Šaranje po forumu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Šaranje po forumu

Počalji od petar017 taj Uto 8 Jan 2013 - 10:01

Razlog koji me je naveo da pokrenem ovu temu je sledeci,pojedini clanovi foruma,koji se u celu pricu ukljucuju samo vikendom,kao sto to radi Bekta i jos neki clanovi,kao da nece da ucestvuju da ovaj forum izgleda normalno i da normalno funkcionise.Na forumu postoji podforum Trazim-Nudim-Razmena,gde svako moze da prijavi neki link koji je istekao,da se informise o nekoj grupi ili pevacu ili da potrazi neki album koji nema.Ali,to pojedinci ne rade,nego saraju po temama koje su smestene u podforum Muzika (Rock,Pop i Zabavna) i tu se pravi zagusenje bespotrebnim stvarima.Postoji i forum Pricaonica za sve gde svako moze pokrenuti neku interesantnu temu i gde moze da diskutuje o svemu.Ovo pisem,jer znam da ljudi tipa Sveto,Mikica,Bojan i ostali,ulazu veliki trud da nesto postave,da obnove linkove i da sve iskontrolisu,a sa ovim zagusenjem po temama to ide vrlo tesko.Nadam se da se velika vecina slaze sa mojim misljeljem,jer Roknostalgija je jedan od najboljih foruma koji se bavi muzikom.

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1521
Godina : 46
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Šaranje po forumu

Počalji od Sveto taj Uto 8 Jan 2013 - 12:44

Hvala Petre što si me preduhitrio sa ovim tekstom,jer već odavno imam namjeru da napišem par riječi o nedoličnom ponašanju pojedinaca što Petar reče "vikend forumaša".

Dakle članovi poput Bekte55,Milenka_1990,Montane i sličnih koji se pojave ovdje vikendom,najčešće subotom,i automatski išaraju teme po forumu sa svojim pridikama o izvođaču,zahvalama i sličnim komentarima.
Isti ovi članovi,a i još dosta drugih,ne pregledavajući ništa drugo što postoji ovdje,pa čak nikad i ne pročitavši "pravila foruma" gdje lijepo napisano da svaka diskusija ide u pričaonicu,a ne u pop rock temu,svaka potražnja određenog izdanja se piše u temi nudim,tražim,razmena.

http://roknostalgija.8forum.net/t9087-pravila-foruma#92497

Zato bih zamilio same njih a i slične članove,koji funkcionišu po sličnim principima, da to pišu na mjestu predviđenom za takve teme.

Najveći problem je što isti ti članovi neće pročitati ni ovo što je ovdje trenutno napisano,jer njih i ne zanima pričaonica i ono što se tamo piše.

Međutim ja im prenosim da ću biti prinuđen da iste članove,koji nastave da se i dalje ponašaju ovako,eliminišem sa foruma.

Žao mi je što na ovaj način moram da treniram strogoću,međutim isto tako ne možemo dozvoliti da se ovako nastavi dalje,jer moderatori sa foruma nisu više u mogućnosti da normalno obavljaju svoje aktivnosti i da non stop brišu tuđe brljotine po forumu.
Već je ljudima dosadilo,pogotovo mikici63,jer toliko toga mora da sklanja,prepakiva,pomjera i fizioniše po temama da to više prevazilazi normalan rad na forumu.

Da se razumijemo.Ovaj forum ne pati od brojki,cifri,broju članova,količini tema i postova.
Ne,jednostavno funcioniše po principu preglednosti,pronalaženja i jednostavnosti svih podforuma,tema i postova.

Apelujem zato na sve aktivne članove da bar o ovoj temi povedu više računa.

Pozdrav.

" ROKNOSTALGIJA FOREVER "

Sveto
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 12765
Godina : 50
Datum upisa : 19.08.2008

http://roknostalgija.8forum.net/forum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od yo-wan taj Uto 8 Jan 2013 - 21:04

Hvala "komsiji" sto je na ovaj nacin zapoceo temu. Svima se moze dogoditi da u brzini napisu potraznju rip-a u samoj temi, ali ako me neko opomene, e, onda moram voditi racuna o tome gde i sta pisem.
Prikljucujem se apelu za uredan rad foruma sa malim predlogom: slobodno obrisati ono sto ne pripada temi tj. ako neko zatrazi obnovu linka u samoj temi (Pop, Rock...) - OBRISATI!

Nije to treniranje strogoce vec zavodjenje reda.

yo-wan
Admin
Admin

Status :

Broj poruka : 539
Godina : 55
Datum upisa : 19.02.2008

http://jug-je-juznije.nice-forum.net/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Uto 8 Jan 2013 - 23:11

Hvala "komsiji" sto je na ovaj nacin zapoceo temu. Svima se moze dogoditi da u brzini napisu potraznju rip-a u samoj temi, ali ako me neko opomene, e, onda moram voditi racuna o tome gde i sta pisem.
Prikljucujem se apelu za uredan rad foruma sa malim predlogom: slobodno obrisati ono sto ne pripada temi tj. ako neko zatrazi obnovu linka u samoj temi (Pop, Rock...) - OBRISATI!

Nije mi jasno zasto je komsija pod znacima navoda.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Uto 8 Jan 2013 - 23:45

@yo-wan ::

Sve je to yo-wane ok da se radi samo o jednoj temi ili postu.Ali konkretno se pojavi Bekta subotom ujutro i išara preko 20 tema sa svojim komenatrima ,pridikama i zahvalama.Da je bar nešto konkretno vezano za izvođača ili njegovu biografiju,pa Ok,međutim sve napisano je samo uništavanje i skrnavljenje same teme.

Samo iz tog razloga mora da postoji neki red i disciplina kad je podforum domaća pop rock muzika u pitanju,jer je ona najviše i zastupljena ,naravno i ima najviše pregledavanja i posjeta.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sre 9 Jan 2013 - 13:40

Mislim da je dobro da se u podforumu Trazim-Nudim-Razmena otvori i tema istekli linkovi gde bi clanovi upucivali na neaktivan link,a i svi ljudi koji rade na tome bi tada imali pregledniju situaciju i lakse obnavljali linkove.Tako bi i podforum Muzika (Rock,Pop i Zabavna) ostajao pregledniji.Mislim da je to izvodljivo.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Sre 9 Jan 2013 - 14:05

Evo Petre poslušaćemo i tvoj prijedlog.

http://roknostalgija.8forum.net/t10513-istekli-linkovi#94594

Mada iskren da budem skeptik sam i po tom pitanju,jer smo već gore iznad naveli ,da postoje osobe koje samo na forum dolaze radi linkova,a da pritom ne pročitaju ni pravila,a kamoli da zađu u temu nudim,tražim,zamena,pa da pročitaju nešto zanimljivo i vide obavještenja ovakve sadržine.

Al' ajde da pokušamo i ovako ???

Poslednji izmenio Sveto dana Sre 9 Jan 2013 - 19:34, izmenjeno ukupno 1 puta

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zicko taj Sre 9 Jan 2013 - 17:40

Možda ne bi bilo loše poslati generičku privatnu poruku svim članovima foruma, sa osnovnim instrukcijama - kako/gde tražiti albume i kako/gde prijaviti istekle linkove ...

Tako će čak i onima koji ne zalaze po drugim delovima foruma iskočiti obaveštenje o pristigloj novoj privatnoj poruci ...

Zicko
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 216
Godina : 35
Datum upisa : 15.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sre 9 Jan 2013 - 19:06

Evo Petre poslušaćemo i tvoj prijedlog.

http://roknostalgija.8forum.net/t10513-istekli-linkovi#94594

Mada iskren da budem skeptik sam i po tom pitanju,jer smo već gore iznad naveli ,da postoje osobe koje samo na forum dolaze radi linkova,a da pritom ne pročitaju ni pravila,a kamoli da zađu u temu nudim,tražim,zamena,pa da pročitaju nešto zanimljivo i vide obavještenja ovakve sadržine.

Al' ajde da pokušamo i ovako ???

Videcemo da li ce ovo uroditi plodom,mislim da ce svako ko je pravi clan Roknostalgije postovati ovo,jer i ja sam vise puta trazio da se obnovi link u samoj temi,ali video sam da dolazi do zagusenja teme.Namera mi nije bila da prozivam clanove koji ponekad potraze link ili dodaju u vezi nekog albuma u samoj temi,vec da ljudima koji danonocno rade da forum izgleda dobro,bar malo olaksamo stvari.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Sre 9 Jan 2013 - 20:02

Ih Petre ja trubim o tome od 2010 godine. Valjda ce ljudi shvatiti samo sto se izgubila motivacija svih ovih godina. Pozdrav

Svaka cast svima vama koji uredjujete forum,mislim da ce tema Istekli linkovi biti pravi pogodak i da,kad to zazivi i clanovi ce videti da je mnogo bolje kontrolisati i pratiti teme.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Pet 11 Jan 2013 - 9:34

Uhhh...

Bash ste me isprepadali kad sam videla stranu prijave, al dobro, kad sve prochitah nemam problema s vashim pravilima sajta, kao shto nikad nisam ni imala.
Smile

Ali imam problema kako ste srochili tachku tri na portal stranici, tachkom koja me je isprepadala:

3. Automatski će biti brisano: postavljanje youtube spotova,zahvale, ripovi sumljivog kvaliteta, besmisleni komentari i ostalo što nepotrebno opterećuje pop i rock muzike.

Moj predlog je da samo na pochetku ove tachke napishete: U delu Foruma: Muzika (Rok, Pop i Zabavna) automatski ce biti brisani itd sve ono dalje.

Jer pre nego shto sam se ulogovala jesam se prepala da to vazhi za sve delove foruma i da ste pobrisali sve one youtube spotove shto lajso pokachi i zbog kojih ja ovde najvishe navracam, kao i zbog vesti/caskanja u Prichaonici.

Pozdrav svima
Very Happy

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 850
Godina : 53
Datum upisa : 12.04.2008

http://www.kapveselja.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Čet 13 Feb 2014 - 11:58

Vec smo jednom raspravljali da se ne ubacuju spotovi,knjige i ostalo u delu foruma: Muzika (Rok, Pop i Zabavna),jer imamo bas dobrih tema gde bi to moglo da se postavi.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sveto taj Čet 13 Feb 2014 - 18:48

Ista priča koja se ponavlja već hiljaditi put na forumu.

Ništa od sad ćemo ovako.

Čim se nađe nepotreban članak, you tube spot knjiga u pdf i slične stvari, a u podforumu pop i rock muzika, automatski ćemo brisati bez upozorenja.

Ne vrijedi više upozoravati.

Nema druge.

Sveto
Admin
Admin

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Čet 13 Feb 2014 - 20:14

Sveto je covek koji svakome hoce da izadje u susret i ne samo on,imamo mnogo clanova koji non-stop postavljaju vredan materijal bilo da se radi o Lp plocama,Cd-ima,spotovima,dokumentarcima,knjigama i ostalom,pa daj da  olaksamo posao tim ljudima i da sve sto se postavi ide na pravo mesto,a mislim da za sve ima podforum koji je definisan za te stvari.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:02

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole