a rok za sastavljanje liste,mesec dana od dana pocetka postavljanja lista,pocetni datum bi mogao biti 10. ili 15.jun i to ce biti stvar dogovora.

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1521
Godina : 46
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Čet 6 Jun 2013 - 17:34

Ja sam za varijantu jedinstvene liste,pa šta ko u nju ubaci i složi.
Može sve u tih 100 pjesama ,osim narodnjaka.Zna se šta je etno,a šta narodnjak.Moramo to razgraničiti.Bijelo Dugme je rok grupa,a to što je dosta puta u svojoj karijeri,pa čak i prečesto izlijetalo u etno vode,je nešto o čemu se pričalo i pričaće se još dugo.Glavni i i osnovni cilj je bio komercijala i visokokotiražna izdanja i prodaja.
Zna se ko je i šta je Goran Bregovic,ali to je već priča za druge teme na forumu,koje su otvarane ,a biće ih još u budućnosoti.

Dakle nikako više od 100 pjesama po osobi,da ne bude slučaj kao kod ovog predhodnog glasanja,gdje je većina sastavljala po 101 album,a bilo je i pojedinaca koji su pravili po skoro 200.Nije to objektivno i uredu prema drugima ,već da svi imaju isti broj na listi.

Toliko od mene i mom prijedlogu.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mister Havana taj Čet 6 Jun 2013 - 18:20

Ideja je dobra i podržavam je. Što se tiče žanrova, to je večna dilema, šta spada u koji žanr. S druge strane dobra pesma je dobra pesma, bez obzira na žanr. Kako je ovo, koliko - toliko specijalizovani portal, čija glavna tema nosi naziv "Muzika (Rock, Pop I Zabavna)", mislim da su stvari jasne. Ne verujem da su ljubitelji Lepe Brene npr. na ovom forumu. Kod teme "1001 ex-Yu album koji morate čuti" i pored slabijeg odziva mislim da smo dobili prilično reprezentativnu listu. Glavna stvar je u masovnosti da bi dobili objektivnu listu u pogledu žanrovske raznovrsnosti i vremenske distance. Dakle, navalite, neka bude što više postova!

Mister Havana

Status :

Broj poruka : 50
Datum upisa : 21.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Čet 6 Jun 2013 - 18:44

Mislim da je sada mnogo jasnije nego kod prve teme i ja sam postavio mnogo vise albuma nego sto je trebalo,ali tad je tema napocetku drugacije glasila i jos neki clanovi su isto tako postupili.
Medjutim,sad je sve lepo jasno definisano i nadam se da sada nece biti gresaka,polazim od sebe,samo da definisemo od kada pocinjemo sa listama,ja sam vec napravio listu od tridesetak pesama i nadam se da cu u narednih nekoliko dana postaviti listu.Jedino sto me interesuje je da li sme lista posle postavljanja na forum da se menja,posto se uvek nesto dobro zaboravi.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Čet 6 Jun 2013 - 19:55

Nikakav problem za dopunjavanje i korekciju liste .Možeš u svakom momentu to da radiš dok se liste ne zaključe,a do kad će biti termin,ostaje da se usaglasimo svi zajedno.
Pošto se zaključe liste,mislim da bez veze praviti neke dopune.
Zato i jeste bitno da se na vrijeme krene praviti lista,jer se naknadno može korigovati ono što je zaboravljeno,a ako se lista pravi 2 dana prije završetka glasanja,onda se svakako mnogo toga zaboravi,a i kasno praviti korekciju.

Dakle dajte prijedloge za neki objektivni rok dok kad se mogu postavljati liste i glasati ?

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr.robert taj Čet 6 Jun 2013 - 23:08

Ja sam najpre predložio da rok bude mesec dana ali obzirom da treba napraviti izbor od 100 pesama između nebrojeno mnogo pesama, koliko ih ima, predlažem da krajnji rok za postavljanje liste bude 31.07.2013. do 24h.
I podvukao bih: liste trebaju imati tačno 100 predloga.
Pozdrav.

dr.robert
Super član
Super član

Status :

Datum upisa : 16.04.2008

http://drrobertmyway.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amadeuss taj Pet 7 Jun 2013 - 0:31

Ovo je sve super , ali jedino sto mislim da bi mozda malo trebalo produziti rok za postavljanje listi, jer ipak ide letnji period i godisnji odmori i dosta ljudi nece biti na forumu. Naravno neka vecina odluci o tome. I Naravno najvise od svega mi je drago da ste zadovoljni i da ste prihvatili moj predlog. Ipak je ovo jedan lep vid druzenja i razmena misljenja o muzici koja nas sve ovde spaja.

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 697
Godina : 49
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od arman taj Pet 7 Jun 2013 - 8:59

@dr.robert ::Ja sam najpre predložio da rok bude mesec dana ali obzirom da treba napraviti izbor od 100 pesama između nebrojeno mnogo pesama, koliko ih ima, predlažem da krajnji rok za postavljanje liste bude 31.07.2013. do 24h.
I podvukao bih: liste trebaju imati tačno 100 predloga.
Pozdrav.
Podrzavam ovaj predlog i imam jedno pitanje: da li da ogranicimo broj numera jednog interpretatora (3-4) ili ne ?
Roknostalgija je (pop , rock i zabavna) pa neka takve budu i liste.
Let`s have a Party

arman
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Pet 7 Jun 2013 - 10:29

Teško je sad nekom ograničiti broj numera-pjesama jednog izvođača.Ukusi su različiti,pa je teško sad uticati na to.Recimo do nekih 5 pjesama po istom izvođaču maksimalno,mislim da je to objektivno.Ali eto tu smo pa dajte i vi vaše mišljenje.

Što se tiče samog roka ja bih ga produžio ne zbog toga da što veći broj forumaša učestvuje u njemu (jer onaj ko je naumio da glasa,glasa će),već zbog toga što reče amadeus vrijeme je godišnjih odmora i po pravilu uvijek manje forumaša posjeti forum u tom periodu jun-jul-avgust.

Ja sam za varijantu da se produži bar još mjesec dana rok do kraja avgusta,eventualno čak i do 15 septembra.Malo je duži rok,ali se nadamo i većoj masovnosti same akcije,a i više će biti aktivnosti samih fourmaša u ovoj temi,a i što reče jedna forumašica ( Very Happy ),ona navraća ovdje isključivo radi pričaonice.
Ajd da vidimo koliko je ova tema zanima,nju,a i one slične njoj ?

Poslednji izmenio Sveto dana Pet 7 Jun 2013 - 14:28, izmenjeno ukupno 1 puta

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Pet 7 Jun 2013 - 12:34

Podrzavam ovaj predlog i imam jedno pitanje: da li da ogranicimo broj numera jednog interpretatora (3-4) ili ne ?

Ni u kom slucaju ne ogranicavati numere grupe ili pevaca,to je stvar ukusa.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maestro™ taj Pet 7 Jun 2013 - 18:25

@petar017 ::Kod pesama kao sto su Lipe cvatu,Djurdjevdan i tome slicno,ja mislim da je stvar jasna,moze se svrstati pod etno
Ovo je cist turbo, ili bar zacetak turbo folka, te je i sto se mene tice stvar jasna.

@Mister Havana ::Ne verujem da su ljubitelji Lepe Brene npr. na ovom forumu.
Na pojedinim mestima foruma ima ljubitelja te vvrstemuzickog izrazavanja prilaican broj.

U svakom slucaju tema je jako zanimljiva, i ja cu pokusati da ucestvujem i napravim neku moju listu, te tako doprinesem radu foruma bar na taj nacin.

Maestro™

Status :

Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od arman taj Pet 7 Jun 2013 - 19:10

Slozio bih se sa Svetom, neka bude 15. septembar ali mislim da nebi bila neka "fora" da na listu stavim 30 puta Riblju Corbu,Azru,EKV itd...itd..itd...Tako mislim, ali naravno nikome ne branim (a i nemogu )
da kreira svoju listu.Ja cu ici do 3-4 naslova istog izvodjaca...Odoh da
prebiram fonoteku... Very Happy cheers

arman
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od civavijus taj Pet 7 Jun 2013 - 19:27

Neka svako stavi ono sto misli da je po njemu ispravno...bez obzira da li je ljubitelj slagera,etno zvuka,new wawe,metala...ima nas dosta i svako ima saren ukus...bas ce iz takve heterogene smese ukusa izdvojice se upravo one prave vrednosti...
Ja sam mislio da se sastavi i lista pesama po decenijama od 60-ih pa do 90-ih...

Kasnije,kada se skupi dovoljan broj predloga od strane clanova,da se sve sabere i sastavi lista od dobijenih rezultata...

Ipak...pitanje je koliko ce nam se istih pesama poklopiti...ipak ih ima gomila...Zbog toga sam mislio da se lista pravi po decenijama imalo bi uverljivije rezultate. face

civavijus
Super član
Super član

Status :

Godina : 32
Datum upisa : 05.07.2009

http://lazystaff.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dzoker taj Pet 7 Jun 2013 - 19:54

Ovo sto bih ja postavio kao svojih 100 pesama, nema nikakve veze sa hitovima i mozda nikada nisu bili kao hitovi.A takvih pesama je manje ili vise-okolo 70%.Ne znam sta cu sa takvim izvodjacima kao,..Nervozni postar,Saban Bajramovic,Balkanika,duo Moderato, Lala Kovacev,.....jel" mogu postavljati pesme od tih izvodjaca?

dzoker

Status :

Broj poruka : 235
Godina : 58
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.kurnik.pl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od civavijus taj Pet 7 Jun 2013 - 20:09

Upravo to...mnogi ce imati sarenoliku listu od pesama koje nikada nisu bili hitovi (to su uvek najbolje pesme)...i na kraju cemo samo dobiti gomilu pesama koje se nece poklapati i dati pravu listu...
Poklopice se da je 15 ljudi obelezilo npr. pesmu Dva dinara druze i ispasce zbog tih 15 glasova da je to najbolja pesma...
Tesko je da u zadnjih 60 godina izdvojimo sto pesama i ocekivati nesto sto ce biti na kraju Homogeno drinking

civavijus
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Pet 7 Jun 2013 - 20:35

Ovo je cist turbo, ili bar zacetak turbo folka, te je i sto se mene tice stvar jasna.

U svakom slucaju ja ove pesme ne planiram da stavim u listu,ali turbo folk je prejaka rec.Moze biti etno rock,pa ima mali milion primera gde su obradjivane teme sa ovakvim motivima,pocev od Korni Grupe,Suncokreta,Teske Industrije i ostalih da ih ne nabrajam.Ima clanova koji ce ovo mozda uvrstiti u listu i ne vidim razlog zasto ne bi.
Sa druge strane,u svakom slucaju nece sigurno to biti 100 najboljih pesama svih vremena,jer ce svako glasati po tome kako on misli da treba,ali i po ostalim anketama u raznim casopisima je uvek bilo tako da neko nije zadovoljan.
Neka svako napravi svoju listu,pa cemo videti,kako ce izgledati presek,a na kraju krajeva bitno je da se sto vise ljudi ukljuci u akciju i da bude dobro druzenje,nikako prepirke i svadje.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dzoker taj Pet 7 Jun 2013 - 20:42

+
----
-
Upravo to...mnogi ce imati sarenoliku listu od pesama koje nikada nisu bili hitovi (to su uvek najbolje pesme)...i na kraju cemo samo dobiti gomilu pesama koje se nece poklapati i dati pravu listu...
Poklopice se da je 15 ljudi obelezilo npr. pesmu Dva dinara druze i ispasce zbog tih 15 glasova da je to najbolja pesma...
Tesko je da u zadnjih 60 godina izdvojimo sto pesama i ocekivati nesto sto ce biti na kraju Homogeno

I jos jedna stvar.. zasto se zurite sa brojanjem glasova, zar to mora da bude avgust ili septembar.Hajde da damo sanse svima i neka to bude naprimer 1 novembar.
Sada idu godisnji odmori, ponavljanje predmeta,upis u skole, i jesen,...i ponovo duge noci jesenje,.. i sve vise vremena uz kompjutere

s

dzoker

Status :

Broj poruka : 235
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.kurnik.pl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pparadiso™ taj Pet 7 Jun 2013 - 20:54

@dzoker ::I jos jedna stvar.. zasto se zurite sa brojanjem glasova, zar to mora da bude avgust ili septembar.Hajde da damo sanse svima i neka to bude

Slazem se sa ovim...sto vise bude trajalo, valjda se vise ljudi ukljuci jer:

Kao i u temi: "101 album sa nasih prostora..." nas 10-tak je ucestvovalo i dalo svoje misljenje sta je to sto se "mora" cuti...od 2900 clanova. To je ispod 1% . Koliko je to relevantno, zakljucak se daje sam po sebi...Cak i da se u ovoj novoj temi, prebaci "norma" za 300% pa da nas opet ucestvuje oko 30-tak...postavlja se pitanje - Cemu? Kapiram da ne postoji nacin da se neaktivni clanovi ukljuce u ovu pricu, jer ih to ocigledno ne interesuje, ili pak nemaju sta za reci ili napisati..Par Vip-ova, jedan admin i jos par clanova...kao da smo na nekom blogu a ne na forumu...

Nemojte me pogresno shvatiti...ja jesam za ovo i sigurno cu napraviti svoju listu...ali opet se pitam...

pparadiso™
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 601
Datum upisa : 29.11.2008

http://exyumuzika-pparadiso.blogspot.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od civavijus taj Pet 7 Jun 2013 - 21:03

Pop masina za najbolji bend ikada i da zavrsimo pricu
hahahahah... lolcina

civavijus
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Pet 7 Jun 2013 - 21:40

Neka tema bude otvorena i do jeseni,nemam nista protiv,ali,jos jednom naglasavam,zasto listu shvatati kao obavezu i moranje,neka svaki clan koji je voljan postavi svoju listu.Meni licno je ova akcija interesantna,a sad da li ce najvise glasova imati pesma grupe Smak ili EKV ili neke druge grupe,to ce odrediti glasovi clanova foruma.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Pon 10 Jun 2013 - 7:38

Eto, ni 4 dana na more ne mogu da odem a da se vi ne rasprichate bez mene
Smile

Jel ste se nadali da necu gundjati?
Ludak

elem, ne svidja mi se naslov: "100 najboljih p(j)esama"

Ono 1001 je mnogo interesantnije kao brojka. A i nisam merodavna da pravim listu najboljih pesama. Jel bi to moglo nekako da se formulishe kao "1001 p(j)esma svih vremena sa ex-YU prostora po izboru chlanova Roknostalgije" . Ako svi damo po 101 predlog a krajnja lista broji 1001 pesmu onda ce i one kojih se tek po neko setio biti spomenute.

Chemu ovo sluzhi, pitao neko gore. Pa ja ne dolazim na net zbog onog shto znam, vec zbog onog shto sam zaboravila i shto nisam josh chula. Tamo u onoj temi, u svachijoj listi bilo je necheg da sam pomislila -uuu, kako li se toga setio? Ili u Bojanovoj - a, pa to josh nisam chula, moracu... Mozhda josh nekom pomogne da pronadje neshto novo a staro, zato tamo u onoj temi i rekoh da mi se najvishe svidela nemanjina lista u glavnoj temi sa predlozima, sadrzhala je SVE nashe predloge...

I kad neko gore spomenu da ovde nema onih koji bi glasali za Brenu, ja otkinem uvek na jednu njenu baladu koju je pokojni tata voleo... Shta cu kad sam emotivac Embarassed

Zazhalicete shto niste lisu ogranichili na rok muziku...
lolcina

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 850
Godina : 53
Datum upisa : 12.04.2008

http://www.kapveselja.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Pon 10 Jun 2013 - 13:07

Ja bih jednostavno ovu temu nazvao 101 ex-yu najbolja pesma po izboru clanova Roknostalgije,jer,ipak clanovi foruma glasaju i prave listu.
Sto se tice Lepe Brene i ostalih izvodjaca narodnjackog pravca,tu nema dileme,to nikako ne uvrstavati u liste,jer,jeste da se jedan folder na forumu zove Etno muzika,ali vecina pevaca u tom folderu,ne pripada etno muzici,vec su cisti narodnjaci.Etno je etno,narodna muzika je narodna muzika.
I moje licno misljenje je da se lista ogranici do 1991.godine,jer naslov ex-yu jasno govori,a i najkvalitetnije i najbolje pesme su izlazile do tog perioda.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Pon 10 Jun 2013 - 13:16

@DLJ ::Eto, ni 4 dana na more ne mogu da odem a da se vi ne rasprichate bez mene
Smile

Zazhalicete shto niste lisu ogranichili na rok muziku...
lolcina

Nikakav problem ,hvala Bogu pa cenzura postoji.Sve što bude naginjalo ka narodnjacima ima da obrišemo. Very Happy

Nemoj samo da zažališ što si listu kačila.Pošto znam da si okoreli narodnjak,nemoj da ti se lista svede na 5 naslova. Ludak

@petar017 ::Ja bih jednostavno ovu temu nazvao 101 ex-yu najbolja pesma po izboru clanova Roknostalgije,jer,ipak clanovi foruma glasaju i prave listu.
Sto se tice Lepe Brene i ostalih izvodjaca narodnjackog pravca,tu nema dileme,to nikako ne uvrstavati u liste,jer,jeste da se jedan folder na forumu zove Etno muzika,ali vecina pevaca u tom folderu,ne pripada etno muzici,vec su cisti narodnjaci.Etno je etno,narodna muzika je narodna muzika.
I moje licno misljenje je da se lista ogranici do 1991.godine,jer naslov ex-yu jasno govori,a i najkvalitetnije i najbolje pesme su izlazile do tog perioda.

Ok Petre,nije uopšte problem promijeniti naziv teme u neko drugo ime ako se tako dogovorite.
Isto tako i da lista nosi 101 pjesmu umjesto 100,ali nikako 1001 .Mislim to bi bilo previše.
Na kraju zbrajanjem ćemo dobiti listu od 101 pjesme,a sve ostalo će biti višak,i neće ući na listu.
Nadajmo se većem odzivu ovaj put,pa se neće desiti kao sa listom albuma.
Nećemo brojiti godinu po godinu već listu od 101 pjesme i tu je kraj.
Krajnji rok nek bude recimo 01.oktobar 2013.

Preko tog datuma ne treba ići,jer ko je naumio glasati,glasaće,a imaćemo u planu još ovakvih aktivnosti vezanih za podsjećanje na ex yu muziku.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od death row taj Pon 10 Jun 2013 - 17:19

Mislim da bi trebalo da važe ista ograničenja i isti principi kao za listu sa albumima, osim kao što je već rečeno lista ne bi trebalo da premaši 101 i bez snimaka uživo.

death row
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 381
Godina : 34
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od civavijus taj Pon 10 Jun 2013 - 17:27

Gde cemo da kacimo liste pesama ?
Je l' da saljemo u neki poseban oglas ili nekome u privatnoj poruci?

civavijus
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od arman taj Pon 10 Jun 2013 - 18:00

@civavijus ::Gde cemo da kacimo liste pesama ?
Otvoris pricaonicu za sve i tamo je to sto trazis... Very Happy

arman
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Pon 10 Jun 2013 - 18:32

@civavijus ::Gde cemo da kacimo liste pesama ?

http://roknostalgija.8forum.net/t11239-101-ex-yu-najbolja-pjesma-po-izboru-elanova-roknostalgije-liste

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Uto 11 Jun 2013 - 5:10

@Sveto ::
Isto tako i da lista nosi 101 pjesmu umjesto 100,ali nikako 1001 .Mislim to bi bilo previše.
Na kraju zbrajanjem ćemo dobiti listu od 101 pjesme,a sve ostalo će biti višak,i neće ući na listu.

Ja se nadam da ce i kod pesama kao i kod albuma na kraju nemanja ili neko od ostalih dobrovoljaca napraviti ukupnu listu. Vidim malopre u dr robertovoj statistici da smo nas 17 napravili listu od 850 albuma. A sa pesmama ce biti josh sharolikije, posebno shto se nadam da ce se bar josh 10tak chlanova vishe javiti. Meni bi posebno drago bilo da betty-blue i veca naprave listu, da ne budem jedino zhensko u statistici...

I na kraju - jel mozhe da u nashe liste poredjamo izvodjache abecedno, ili bash insistirate da to bude po godinama?

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Uto 11 Jun 2013 - 9:01

Ja rekoh da ova lista koju treba da počnemo postavljati,nije zastupljena po godinama.Dake onako kako ko hoće da je postavi i složi.Sa strane redni broj i onda naziv izvođača i pjesme.Ništa drugo.Nije potrebno pjesmu vezivati za godinu izalska i slično.
100 pjesama u listi i ništa više od toga.
Ne dolazi u obzir po sistemu pa ja imam mnogo više od 100 koje mi se dopadaju.Moramo poštovati i druge članove,koji prave iste liste.
Očekujem i ja učešće više osoba i članova ljepšeg pola.
Isto tako više vas iz V.I.P. sekcije očekujem sa svojim listama.

Ovakve akcije treba da zažive što više na forumu,pa će se vremenom nadajmo se pojavljivati još više forumaša,koji će uzeti učešća u njoj.

Poslednji izmenio Sveto dana Uto 11 Jun 2013 - 11:52, izmenjeno ukupno 1 puta

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od arman taj Uto 11 Jun 2013 - 11:18

Dacu si slobodu da rezimiram ovo sto smo dosada dogovorili:
- sastavljamo listu od 101 pesme
- lista sadrzi r.broj , ime izvodjaca i naziv pesme
- listu sastavljamo abecednim redom (radi lakseg sumiranja)
- uzimamti u obzir ostvarenja do 2000. g.
- bez narodne muzike i zivih snimaka
- broj numera po izvodjacu nije ograanicen
- "konkurs" otvoren do o1.oktobra o.g.
Ako sam nesto propustio dodajte cheers

arman
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Uto 11 Jun 2013 - 11:54

Mislim da je to to armane.

Možda sam i ja nešto propustio,ali se možemo dopunjavati i korigovati u međuvremenu.
Imamo i vremena i mogućnosti .

Pozdrav.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mturajl1 taj Uto 11 Jun 2013 - 13:17

Samo da vas obavijestim da sam počeo sa sastavljanjem, i mogu vam reći da nije nimalo jednostavno, štaviše, duplo je teže nego sastaviti listu najdražih albuma. bounce cyclops scratch

mturajl1
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 531
Godina : 47
Datum upisa : 15.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Uto 11 Jun 2013 - 13:44

Znaci,lista je,ipak do 2000.godine,ipak sam za varijantu do '91godine,ali dobro neka bude.
Sto kaze mturajl,izgleda lako na prvi pogled,i ja sam lako sastavio listu od 30-tak pesama,ali posle vec,ide teze,ali rok za lsite je veliki,pa nece biti problema.Ja cu gledati da u narednih mesec dana izbacim listu,pa cu je posle prekrajati i nesto izbacivati,a nesto dodavati.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bukowski taj Uto 11 Jun 2013 - 15:46

I ja mislim da sve sto ste naveli da je OK.
Samo mislim da godina bude 1991.
Posle toga mozemo da pravimo liste po drzavama, pa da svi imamo bolji pregled sta se desavalo po ex republikama, posto mnogi od nas su izgubili veze sa muzikom drugih republika (obicno znamo samo za stare bendove).

Bukowski
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 292
Datum upisa : 08.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nick taj Uto 11 Jun 2013 - 23:41

Odlična ideja, ali istovremeno skoro pa nemoguća misija pogotovo ako slušate sve i svašta Smile
Ono što meni nikako ne odgovara jest da pravimo liste do 2000. ili 1991.god, ne vidim razloga tome jer i danas ima jednako dobrih pjesama kao nekada.
Druga stvar je to što većina članova ima neke godine i što su vezani za "onaj" period (70-e i 80-e godine), ali zaboga nije svijet stao 1991.god.
Da me ne shvatite krivo, nemam ništa protiv 70-ih i 80-ih, upravo većina pjesama koje slušam su iz 80-ih godina ali pošto sam 1989. godište ne mogu nikako izbaciti pjesme iz ovog "mog" vremena jer ima puno odličnih stvari.
Moja lista će se sigurno jako razlikovati od bilo čije liste ali u tome i jest bit zar ne, u različitosti.
Što ćemo dobiti ako ograničimo liste vremenskim periodom, opet će ih sastavljati 15-ak ljudi i vrlo vjerojatno će se na listama nalaziti iste pjesme.
Ničim drugim nismo ograničili sastavljanje lista (osim turbo-folka), pa ne vidim zašto bi ograničili vremenskim periodom?!
Svatko bi trebao imati priliku sastaviti listu onako kako želi, eto to je samo moje skromno mišljenje.
Ali da, ipak uz jedno ograničenje - bez turbo-folka jer kao što je rekao Rambo Amadeus: "Turbo-folk nije glazba, turbo-folk je miljenica masa". Very Happy

Nick
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 346
Godina : 27
Datum upisa : 14.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Sre 12 Jun 2013 - 1:54

@Bukowski ::
Posle toga mozemo da pravimo liste po drzavama, pa da svi imamo bolji pregled sta se desavalo po ex republikama, posto mnogi od nas su izgubili veze sa muzikom drugih republika (obicno znamo samo za stare bendove).

Ovo ti je fenomenalna ideja, mada ne bih mogla da uchestvujem u pravljenju ovih lista, pratila bih ih sa mnogo interesovanja.

Jedino ne znam koliko je ostvarljiva jer se sa cele teritorije ex-YU jedva skupilo nas dvadesetak raspolozhenih da se igramo na ovaj divan nachin i pravimo liste. Koliko ce onda iz svakog kraja biti lista? Mada, gledajuci vashe postavke u listama do sada mislim da bih ja lichno verovala svakome od vas i prihvatila da preslushavam vashe predloge jer u vashim listama ima svuda onog u chemu i sama uzhivam, pa cu vam verovati na preporukama.

Samo napred!
drinking

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od death row taj Sre 12 Jun 2013 - 19:57

Samo po sebi se nameće da se u skorijoj budućnosti prave liste od 2000. do danas mada po dosadašnjem interesovanju forumaša za učestvovanje u ovakvim akcijama nije realno da se pravi lista po republikama. Ali po rezultatima će biti jasno odakle stižu rezultati kao što je to u listi za albume napisao moderator Bojan Smile

death row
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 381
Godina : 34
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Sre 12 Jun 2013 - 20:17

@mturajl1 ::Samo da vas obavijestim da sam počeo sa sastavljanjem, i mogu vam reći da nije nimalo jednostavno, štaviše, duplo je teže nego sastaviti listu najdražih albuma.  bounce  cyclops  scratch
Ovoga se i ja pribojavam... zato se još nisam ni poduhvatio posla. Sve mi se čini - mission impossible. Ali obzirom na rok vjerovatno ću ugrabiti snage preko ljeta i za ovaj poduhvat. :)Naravno, moj izbor će završiti sa godinom 1991, a za ono iz kasnijeg perioda mislim da treba praviti posebne liste.

seyo
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 706
Godina : 52
Datum upisa : 17.12.2007

http://www.progarchives.com/Collaborators.asp?id=343

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Sre 12 Jun 2013 - 20:24

@arman ::           Dacu si slobodu da rezimiram ovo sto smo dosada dogovorili:
- sastavljamo listu od 101 pesme
- lista sadrzi r.broj , ime izvodjaca i naziv pesme
- listu sastavljamo abecednim redom (radi lakseg sumiranja)
- bez narodne muzike i zivih snimaka
- broj numera po izvodjacu nije ograanicen
- "konkurs" otvoren do o1.oktobra o.g.
         Ako sam nesto propustio dodajte cheers
Da li se abecedni red odnosi na ime izvođača ili na naziv pjesme?
Promaklo mi je pitanje da li dolaze u obzir obrade stranih autora (coveri) ili samo autorske domaće (YU) pjesme? Ovo su oni podaci koje se nalaze u zagradi pored naziva pjesme (muzika-tekst-aranžman)

seyo
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Sre 12 Jun 2013 - 21:21

@seyo

Liste su se već počele postavljati .

Sve su skoro identične što se tiče ovog redosleda do sad.

http://roknostalgija.8forum.net/t11239-101-ex-yu-najbolja-pjesma-po-izboru-elanova-roknostalgije-liste

Dakle prvo redni broj,zatim ime izvođača,a onda i naziv pjesme.

Ne mora da bude pjesma domaćeg autora,bitno je da su samo domaći izvođači,tj izvođači sa naših ex-YU prostora.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sre 12 Jun 2013 - 21:33

I moja lista je pri kraju,postavicu ovih dana.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Sre 12 Jun 2013 - 22:07

Mislim da mi je mnogo lakshe bilo napraviti ovu listu nego listu albuma jer sam kod albuma morala razmishljati o broju pesama koje valjaju na njemu, pa odmeravati koji uvrstiti a koji ne.

Sa pesmama je bilo lako, a vidim po trajanju pesama u zagradama da je i Sveto koristio moj metod - otvorila sam folder sa muzikom i popisala pesme koje najvishe volim da slusham. Bilo ih je skoro 150 pa sam onda vecinom poizbaivala balade jer ipak mi je malicko drazhi "Thunder" ritam.

Hvala svima koji su vec postavili liste i poziv svima koji josh nisu - pridruzhite nam se - zabavno je
drinking

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Čet 13 Jun 2013 - 18:19

@Sveto ::@seyo

Liste su se već počele postavljati .

Sve su skoro identične što se tiče ovog redosleda do sad.

Dakle prvo redni broj,zatim ime izvođača,a onda i naziv pjesme.

Ne mora da bude pjesma domaćeg autora,bitno je da su samo domaći izvođači,tj izvođači sa naših ex-YU prostora.
Hvala, sad je jasno.

seyo
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amadeuss taj Čet 13 Jun 2013 - 20:40

Po meni, mislim da je nebitno postavljanje po abecednom redu, ali ako je vecina za to ,onda ok.

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 697
Godina : 49
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojan® taj Čet 13 Jun 2013 - 21:27

Kod mene ne ide 101, previse je svega...
Very Happy

An eye for an eye makes the whole world blind.

Bojan®
Moderator
Moderator

Status :

Broj poruka : 1777
Godina : 31
Datum upisa : 20.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od arman taj Čet 13 Jun 2013 - 22:39

@Bojan® ::Kod mene ne ide 101, previse je svega...
Very Happy

Isti slucaj....pa sam napravio spisak od preko 500 naslova ...i poceo da preslusavam...dan za danom brisem tu i tamo,pa dopisem...
I eto tako valjda cu stici do 101...:confused:Very Happy

arman
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od calex taj Čet 13 Jun 2013 - 23:44

Ja ovo nikako ne bih mogao da uradim. Iz prve ruke, uzmem Dnevnik jedne ljubavi i to je 10. Onda (od onog što bi svakako ušlo u izbor) dodam desetak Atomaca, desetak Azre, desetak Buldožera, desetak EKV, desetak Mlinareca, desetak Indexa, malo Korni grupe, Tajma, malo od Drugog načina, da ne zaboravim ISP, Yu grupu, Pop mašinu, Smak, September, S vremena na vreme, Leb i sol ... uglavnom starije grupe i uglavnom bih od svih naveo i više od desetak ... ovo je samo na prvo razmišljanje, spisak grupa bi mogao da bude bar duplo od ovoga. A siguran sam da bih od većine sa ovog spiska izabrao i više od desetak numera ... i ode spisak.
Svaka čast onome ko izdvoji 101 numeru. Ja ne mogu.

calex

Status :

Broj poruka : 208
Datum upisa : 27.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:03

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: