Skupe ploce

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Normalna Skupe ploce

Počalji od petar017 taj Čet 22 Nov 2012 - 20:55

U zadnje vreme ne mogu da verujem dokle moze da se ide,a da se niko ne zapita,da li je to normalno,da li je to realno?I ja sam ljubitelj vinila i uvek kupim ponesto kad imam mogucnosti,jer mi to pricinjava zadovoljstvo.Medjutim,mnoge stvari sto se u zadnje vreme dogadjaju i cene koje se stavljaju na LP-jima su,u neku ruku bizarne.
Prva stvar,koja mi nije jasna je ko su strucnjaci koji odredjuju cenu LP-ja i po kojoj osnovi(tirazi nisu uvek presudni)?
Druga stvar je,jeste da i u vreme kad smo kupovali Lp-je nismo imali kinte da pokupujemo sve sto je vredelo,ali u ovo doba krize j..... ljude da kupuju LP-je po enormno visokim cenama je jos gora stvar.

petar017
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 1521
Godina : 46
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Normalna Re: Skupe ploce

Počalji od petar017 taj Čet 22 Nov 2012 - 21:42

Povod za ovo je upravo Porodicna Manufaktura Crnog Hleba i Trio Dag,ne vidim uopste razlog zasto bi ovo kostalo 100000 dinara,mislim da je to teska nebuloza,pa ima mnogo jacih izdanja od ovih,bar po meni.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vucko76 taj Čet 22 Nov 2012 - 23:32

ja sam prodao plocu od grupe BOMBARDER album bez milosti za 290 eura. stavio cjenu 350 poslije malog cjenkanja dobio 290. nekome je to bilo toliko vrijedno.

vucko76
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 282
Datum upisa : 18.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Pet 23 Nov 2012 - 4:54

zar nismo vec pricali o ovome? svejedno, tema je za polemiku Smile
pazi, ja verujem da ako se tako nesto uopste proda to ode u inostranstvo. sumnjam da to kupi neka nasa osoba.
cene odredjuju prodavci. slazem se, zaista nerealno. zato vecina tih prodavaca iznova postavlja te ploce na aukcije. ja povremeno bacim pogled na eBay i "hardmetal" je uvek tamo. svaki put ima iste ploce koje trazim po istim cenama, dakle: ne prodaju se. ipak, siguran sam da se neki put zaleti neka budala sa parama.
znam jednog lika iz Sidneja koji mi se hvalio kako je kupio LP Sarla Akrobate za samo $180... rekao sam mu da je budala.

sto se Porodicne Manufakture i Tria DAG tice to se oduvek cenilo u inostranstvu, jer priparada trazenom folk zanru, a tirazi oba albuma su bili mali. tome treba dodati da je nas rez i stampa bila slaba, a vlasnici ploca su imali lose obicaje da pisu po omotima i slicno, tako da ako se te ploce nadju u odlicnom stanju kostace puno. takodje, oba albuma su, po meni, odilicna, a verujem da je to dodatna stvar koja ih cini trazenim.

mali tirazi ne znaci da ce ploca da bude trazena. ja imam jedan od 50 primeraka privatnog presinga "Dijagnoza" Dr Spire i ljudskih bica. Imam i RTB izdanje koje je odlicno, i kako nisam kolekcionar rado bih prodao ovo retko izdanje, ali to se ne trazi na trzistu, pa nisam spreman da ga dam budzasto.

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 395
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Pet 23 Nov 2012 - 12:02

Tržište je danas globalno, tako da ono što vidimo po ebayu i sličnim pijacama dostupno je milionima potencijalnih kupaca. Među njima svakako ima dobar broj bogatih a fanatičnih kolekcionara koji su spremni dati sumu za određenu ploču koja nama izgleda besmisleno velika.
Osim toga, razlika je između ploče koja na sebi ima snimljenu vrijednu muziku (ma kako to ovisilo od subjektivnih kategorija) te zbog toga "vrijedi" za slušanje, i ploče koja je zbog nekih drugih faktora "vrijedna" kao antikvitet, kao stara roba bez upotrebne vrijednosti znači nije prvenstveno vrijedna za slušanje, koja postoji u malom broju primjeraka. A ponekad se obje kategorije poklope pa dobivamo ploče koje se cijene u hiljadama USD...
Bassta, "Dijagnoza" svakako spada u raritetna izdanja i mislim da bi mogao staviti relativno visoku cijenu (mislim na privatno izdanje iz 1980 naravno), ali prije toga istraži kako se kreću ploče slične kategorije i vidi koliko cijene PGP-ovo izdanje (mislim da sam ga vidjao po ebayu).

seyo
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 706
Godina : 52
Datum upisa : 17.12.2007

http://www.progarchives.com/Collaborators.asp?id=343

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seyo taj Pet 23 Nov 2012 - 12:07

@petar017 ::Povod za ovo je upravo Porodicna Manufaktura Crnog Hleba i Trio Dag,ne vidim uopste razlog zasto bi ovo kostalo 100000 dinara,mislim da je to teska nebuloza,pa ima mnogo jacih izdanja od ovih,bar po meni.

Odgovor je jednostavan - ovi naslovi su štampani u malom tiražu, tako ako se nadju u odlično očuvanom stanju cijena je obično astronomska. Pored toga, mnogim kolekcionarima iz zapadnih zemalja jako je zanimljivo čuti varijantu "acid-folka" is bivših "istočnih" zemalja....

seyo
Super član
Super član

Status :

Broj poruka : 706
Godina : 52
Datum upisa : 17.12.2007

http://www.progarchives.com/Collaborators.asp?id=343

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar017 taj Pet 23 Nov 2012 - 16:04

Znam da su u pitanju mali tirazi,kao i kvalitet pojedinih grupa,ali za nase uslove te cene su stvarno katastrofa.E,sad,ako se postavlja za inostrano trziste to je vec druga stvar,jer neki ljudi iz inostranstva mozda mogu i da priuste ova izdanja.I dalje stojim iza toga da ima mnogo boljih i kvalitetnijih LP-ja,a da im je cena mnogo,mnogo niza.

petar017
Super član
Super član

Status :

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od basstapex taj Pon 26 Nov 2012 - 8:51

tako je uvek bilo i bice u svakoj umetnosti - ono sto se prodaje za najvece pare nije uvek najbolje...

basstapex
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 395
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj Uto 27 Nov 2012 - 9:54

I ne samo u umetnosti, ako odesh u "Rodeo Drive" LA, mozhesh zhenici da kupish haljinicu (koja nema umetnichku vrednost ali je jedna jedinstvena na svetu) i potroshish malko vishe nego na Mercedes ili BMW...
Very Happy

Cenu odredjuje trzhishte, a na netu nema domaceg i inostranog trzhishta vec samo svetsko trzhishte sa par bilionchica potencijalnih kupaca, a potrebno je u toj masi naci samo jednog krelca, pardon, kupca...
Wink

DLJ
V.I.P.
V.I.P.

Status :

Broj poruka : 850
Godina : 53
Datum upisa : 12.04.2008

http://www.kapveselja.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 5:35