1001 ex-Yu album koji morate čuti

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Re: 1001 ex-Yu album koji morate čuti

Počalji od dr.robert taj Čet Mar 14 2013, 18:54

Nema primedbi. Ja mislim da baš na ovaj način svako treba da sastavi svoju listu i da kasnije neko prebroji glasove sa svih tih lista te da se napravi jedna jedinstvena lista koja bi oslikavala mišljenje članova Roknostalgije o najboljim jugoslovenskim muzičkim albumima.
Svoju listu ću uskoro dostaviti. Pozdrav.

dr.robert
Super član
Super član

Broj poruka : 479
Datum upisa : 16.04.2008

http://drrobertmyway.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od skeleton taj Čet Mar 14 2013, 19:03

Ako većina odluči da početak bude 1968. neka bude tako... Po meni, ne treba završiti u 1991., već recimo 2000. Naziv "Ex-Yu" će se naravno promeniti...

skeleton
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 389
Godina : 37
Datum upisa : 27.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Čet Mar 14 2013, 19:58

Upravo kako je mturajl1 izbacio liste po godinama i ja sam mislio na takav nacin da napravim liste po godinama,samo sto ce liste drugacije izgledati,a negde ce se i preklopiti,pa cemo na kraju napraviti presek i konacnu listu.Sto se mene tice moze lista da bude i pre 1968.godine,a i da se zavrsi na 2000-toj,bitno je da imamo sto vise predloga od strane clanova i da niko ne bude iskljucen iz izbora.Sto se tice naziva EX-yu i on se moze promeniti,ako ulaze izdanja posle 1991.godine.

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1521
Godina : 46
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Čet Mar 14 2013, 20:34

Pošto je tema dobro zagušena sa prijedlozima,pridikama i primjedbama,predlažem da otvorimo samo temu sa listama koju sastave članovi foruma.

Tema bi se zvala :

101 (1001) album sa naših prostora koje morate čuti

Naziv je ovakav da se pojedinci nebi svojatali za ex yu prostore do 91 godine ,već da listu proširimo do 2000 godine,i naravno ne mora da bude '68 godina početna godina,već kako ko to bude sastavljao.

Zato neka svako pravi listu onako kako misli da treba da bude sastavljena i nije bitno da se mora žanrovski dijeliti pravcima u našoj muzici.
Sve prema ukusima,a na kraju ćemo sabrati glasove i napraviti konačnu listu.
Za kraj treba odrediti neki datum,da se ne bi desilo ko i sa ovom temom "mnogo očeva ,pa kilava djeca".

Zamolio bih isto tako da članovi koji sastave i postave listu u toj novoj temi ne pišu ništa drugo osim same liste.

Sve ostalo je dozvoljeno ovdje u pričaonici,a liste ostavimo da budu zasebne.

Vodimo se primjerom onako kako je svoju listu uradio mturajl,a može i malo izmjenjeni izgled,ili već kako ko bude imao novi prijedlog i sugestiju.

Poslednji izmenio Sveto dana Pet Mar 15 2013, 10:21, izmenjeno ukupno 1 puta

" ROKNOSTALGIJA FOREVER "

Sveto
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 12768
Godina : 50
Datum upisa : 19.08.2008

http://roknostalgija.8forum.net/forum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amadeuss taj Čet Mar 14 2013, 23:08

Mislim da je uradjeno super. Sveto je u pravu neka svako sastavi listu po svom ukusu. I ti Sveto odredi datum do kog se moze postavljati i eventualno menjati lista.

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 697
Godina : 49
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Pet Mar 15 2013, 00:19

Shibni datum, pa da mushke poshaljem na pecanje da mogu da odradim domaci...

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 850
Godina : 53
Datum upisa : 12.04.2008

http://www.kapveselja.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Pet Mar 15 2013, 10:38

Pošto se već nalazimo u sredini (baba marte),marta mjeseca predlažem da liste sastavljamo zaključno sa 31 majem ove godine.
Posle toga kreću polako i godišnji odmori,pa će mnogi članovi krenuti da se osipaju sa foruma.Brćkanje u slanim i slatkim vodama i ostali vidovi uživanja.
Čast izuzetcima kao DLJ,koja još uvijek može da uživa u čarima ljeta,a tad će kod nje već biti jesen.

Lepljiva tema samo za liste je otvorena ovdje ...

http://roknostalgija.8forum.net/t10861-101-1001-album-sa-nasih-prostora-koje-morate-euti

I još samo mali dodatak :

u listu mogu ući studijski albumi na 33 obrtaja,
živi albumi na 33 obrtaja
kompilacijski albumi na 33 obrtaja koji zavrijeđuju pažnju kao npr. Indexi,Smak,YU Grupa ..i slično.
10'' (deset inčni albumi) za koje mislite da treba da uđu na listu,kao i maxi singlovi ili mini lp izdanja u formatu lp-a,ali na 45 obrtaja.
Kasetna izdanja koju su samo izlazila u tom formatu,kao Indexi,Ambasadori i sl...

Mislim da je ovo sasvim dovoljno za listu ?

Lista treba da bude sastavljena od najmanje 101 albuma ili već kako je sastavite.
Oni koji smatraju da u domaćoj muzici nema dovoljno materijala za ovoliko izdanja,nek sastave svoju listu,mada ako realno pogledamo unazad i vidimo šta je sve izlazilo na našem tržištu do ovog novijeg perioda,shvatićemo da ima šta da se ponudi.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Pet Mar 15 2013, 17:21

OK, ovo izgleda dovoljno jasno kao smjernice za naš poduhvat. Hvala svima na prijedlozima. Odoh polako da pravim svoju 101 listu.... Smile

seyo
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 706
Godina : 52
Datum upisa : 17.12.2007

http://www.progarchives.com/Collaborators.asp?id=343

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amadeuss taj Pet Mar 15 2013, 23:44

Samo jos jedno pitanje. Da li da liste postavljamo ovde ili ce Sveto napraviti posebnu rubriku za iste.

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Sub Mar 16 2013, 00:07

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sub Mar 16 2013, 10:49

Sveto,interesuje me samo da li u listu moze da se doda jos neki album naknadno do 31.marta,jer sam izostavio jos neke dobre albume.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Ned Mar 17 2013, 00:21

Može da se doda sve što hoćeš ,zaključno sa 31 majom,a ne martom.
Ako ne možeš da uradiš modifiku na postu,ukucuja tj iskopiraj novu listu,a ja ću staru da obrišem.
Dakle sve izmjene su dozvoljene do 31 maja,a posle toga ćemo zajednički da sabiramo i pravimo listu po godinama.

Ako bilo ko ima neki drugi prijedlog drugačiji od ovog mog,tu sam da saslušam i da zajednički napravimo nešto što će svima odgovarati.

Trudio sam se da u razmatranje i proširenje liste uzmem prijedlog svakog od vas,ali ako zatreba još kakvih izmjena tu smo.

Pozdrav.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Ned Mar 17 2013, 11:07

Da,greska do 31.maja,nema potrebe za kopiranjem dodavacu u postojecu listu jos poneki album koji sam ispustio.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od death row taj Ned Mar 17 2013, 12:05

@Sveto ::Može da se doda sve što hoćeš ,zaključno sa 31 majom,a ne martom.
Ako ne možeš da uradiš modifiku na postu,ukucuja tj iskopiraj novu listu,a ja ću staru da obrišem.
Dakle sve izmjene su dozvoljene do 31 maja,a posle toga ćemo zajednički da sabiramo i pravimo listu po godinama.

Ako bilo ko ima neki drugi prijedlog drugačiji od ovog mog,tu sam da saslušam i da zajednički napravimo nešto što će svima odgovarati.

Trudio sam se da u razmatranje i proširenje liste uzmem prijedlog svakog od vas,ali ako zatreba još kakvih izmjena tu smo.

Pozdrav.

Predlažem da se u okviru liste napravi podela po dekadama zaključno sa već određenom 2000. godinom.
To bi bilo verodostojnije jer bez obzira što lista od 101 albuma verovatno svega nekoliko godina može ostaviti praznim ovako bi se izbeglo njeno dopunjavanje albumima koji možda na listi ne bi bili ali su se probili jer nije boljih date godine. Takođe oni koji smatraju da pre 70-te ima albuma koji zaslužuju pažnju ovako ih mogu pomenuti u okviru jedne celine.
Takođe praviti listu po dekada je znatno lakše nego godinu za godinu što bi što je najvažnije moglo dobro da utiče na masovnost članova.

death row
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 381
Godina : 34
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Uto Apr 02 2013, 10:29

Nešto ste se zakočili sa ovim listama ???

Dakle mnogo priče,sugestija,pitanja i odgovora ,a na kraju samo par nas postavismo listu.

Pretpostavljam da mnogi još uvijek razrađuju svoje liste i polako ih pripremaju,ali nije ostalo ni previše vremena do kraja maja,a željeli smo svi ,pa i ja da se u ovu tvz.top listu uključi što veći broj forumaša i poznavalaca domaće muzike.

Nema veze polako,ja samo malo da osvježim temu,da podstaknem i ostale na pisanje.

Što se tiče podjele po dekadama,ne bih ja to ništa dirao,jer i na kraju kad napravimo ukupan zbir najzastupljenijih albuma i izvođača po godinama izlaska,nećemo se zadržati samo na cifri od 101 album.Svakako ćemo u zagradi kod svakog albuma koji bude na toj konačnoj listi dodati i koliko je ukupno glasova imao,pa će se vidjeti da li je bilo masovonog glasanja za tu istu godinu izdanja ili ne.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Uto Apr 02 2013, 11:42

Obzirom na rok, ja polako preslušavam albume po godinama. Ne bih sastavljao listu "onako" po sjećanju, već želim da osvježim utisak prilikom sastavljanja liste. Hvala na podsjećanje!

seyo
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mturajl1 taj Uto Apr 02 2013, 14:39

Ima tu nešto. To bi trebali svi raditi (ko ima vremena) Smile Ja sam se poslije sastavljanja liste uhvatio u brzopletosti. Naime, išao sam slušati neke albume koje sam stavio na listu i zaključio da baš i nisu za listu tipa "You must hear!" A i došao sam do zaključka, da kad bih stvarno postrožio kriterije, ne bih uspio sastaviti 101 album...ispalo bi daleko manje...Ali pravu sliku će dati konačni rezime, kad se usporede liste svih koji budu učestvovali.

mturajl1
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 531
Godina : 47
Datum upisa : 15.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Sre Apr 03 2013, 15:05

izvinjavam se ako je o ovome vec bilo, ali ima li negde na netu lista svih domacih pop-rock albuma objavljenih po godinama? mislim da bez problema mogu da izaberem 101 album, ali sam siguran da ako radim po secanju zaboravio bih bar 100 Wink

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 395
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Sre Apr 03 2013, 16:58

Koliko ja znam nema. Imaš Discogs, ali ne znam ima li mogućnost da ti izbaci samo listu po zadatim kriterijima, dosad nisam probao.

Ja imam tabelu u excelu koja pokriva period do 1980, i to je poprilično kompletna lista (naravno uvijek postoji mogućnost da neko manje poznato izdanje nisam uvrstio). Ako može nekom pomoći, pokušaću da exportujem samo listu albuma po godinama. Naravno, zavisi šta podrazumijevaš pod "pop-rock". Ja tu uključujem i veći dio zabavne, šlagera, easy listeninga isl...

seyo
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Sre Apr 03 2013, 17:05

@mturajl1 ::Ima tu nešto. To bi trebali svi raditi (ko ima vremena) Smile Ja sam se poslije sastavljanja liste uhvatio u brzopletosti. Naime, išao sam slušati neke albume koje sam stavio na listu i zaključio da baš i nisu za listu tipa "You must hear!" A i došao sam do zaključka, da kad bih stvarno postrožio kriterije, ne bih uspio sastaviti 101 album...ispalo bi daleko manje...Ali pravu sliku će dati konačni rezime, kad se usporede liste svih koji budu učestvovali.

Evo recimo ja sam krenuo preslušavati od 1956 i sada sam na 1973 godini. Do sada sam već izdvojio 32 albuma kao meni zanimljive i kvalitetne. Obzirom da je broj albuma sve veći od kraja 70ih i tokom 80ih, sigurno će mi ova preliminarna lista premašiti tih 101 album. Neki su već rekli da se može i takva šira lista ovdje predočiti, ali ja ću ipak pokušati sam za sebe da upotrebom strožijih kriterija svedem moju cjelokupnu listu na 101, zaključno sa god. 1990. Ostaje naravno i kasniji period, ali ja tu već nisam aktivno pratio dešavanja po ex republikama pa ću moći navesti samo ograničeni broj albuma koje sam čuo u ovom postYU periodu i za koje smatram da ih "svako treba čuti".

seyo
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od death row taj Sre Apr 03 2013, 20:43

@basstapex ::izvinjavam se ako je o ovome vec bilo, ali ima li negde na netu lista svih domacih pop-rock albuma objavljenih po godinama? mislim da bez problema mogu da izaberem 101 album, ali sam siguran da ako radim po secanju zaboravio bih bar 100 Wink

Najbolje da otvoriš http://roknostalgija.8forum.net/t2049-spisak-sa-linkovima-svih-tema-u-okviru-podforuma-muzika-rock-pop-i-zabavna
i onda redom otvaraš teme i kopiraš naslove albuma za koje smatraš da su za listu, posle to malo središ i posao gotov Smile

death row
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Čet Apr 04 2013, 07:11

@Sveto ::Nešto ste se zakočili sa ovim listama ???

Totalen zakochena.
Arrow

Znala sam da cu imati problema kad stignem u osamdesete, al' zapelo vec s kraja sedamdesetih. Kad popishem shta sam volela da slusham u svakoj godini, pa to svaka godina ima skoro 101 album. Problem mi je i sa stilovima, ja sam volela sve i svashta, kako da to ne stavljam ako pravim svoju listu?

Uglavnom, sinoc sam nekako zavrshila sedamdesete. Nadam se da ce mi preostalo vreme biti dovoljno za osamdesete, a devedesete i nisu bile neke a i znam ih samo do 94.te, posle toga sam zavisila od tudjih ukusa i onog shto su mi slali ovde, tako da ce to ici brzo...
bounce

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sub Apr 06 2013, 12:47

Posto vidim da vecina pravi listu od 101.izdanja,a ja sam ubacio vise izdanja od te brojke,da li izbacujem neka izdanja ili moze da ostane ovako,jer ce se ionako na kraju praviti presek i doci do odredjene cifre.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Sub Apr 06 2013, 15:57

Nema veze nek ostane toliko koliko si ubacio Petre,mada bi svi trebali da približno pravimo listu do 101.
Zašto do 101 ?
Pa zato što će u konačnom sabiranju to izgledati ovako ,

Primjer :
Recimo 1977 godina Grupa Smak - Crna dama ukupno (10) glasova
e pa zbog toga da ne bi neki album bio suviše favorizovan ako guramo listu preko 101,ništa drugo.

Mada iskren da budem kad se malo bolje pogleda ,vrlo teško je sastaviti i 101 album,jer mnogo tih albuma na sebi imaju samo po jednu - dvije kompozicije koje su nam se vjerovatno tada svima nama sviđala, i ostale su kao neka vrsta nostalgije.

Što reče mturajl kad bi malo pooštrili kriterijume,pitanje je koliko bi od tih 101 izabranih moglo da se uklopi na neku listu ?

Međutim nema veze krenuli smo ovako,pa kako ispadne .

Poslednji izmenio Sveto dana Ned Apr 07 2013, 16:22, izmenjeno ukupno 1 puta

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amadeuss taj Ned Apr 07 2013, 12:26

Ja sam se na primer najvise vodio time koliko je u tom trenutku (godini) taj album uticao na mene. Kad bi, kao sto kaze Sveto, poostrio kriterijume,narocito iz sadasnje perspektive, verovatno da bi svoju listu sveo na svega 30 albuma. Ali upravo sam tada mnogo vise slusao muziku, a mnogo manje nalazio zamerke. Sve to ide sa godinama.

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja89 taj Sre Apr 10 2013, 17:21

Zbrojio sam sve glasove i trenutno se izdvajaju ovi albumi:

Azra – Azra
Ekatarina Velika – S vetrom uz lice
Leb i sol – Kao kakao
Riblja čorba – Kost u grlu
Riblja čorba – Pokvarena mašta i prljave strasti
Smak – Crna Dama
Time – Time

Ajmo još lista, rezultati su stvarno interesantni

nemanja89

Status :

Broj poruka : 16
Datum upisa : 01.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Ned Apr 14 2013, 00:32

Nisam gledala vashe liste pre nego shto sam zavrshila svoju i praktichno sam ih sad prvi put pogledala. Sem kod petra i dr roberta nisam videla da su drugi postavljali pop-muziku iako je gore navedeno u ovoj temi da mogu svi stilovi. Vecinom je rok na vashim listama. Tako da rezultat ne iznenadjuje.

E sad, pitanje je zashto pop-muzika nije na listama i mislim da je stvar u tome shto vi to ne slushate a ne zato shto ti albumi nisu vredni slushanja. Mozhda smo trebali razdvojiti stilove, jer kod mene su dosta dobrih albuma rok-muzike ispali sa liste da bih na nju mogla uvrstiti ono najbolje iz ostalih stilova, ne samo popa vec i filmske, decje, novokomponovane narodne muzike,...

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mister Havana taj Ned Maj 05 2013, 20:34

Evo da malo aktuelizujem temu i ovaj poduhvat foruma, koji smatram za najbolji u sferi Ex Yu muzike. Iskoristio sam praznični mini odmor i sastavio listu. Smatram da svi mi iz ex Yu treba da se držimo perioda kada smo bili u istoj zemlji, pa se moja lista završava sa 1991. godinom. Vidim da neki članovi ponovo preslušavaju albume da bi bili objektivniji. I ja sam pokušao, ali to zahteva zaista mnogo vremena i postoji opasnost da se zaboraviš pa da "od drveća ne vidiš šumu". Pošto je deadline po dogovoru 31. maj, bilo bi dobro da što veći broj članova dostavi svoje liste, kako bi rezultat bio što objektivniji. Pozdrav svima!

Mister Havana

Status :

Broj poruka : 50
Datum upisa : 21.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od skeleton taj Čet Maj 30 2013, 10:43

Rok ističe, zar ne?

skeleton
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 389
Godina : 37
Datum upisa : 27.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Čet Maj 30 2013, 12:21

Ja ne znam koliko clanova broji ovaj forum,ali samo smo nas petnaestak izbacili liste,sto je premalo.Rok za izbacivanje lista traje do sutra.Mislim,da je brojka premala i da clanovi koji dolaze na forum treba da ucestvuju u svakom projektu,a ne samo u zahtevima za obnovu linkova i za skidanje muzike sa foruma,to nije svrha Roknostalgije.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Čet Maj 30 2013, 12:34

Šteta što je dosad malo lista postavljeno. Ja razumijem da ovo nije lak zadatak, pogotovu ako hocemo biti bar malo "objektivni" i da stavimo kvalitetne albume bez obzira na žanr i lične preferencije, ali ipak bih apelovao da ostali stave svoje liste do kraja roka, ako je ikako moguće. Ovo dosad je ipak malo materijala da bi se sastavila neka reprezentativna lista.

seyo
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Čet Maj 30 2013, 12:57

@petar017 ::Ja ne znam koliko clanova broji ovaj forum,ali samo smo nas petnaestak izbacili liste,sto je premalo.Rok za izbacivanje lista traje do sutra.Mislim,da je brojka premala i da clanovi koji dolaze na forum treba da ucestvuju u svakom projektu,a ne samo u zahtevima za obnovu linkova i za skidanje muzike sa foruma,to nije svrha Roknostalgije.

Registrovanih članova je 2895 trenutno. No velika većina nisu aktivni.
Ali bilo bi dovoljno kad bi se većina od aktivnih članova oglasila sa listama. Npr. ovi koji u zadnja 24 sata posjećuju forum:

"Members connected during last 24 hours : 313, adoco, alexhf, amadeuss, amir44, an-arhos, Arf, arman, banati, basstapex, bedro, bellyman, beny, betty_blue, biljana, Blackadder, bogica, bokii, boocky, borisbbbb, Borisboris, BOROK, brankom, Buck Sooz, Bucko58, BuDi, Bukowski, bule, calex, cicko be, civavijus, Coja111, copelija, cvetkovic018, cvinjara, dadozanin, DaSerb, death row, dedo, dejan77, dekiman, DellBoy, DoDo41, dok65, dr.robert, duanne, dukakis, dzeger, DzonatanStulison, Elmerlovac, ElvisJ74, eriik, erwin, exodus, Filip-S, FokkerTISM, galija, george, gluka, goldmankm, goran555, gothmog, GREGOR1991, Hadad, HeadCleaner, Hugh, igizigi, ivana89, izbacivac, iztokt, janny, jovule, kifla, kiki, klake, kole5, komit, Korisnik, krapra, kremenko, lajso, lasa, ljupcebgd, lukeskaj, lumen, makibt, marchello, margitav, mdragojlovic, mikica63, milosppf, misic, Mister Havana, mmili57@htnet-dsl, montana, mzbabic, Nebraska, Nele021, nemanja89, Nick, nidza61, Odmor, Ogi, okirok, opservator, orbit, oxy, panta005, papalinac, Papillon, pavlekv, peaceche, petar017, petrosava, pierre, pintals, potres, Prizma, ProfJakov, puji98, purger1, radeiv68, RetroTox, rile95, rock15, RSCrvenka, seyo, skeleton, snaga titana, srpe, Stari prdec, Steva2257, steve g, stole, storengo, SuanPan, superjura, Svemirac, t-rex, tarafleks, Tata Mata, teacher, Tex, tinder, tinematic16, tino88, tomaso, toyotayaris, travisss123, tribiani, tugan, vaire, veca, vedrast1, vedro, vekyxx, vigorstar, vladevuk, Vuckadin, vucko76, WEPAR, wolfpeace, yo-wan, yurocker, Zalosna Sova, zebeljan, ZenBa, zis, zlatcom, ZOXL, zsazsauk, zvucnik".

Ovi podaci se inače nalaze na Home stranici foruma, na dnu.

Nije mi namjera ikoga da "prozivam" ali želim da apelujem ukoliko su u mogućnosti da nam se pridruže, bit će uzbudljivije. Basketball

seyo
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Čet Maj 30 2013, 13:11

Sve sto doprinosi nadogradnji i poboljsanju je dobrovoljno,ali velikoj vecini clanova je dovoljno da otvore forum,pregledaju da li ima novih linkova za skidanje i da se posle toga odjavi.Ako je 2895 clanova ukupno i ako smo samo nas petnaestak izbacimo liste,koliko je to posto?

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mister Havana taj Čet Maj 30 2013, 23:04

@petar017 ::Sve sto doprinosi nadogradnji i poboljsanju je dobrovoljno,ali velikoj vecini clanova je dovoljno da otvore forum,pregledaju da li ima novih linkova za skidanje i da se posle toga odjavi.Ako je 2895 clanova ukupno i ako smo samo nas petnaestak izbacimo liste,koliko je to posto?

oko 0,5% Mad

Mister Havana

Status :

Broj poruka : 50
Datum upisa : 21.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Čet Maj 30 2013, 23:48

Prema statistici u zadnje dvije godine koju pratim s vremena na vrijeme forum u prosjeku posjeti oko 180 osoba - članova foruma.
To je tako konstantno u ovom periodu pet - deset članova manje - više od ove cifre gore,svaki dan.
Neki navrate jednom (što reče Petar,dođu vide šta ima,skinu i odu),a neki i više puta dnevno.Mnogi su aktivni,ali ima i mnogo neaktivnih.E te neaktivne koji su ovdje od 2008 i 2009 ..a prisutni su na forumu,moram svakodnevno da drmnem za rukav i da ih podsjetim da do sad nisu našli za shodno da napišu niti jedan jedini post.
Da ne ulazimo u tematiku vezanu za domaću pop rock scenu,kao i za ove liste koje smo započeli sa dosta entuzijazma,a kako vidim posle par mjeseci,da je skoro sve bilo uzalud,i da ove tričave liste petnaestak članova nisu mjerilo i ne mogu da budu presijek pop rock scene sa najkvalitenijim albumima iz prošlosti ove naše velike zemlje.

Ja jedino šta mogu trenutno da uradim je da produžim taj rok za još mjesec dana,mada mislim da neće donijeti neke posebne i vidne rezultate kad su ove top liste u pitanju.

Bilo kako bilo ovo što je tu,tu je.

Ako se izjasnite da produžimo ovaj rok za još mjesec dana,ja se slažem sa vama,a ako ne onda ćemo natenane da se prebrojimo tokom juna,šta smo uradili i koji su to albumi zavrijedili pažnju ovih ex yu nostalgičara koji sročiše svoje pomenute liste.

Poslednji izmenio Sveto dana Pet Maj 31 2013, 09:57, izmenjeno ukupno 1 puta

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Pet Maj 31 2013, 09:52

U potpunosti se slazem da se produzi rok za jos mesec dana i nadam se da ce se jos clanova aktivirati,jer tema je sama po sebi interesantna.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DellBoy taj Pet Maj 31 2013, 10:31

Koliko je nama ova tema interesantna, proporcionalno nije ljenivcima koji samo dodju i odu. Mi smo za njih obicni muzicki zaludjenici i vrlo rijetko ko od njih zna da cijeni znanje i trud.
Navescu sebe kao primjer. Kupim knjigu i skinem s'neta ''1001 album koji moras da cujes pre nego sto umres'' i krenem da preslusavam lagano. Kad ljudi vide sta radim u 90% slucajeva se cude kako:
-kako uopste imas vremena za to?
-ne bi da' za knjigu 38€ pa da mi je majka napisala?... itd.
Uglavnom su zacudjujuce reakcije, jer sam ja lud a oni lijeni za zivot. Po mome je sve poremeceno, ali nema veze.
Cast mi je u bilo ucestvovati u necem tako velikom kao sto je EX-YU muzika sa dobrim ljudima.
Moja lista je vec tu mjesec dana, pa ako prodje, prodje APP drinking

DellBoy
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 149
Godina : 35
Datum upisa : 13.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od calex taj Pet Maj 31 2013, 11:25

Možda ima još razloga, ja nisam siguran da među ex-Yu izdanjima postoji 101 (za 1001 neću ni da mislim) za koje bih napisao da moraju da se čuju. Sigurno ima i više onih koji su slušljivi ali reći da moraju da se čuju je malo teže. Sredinom sedamdesetih sam izgubio volju za tom muzikom zbog naleta komercijalne i razne disko muzike pa mi je od tada do sada tu i tamo poneki album dobar, ostalo mi je bzvz.
Da ne bude da bojkotujem, Wink potrudiću se da ovih dana napravim neki spisak i pretpostavljam da će tu da bude većina do sredine sedamdesetih. Poslednjih godina slabije pratim komšijsku muziku pa će da je bude manje u drugom delu.

Inače ja ne skidam previše, ono što me zanima sam odavno našao. Drugar ima radnju sa diskovima a i svoju ogromnu kolekciju pa sam već nabavio skoro sve što me zanimalo (naravno, u full lossless varijanti). Ono što mi baš leži sam već kupio u originalnom obliku. Ovde pokupim samo poneki hit koji sam slušao kad sam bio klinac pa sam u međuvremenu zaboravio ... čisto da se podsetim detinjstva.

calex

Status :

Broj poruka : 208
Datum upisa : 27.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr.robert taj Pet Maj 31 2013, 11:52

Šteta što je odziv bio ovako slab. Baš me je zanimalo kako će izgledati konačna lista. Očekivao sam da će barem veći broj V.I.P. članova foruma uzeti učešće, ali očigledno nije bilo tako. Ne verujem da će produženje roka bitnije promeniti situaciju a ovih 15-tak lista, kao što je to već Sveto napomenuo ne mogu biti i nisu nikakvo merilo za davanje ocena o najboljim domaćim albumima. Da li je pravljenje liste od 100 albuma možda bio previše naporan zadatak, ne znam. ali ova akcija očigledno nije uspela.

dr.robert
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Pet Maj 31 2013, 11:56

Evo, i ja glasam da se rok produži za još mjesec dana, pa šta bude-bude. Dakle do 30 juna/lipnja 2013.

Ovo što je Calex rekao je sasvim legitimno mišljenje. Možda ima još članova koji misle slično - naime da je brojka od 101 album prevelika. (Vjerovatno bih i sam "skresao" svoju listu kad bih upotrijebio strožije kriterije).

Ja bih ipak i njih molio (ako se ostali slažu) da pošalju kakvu-takvu listu, makar i sa manjim brojem albuma.

seyo
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od calex taj Pet Maj 31 2013, 12:35

Ja ću da upotrebim stroge kriterijume, ne može album sa jednom dobrom numerom da mi bude mera, mora u globalu ili da bude bar nekoliko ekstra. Eto, tvoj avatar ... Pro arte nisam nešto slušao, osim nekoliko hitova, a ima jedna numera koja mi je OK (Prvi čovjek) pa zbog toga ne mogu da ih stavim u neku listu. Nekada sam kupovao desetine albuma posle jedne numere koju su forsirali na radio stanicama i onda bih shvatio da je tu kraj i da je sve ostalo samo popunilo album. Posle ukapiram da ni ta jedna nije nešto.

Proveriću postojeće liste, otvoriću policu sa pločama ... koja nije otvorena godinama, proveriću baze koje imam pa ću da napravim listu. Možda i bude 100 pa i više mada mislim da će da zapne već na pola.

calex

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Pet Maj 31 2013, 13:19

Calex je u pravu,mozda nema mnogo materijala,ali lista ne mora sadrzati ni 100 albuma,vec koliko bilo ko smatra da treba da uvrsti,a na kraju ce se sve to sabrati i spojiti u jednu listu.Lista,normalno nece biti nikakvo merilo,ali forum treba da ima i ovakve akcije,kako bi bio raznovrsniji i zanimljiviji sadrzaj.
Medjutim,i ja imam uglavnom sve sto mi treba u kolekciji,mada uvek mi ponesto zafali,odem do Beograda i Nisa i kupim,pa ipak,posto nemam uslova za ripovanje ploca,Svetu posaljem LP-je,Cd-e i kasete koje nema na forumu u dobroj bitrazi da izripuje,postavi i da svakom bude dostupno,to je svrha foruma.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Pet Maj 31 2013, 16:30

@calex ::Ja ću da upotrebim stroge kriterijume, ne može album sa jednom dobrom numerom da mi bude mera, mora u globalu ili da bude bar nekoliko ekstra. Eto, tvoj avatar ... Pro arte nisam nešto slušao, osim nekoliko hitova, a ima jedna numera koja mi je OK (Prvi čovjek) pa zbog toga ne mogu da ih stavim u neku listu. Nekada sam kupovao desetine albuma posle jedne numere koju su forsirali na radio stanicama i onda bih shvatio da je tu kraj i da je sve ostalo samo popunilo album. Posle ukapiram da ni ta jedna nije nešto.

Proveriću postojeće liste, otvoriću policu sa pločama ... koja nije otvorena godinama, proveriću baze koje imam pa ću da napravim listu. Možda i bude 100 pa i više mada mislim da će da zapne već na pola.

Zanimljiv si primjer naveo. Smile Ako bismo ga procjenjivali po nekim "objektivnim" kriterijima i uporedjujući sa onim što se te 1970/71 izdavalo u svijetu, naravno da "Pruži mi ruku ljubavi" ne bi mogao ni primirisati nekoj naj-listi. Međutim, uzimajući u obzir jugoslavenski kontekst, kada prakticno nije ni bilo LP ploča pop-rock žanra, kada je snimanje i produkcija rok muzike praktično bila nepoznanica, smatram ovaj album ipak nekakvim pionirskim pothvatom u rok diskografiji dugosvirajućih ploča. Osim dva-tri pop hita na tragu meksikansko-šlagerskog prenemaganja (što će činiti glavninu njihovog kasnijeg zabavnjačkog repertoara), ostatak albuma je iznanadjujuće rokerski (sa elementima psihodelije i hard rocka), po meni mnogo više od hvaljenog prvenca Grupe 220 objavljenog dvije godine ranije. Opet, sve je to "već viđeno" u mnogo boljoj varijanti od zvučnijih imena, ali ako neko "treba da čuje" značajne jugoslovenske albume onda bi i tako nešto trebalo da se nadje na listi. Naravno, ovaj album je samo primjer. A, u mom avataru stoji ne zato što ga smatram nekakavim remek-djelom, već jer sam emotivno vezan za njega... Wink

seyo
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od death row taj Sub Jun 01 2013, 10:28

Rok ne bi trebalo produžavati jer ko je hteo da napravi listu to je već uradio. Eventualno produžavanje bi tako bilo kao neka zamolnica članovima da se jave a to nije to.
Realno za listu treba mnogo vremena a siguran sam da niko neće tek tako je sklepa gledajući da ne bude albuma u kome je jedna pesma daleko ispred ostalih tj samo entuzijasti će prionuti na posao. Zato nisam ni očekivao neki odziv mada mi je nadu davalo ono što je Sveto naveo redovne dnevne posete većeg broja forumaša kao i to da će makar skoro svi "obojeni" članovi dati svoje predloge...Ali šta je tu je rezultati su svakako zanimljivi, mada zbog brojnosti gube na legitimitetu, šteta...

p.s. Prilikom pravljenja liste jedini kriterijum mi je bio dalekosežnost uticaja na mene datog izdanja kao i prvi utisak koji je definitivno nezaboravan kada se prvi put čuje kvalitetno izdanje.

death row
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od calex taj Sub Jun 01 2013, 10:59

Ja još nisam siguran koje kriterijume da koristim. Da li da stavim na spisak sve albume koji su mi se svideli u nekom trenutku? Da li samo one za koje sada smatram da su dobri i koje bih preporučio a da izbacim neke koji su imali trenutni uticaj a kasnije sam ukapirao da sam se samo palio bez veze? Mnoge grupe su na početku imale remek dela albume a kasnije su prilično pali ali i dalje postoji po neka numera koja mi se svidi pa možda ostavim i te albume zbog prošlosti grupe.

Mislim da će ipak da bude priličan broj, pogledao sam malo ostavljene spiskove pa vidim da ima i dosta jazz albuma za koje nisam bio siguran da su u ovoj priči.
@seyo ::Opet, sve je to "već viđeno" u mnogo boljoj varijanti od zvučnijih imena, ali ako neko "treba da čuje" značajne jugoslovenske albume onda bi i tako nešto trebalo da se nadje na listi. Naravno, ovaj album je samo primjer. A, u mom avataru stoji ne zato što ga smatram nekakavim remek-djelom, već jer sam emotivno vezan za njega... Wink
Pro arte je grupa koja mora da ima emotivne veze sa nama malo matorijima, nekada su bili stalno izvođeni u morskim baštama pa nije bilo teško da recimo Toplo ljeto lako legne. Kao i još neke balade. A i nekada su ploče imale drugi značaj pa su bile lep poklon. Danas je skoro bzvz da nekome pokloniš CD. Smile

Ja Pro arte nikada nisam ozbiljno slušao mada nisam ni izbegavao, oni su na početku imali veze sa Indexima i postoje sličnosti u muzici i zvuku ali su ipak ostali uglavnom na šlagerima pa mi poneka dobra numera nije dovoljna. Za to vreme su i Indexi zalazili u teške šlagerske vode ali je to u ono vreme bilo skoro obavezno, napraviš neki hit koji će da donese preko potrebne pare da se snimi ozbiljan album. Danas klinci takoreći kući snime album, tada je trebalo da se ima para za tako nešto. Zato su Indexi imali uz sve šlagere i jednu Plimu ili celu Modru rijeku dok Pro arte nikada nisu imali nešto slično.

Pominješ još jedan kriterijum, značajni jugoslovenski albumi koje bi neko "trebalo da čuje" je malo širi pojam ali ću ja ipak da se zadržim na rock albumima sa izletima u jazz vode koji su bili česti.

calex

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr.robert taj Sub Jun 01 2013, 15:27

U februaru i martu mesecu smo diskotovali o kriterijumima vezanim za pravljenje ove liste; dogovorili smo se kako je treba sastaviti, sada kada je rok za sastavljanje lista istekao ponovo počinjete polemiku o kriterijumima za sastavljanje liste!? Pa tako možemo u nedogled. Imali smo dva meseca, najmanje za sastavljanje svojih lista. Više nego dovoljno. Ko je želeo da je sastavi, taj ju je i sastavio. Nismo juče počeli da slušamo muziku pa sad, kao moramo da preslušamo sve albume koji su objavljeni u Jugoslaviji da bi sastavili listu. Ovu listu po mom mišljenju treba zaključiti a ako želite da pravite neke nove onda najpre treba jasno smisliti koje kriterijume koristiti i kako bi te liste trebale izgledati itd. I kako ja vidim jedino je Calex, od onih koji još nije dostavio listu, voljan da istu napravi, pa dali je onda potrebno produženje roka od mesec dana!? Pozdrav.

dr.robert
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od calex taj Sub Jun 01 2013, 16:39

Мени је та прича деловала као Сизифов посао, ја ипак нисам колекционар него набављам само оно што могу да слушам и слушам па нисам био сигуран да ли могу да избројим 1001 од колико је почело. Нисам ни мислио да је то идеја којој се даје неки рок, свако ће да направи кад и колико стигне, спискови ће да буду у топ теми и могу да се виде по жељи. Неки пресек спискова ми не делује као толико важан детаљ, према списковима које сам видео ће листа да изгледа као списак свих популарних албума у том периоду.

Како год, нисам за прављење пресека, што због евентуалних нових чланова који нису имали прилике да ово попуне али и због оних који ће тек да се појаве. Чему ће новом кориснику који се региструје идућег новембра да користи списак најпопуларнијих албума форума који је направљен пролећа ог?

calex

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amadeuss taj Sub Jun 01 2013, 23:19

Moje misljenje je kao sto su neki clanovi vec pomenuli, da rok ne treba produziti, jer ko nije hteo da sastavi listu do sad nece je ni sastaviti. Licno su me mnogi clanovi razocarali. Nisam ocekivao da bude 1000 lista, ali sam mislio da ce bar 100 clanova postaviti liste.
Sto se tice moje liste, to sam vec pomenuo, sastavio sam je tako sto sam postavio albume koji su u tom trenutku i godini za mene bili interesantni. Sve u svemu mnogo sam vise ocekivao od ove akcije, a obistinilo se ono sto je Sveto milion puta ponovio u vezi ovog foruma.

amadeuss
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od calex taj Sub Jun 01 2013, 23:33

U redu je, može i tako.

calex

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Sub Jun 01 2013, 23:46

Ništa dakle glasanje je završeno !!!

Ko je voljan od članova da prebroji lijepo albume po godinama i složi ih kako treba ,pa da vidimo gdje smo ?

Nas šesnaeset (16),članova je napravilo listu 101 album ,a i više domaće rock muzike.

Svaka čast !!!

Nemam više teksta....???

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Ned Jun 02 2013, 01:11

@calex ::Мени је та прича деловала као Сизифов посао

Mislim da je caltex ovim opisao zashto je tako malo lista... A drugi, josh veci razlog je shto su mnogi napisali da ex-YU muzika nema 101 dobar album, pa su se isprepadali da ako izbace svoje liste a na njih stave neshto shto niko drugi nece staviti, onda bi se osecali izblamirano.

Uglavnom, nadala sam se da ce tema teci drugachijim tokom, a ja josh uvek razmishljam kako da nastavim razgovor sa svima vama o ovoj listi da bih za sebe napravila jednu listu koja bi sadrzhavala sve albume koje vredi chuti i to iz bilo kog razloga... Ali to na jesen, kad se vrnete sa odmora...

I da, retko dodjem, koliko zbog vremena ali malo vishe jer se malo pricha o muzici a linkovi me nikad nisu zanimali. Ne znam ima li josh ko poput mene da kad dodje otvori Prichaonicu i Trazhim/Nudim i ako tu nema nishta interesantno - produzhim dalje. Shto volim da slusham - imam na plochama. Pa ako ima josh nekog slichnog meni ko trazhi drushtvo za caskanje o muzici valjda cemo se bar ponekad sresti u Prichaonici...

Pozdrav i uzhivajte u letnjim charolijama...

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 17:40

Sponsored content