Zadnji LP izdat devedesetih

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Zadnji LP izdat devedesetih

Počalji od petar017 taj Sub 2 Feb 2013 - 9:11

Interesuje me koji je zvanicno zadnji LP koji je izdat devedesetih u izdanju PGP RTS i Croatie Records.

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1521
Godina : 46
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Zadnji LP izdat devedesetih

Počalji od agent1 taj Sub 2 Feb 2013 - 11:52

@petar017 ::Interesuje me koji je zvanicno zadnji LP koji je izdat devedesetih u izdanju PGP RTS i Croatie Records.

1994 - govor pape u Hrvatskoj

agent1

Status :

Broj poruka : 94
Godina : 37
Datum upisa : 14.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sub 2 Feb 2013 - 13:13

petar017 ::Interesuje me koji je zvanicno zadnji LP koji je izdat devedesetih u izdanju PGP RTS i Croatie Records.

Mislio sam na neki pop i rock LP,za PGP RTS znam da su izdate neke LP ploce 1995. i 1996.godine,kao Regina Godine lete(1995) i Amajlija Nikad vise kao pre(1996),ali bez posebnog omota,samo u beloj hartiji,kao omot.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nex taj Sub 2 Feb 2013 - 13:16

U izdanju Croatie records mislim da je zadnji LP Drugi način - Drugi način (1994).

Nex

Status :

Broj poruka : 56
Godina : 33
Datum upisa : 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sub 2 Feb 2013 - 13:29

Da ne bih otvarao novu temu,takodje me interesuje koji su albumi posle 2000.-te prvi izdati za neku izdavacku kucu na prostorima bivse Juge.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veki taj Sub 2 Feb 2013 - 16:17

Ovu temu sam i ja ranije otvarao i na zalost jako je tesko doci do tacnih i preciznih podataka posebno kad je u pitanju PGP RTS jer ni oni sami ne znaju sta su radili.Zadnje ploce koje sam imao priliku da vidim radjene su 1996 vrlo malo sa omotom mnogo vise kao promo a prema tvrdnjama nekih iz samog PGP ploce su radjene do 1997 i navodno da postoji 5 albuma koji su u jednim koricama podeljeni radio stanicama i da je to zadnje.U vezi CROATIA RECORDS-a PAPA HRVATIMA je zvanicno zadnji naslov u 1994 nakon cega su ugasili prese a u 1993 vecina albuma ima kao promo i nesto malo ih je objavljeno.CROATIA RECORDS je i 2001 objavila COLONIA-MILIJUN MILJA OD NIGDJE ali to je radjeno vani i oni su od 2008 ponovo poceli da objavljuju ploce ali tema ploce od 2000 do 2012 je vec otvorena i tamo ima precizno naveden svaki album.

veki
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 60
Godina : 32
Datum upisa : 19.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Sub 2 Feb 2013 - 20:09

@agent1 ::
@petar017 ::Interesuje me koji je zvanicno zadnji LP koji je izdat devedesetih u izdanju PGP RTS i Croatie Records.

Ludak lolcina

seyo
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 706
Godina : 52
Datum upisa : 17.12.2007

http://www.progarchives.com/Collaborators.asp?id=343

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sub 2 Feb 2013 - 21:07

Ovu temu sam i ja ranije otvarao i na zalost jako je tesko doci do tacnih i preciznih podataka posebno kad je u pitanju PGP RTS jer ni oni sami ne znaju sta su radili.Zadnje ploce koje sam imao priliku da vidim radjene su 1996 vrlo malo sa omotom mnogo vise kao promo a prema tvrdnjama nekih iz samog PGP ploce su radjene do 1997 i navodno da postoji 5 albuma koji su u jednim koricama podeljeni radio stanicama i da je to zadnje.U vezi CROATIA RECORDS-a PAPA HRVATIMA je zvanicno zadnji naslov u 1994 nakon cega su ugasili prese a u 1993 vecina albuma ima kao promo i nesto malo ih je objavljeno.CROATIA RECORDS je i 2001 objavila COLONIA-MILIJUN MILJA OD NIGDJE ali to je radjeno vani i oni su od 2008 ponovo poceli da objavljuju ploce ali tema ploce od 2000 do 2012 je vec otvorena i tamo ima precizno naveden svaki album.

Izvinjavam se,vidim da je postojala ova tema.Koliko vidim sve se zavrsava na 1996.-toj kad je PGP u pitanju.Ne verujem da je 1997.godina donela nesto novo,sto se tice prodaje,mozda postoje neki albumi koji su podeljeni radio stanicama,ali to je nesto drugo.Ipak,interesantno je,ako neko zna i taj podatak da podeli na forumu.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veki taj Sub 2 Feb 2013 - 22:20

Bog zna koliko ploca ima koje su radjene kao promo da nije limunda i kupinda za mnoge se nikad ne bi ni znalo da postoje ima cak i ploca koje imaju regularne omote ali nisu pustene u prodaju nego su deljene radio stanicama ili novinarima.A te PGP ploce zadnje sto su izlazile su uglavnom bile narodnjacke a neke izvodjace nisam u stanju ni da zapamtim kao npr.RADE KNEZEVIC,BILJANA SOSKIC isl uglavnom takve naslove mozes da vidis u 1996 a ono sto mene posebno cudi je dostampavanje albuma iz prethodnih godina npr MIMA-BUDI MALO MUSKO(narodnjacki album)objavljen je 1994 i serijski broj se uklapa u 1994 a datum rezanja vinila je 22.02.1996.Inace sa omotom su 1996 uradili samo
BAJONE-RADUJ SE(MC CD 1995)
VAN GOGH-HODI
GARAVI SOKAK-DOBRO JE

a promo sam vidio

AMAJLIJA-NIKAD VISE KAO PRE
MILUTIN VASOVIC VASKE-VESELA TUGA
ANDRIJANA JOVANOVIC-UKUS SOLI
CVORAK I PILICI-DOKTOR ZA OSMEH
VOX-VOX
ZANA-ZLATNI HITOVI 1980-1995
GALIJA-13
FRENKY-TAJNA
GORAN DRASKOVIC-SVE SMO MOGLI MI
RUZICA JOVIC-IZNENADI ME
MILENKO LAZIC 96
THE RUBBER SOUL PROJECT
POSLEDNJI VAGON(MC 1995)

Navodno da imaju TAP 011.DUSAN PRELEVIC,NEDA UKRADEN I ZORAN LEKOVIC ali to nisam vidio pa ne mogu da tvrdim.
Takodje mnoge albume iz 1995 nikad nisam vidio na LP a vec skoro 10 godina bezuspjesno trazim RUZ VAMPIRE I TINU i za RUZ nikad nisam dobio nikakav podatak a za Vampire i Tinu mi svi tvrde da se radi o najminimalnijem tirazu.

Takodje je i TAKE IT OR LEAVE IT RECORDS radio ploce do 1996 i mislim da je neka DZEZ KOMPILACIJA bila zadnje izdanje

Jugodisk je u 1995 uradio SUNSHINE kao promo pa me zivo zanima da li je do tad sve radjeno.

veki
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od agent1 taj Sub 2 Feb 2013 - 22:55

@seyo ::
@agent1 ::

Ludak lolcina

to je taktički potez bio zbog starih ljudi! ploča je danas raritet

agent1

Status :

Broj poruka : 94
Godina : 37
Datum upisa : 14.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veki taj Ned 3 Feb 2013 - 0:25

Ono sto je zanimljivo je da je PAPA HRVATIMA objavljen krajem godine a da je skoro nemoguce vidjeti LP iz 1994 osim DZEZ U HRVATSKOJ i promo MELODIJE HRVATSKOG JADRANA 1994.Iz 1993 imaju dosta ploca ali je zanimljivo da zvanicno nema GIBONI 1993 a da je on sam ijavio da mu je LP omiljeni nosac zvuka a da su trosili vinil na kompilacije hitova kao sto su REGATA,HAUSTOR,DANIEL POPOVIC,LJUPKA DIMITROVSKA.Sa omotom u 1993 sam vidio samo
MAJKE-RAZDOR
DIVLJE JAGODE-MAGIC LOVE
DRUGI NACIN
SANJA DOLEZAL-NON STOP PLES
SINISA VUCO-A GDJE SI TI

a promo imaju

PADJEN BEND
ZLATKO PEJAKOVIC
DALEKA OBALA
MERI CETINIC
PJESMA EUROVIZIJE
MELODIJE HRVATSKOG JADRANA
ZLATNI DUKATI

Ima nesto malo ploca i Orfej i Slusaj najglasnije.

veki
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bukowski taj Ned 3 Feb 2013 - 1:44

http://www.discogs.com/Van-Gogh-Opasan-Ples/release/2455488

Bukowski
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 292
Datum upisa : 08.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veki taj Ned 3 Feb 2013 - 13:26

Van Gogh je radjen vani 1999 a objavio je METROPOLIS RECORDS a ima jos i u 1997 DISCIPLINA KICME-MAXI SINGLE i KUD IDIJOTI-CIJENA PONOSA

veki
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nick taj Ned 3 Feb 2013 - 19:55

@veki ::Ono sto je zanimljivo...

Ono što mi sad trenutno pada napamet, a nema na spisku je i Severina "Dalmatinka" i Neno Belan "Vino noći" sa promo omotom iz 1993.god.

Nick
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 346
Godina : 27
Datum upisa : 14.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Pon 4 Feb 2013 - 9:20

Interesantno je,ako neko zna i koji je LP zadnji izdala Radio Televizija Slovenija,nju nismo spomenuli ovde.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nick taj Pon 4 Feb 2013 - 12:33

Sjećam se da je svojevremeno na aukcijama bila i ploča "Dance flash" grupe Neki to vole vruće u izdanju CR-a iz 1994.god.
Radilo se o dosta neobičnom vinilu narančaste boje i koliko se sjećam bio je to 12'' vinil.

Nick
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 346
Godina : 27
Datum upisa : 14.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Pon 4 Feb 2013 - 13:39

Bog zna koliko ploca ima koje su radjene kao promo da nije limunda i kupinda za mnoge se nikad ne bi ni znalo da postoje ima cak i ploca koje imaju regularne omote ali nisu pustene u prodaju nego su deljene radio stanicama ili novinarima.A te PGP ploce zadnje sto su izlazile su uglavnom bile narodnjacke a neke izvodjace nisam u stanju ni da zapamtim kao npr.RADE KNEZEVIC,BILJANA SOSKIC isl uglavnom takve naslove mozes da vidis u 1996 a ono sto mene posebno cudi je dostampavanje albuma iz prethodnih godina npr MIMA-BUDI MALO MUSKO(narodnjacki album)objavljen je 1994 i serijski broj se uklapa u 1994 a datum rezanja vinila je 22.02.1996.Inace sa omotom su 1996 uradili samo
VAN GOGH-HODI
GARAVI SOKAK-DOBRO JE

a promo sam vidio

VOX-VOX
GALIJA-13
FRENKY-TAJNA
RUZICA JOVIC-IZNENADI ME
MILENKO LAZIC 96
THE RUBBER SOUL PROJECT
POSLEDNJI VAGON(MC 1995)

Milsim da vecina LP-ja sa ovog spiska,po mom misljenju nije promo,vec su stampani u malom tirazu,a omot verovatno nije stampan zbog troskova i zbog manjeg interesovanja kupaca.Evo primera LP-ja Gorana Draskovica Sve smo mogli mi gde nigde ne pise da je promo,vec da je normalno izdat na trziste.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veki taj Sre 7 Avg 2013 - 21:13

@Nick ::
@veki ::Ono sto je zanimljivo...

Ono što mi sad trenutno pada napamet, a nema na spisku je i Severina "Dalmatinka" i Neno Belan "Vino noći" sa promo omotom iz 1993.god.

Neno Belan ima i sa omotom i promo kao i Sanja Dolezal a vidio sam i Dino Dvornik priroda i drustvo inace vidim da je skoro svaki album iy 1993 izasao kao promo ima na Discogs dosta toga izbaceno.

veki
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veki taj Sre 7 Avg 2013 - 21:20

@petar017 ::
VAN GOGH-HODI
GARAVI SOKAK-DOBRO JE

a promo sam vidio

VOX-VOX
GALIJA-13
FRENKY-TAJNA
RUZICA JOVIC-IZNENADI ME
MILENKO LAZIC 96
THE RUBBER SOUL PROJECT
POSLEDNJI VAGON(MC 1995)

Milsim da vecina LP-ja sa ovog spiska,po mom misljenju nije promo,vec su stampani u malom tirazu,a omot verovatno nije stampan zbog troskova i zbog manjeg interesovanja kupaca.Evo primera LP-ja Gorana Draskovica Sve smo mogli mi gde nigde ne pise da je promo,vec da je normalno izdat na trziste.

Tesko je znati kojom se logikom rukovodio PGP tih godina ali ne mislim da je finansijska kriya razlog tome jer vec od 1992 godine neki albumi izlaze samo kao promo a da paradoks bude veci u drugoj polovini 1993 skoro svaki album ima omot a tad je bila najveca kriza inace svaki album pgp rts ima serijski broj i za razliku od CROATIA RECORDS-a ni na jednom ne pise da NIJE NA PRODAJU.Najgore je sto ne mogu da provalim do kad su albumi tacno radjeni na lp ili promo lp i da li svaki album do tog momenta ima plocu jer vec od 1994 postoje albumi koje nikad niko nije vidio na vinilu a u PGP su maksimalno neljubazni.

veki
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 16:36

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole